Kuvaus
Seuraavat palvelut ovat saatavissa: ilmainen langaton internetyhteys, kiertoajelu-/lippupalvelu. Hyödynnä ilmaiset kuljetukset 1 km säteellä.
Alligator Bay (alligaattoripuisto) on lähistöllä
Le Saint Aubert sijaitsee joen rannalla, ja Alligator Bay (alligaattoripuisto) sijaitsee 3 minuutin ajomatkan päässä ja Moidreyn tuulimylly 7 minuutin ajomatkan päässä majoitusliikkeestä. Baie du Mont-Saint-Michelin lahti sijaitsee 21,1 kilometrin ja Place Pattonin muistomerkki 21,6 kilometrin päässä tästä hotellista.
Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin. Alligator Bay (alligaattoripuisto) - 1,4 km / 0,8 mi Mont Saint Michelin luostarikirkko - 2,8 km / 1,8 mi Archéoscope - 2,9 km / 1,8 mi Moidreyn tuulimylly - 3,5 km / 2,2 mi Baie du Mont-Saint-Michelin lahti - 21,1 km / 13,1 mi Place Pattonin muistomerkki - 21,6 km / 13,4 mi Avranchesin kasvitieteellinen puutarha - 22,6 km / 14,1 mi Scriptorialin museo - 23,6 km / 14,6 mi Château d'Avranches - 23,7 km / 14,7 mi Piispan puutarha - 23,7 km / 14,8 mi St. Gervaisin basilika - 23,8 km / 14,8 mi Dolin museo - 26,7 km / 16,6 mi Dolin katedraali - 26,8 km / 16,6 mi Mont-Dol - 29,2 km / 18,2 mi Mont Saint-Michelin lahden museo - 31,5 km / 19,6 mi Lähimmät lentokentät ovat: Dinard (DNR-Dinard - Pleurtuit - Saint-Malo) - 55,7 km / 34,6 mi Rennes (RNS-Saint-Jacques) - 90,8 km / 56,4 mi Majoitusliikkeen ensisijainen lentokenttä on Rennes (RNS-Saint-Jacques).
Hotelli eroittuu muista…
Majoitusliikkeen ravintolassa, LA BERGERIE, on baari. Ravintolan erikoisuuksiin kuuluu ranskalainen keittiö, ja siellä voi sään salliessa nauttia illallista ulkona. Palveluihin kuuluu myös kahvila. Maksuton buffetaamiainen tarjoillaan päivittäin kello 7.00–10.00.
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Pysäköinti hotellin lähellä
- Lemmikkieläimet
- Lemmikkieläimet on sallittu
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Ravintolat
- All-inclusive-ravintola
- À la carte -ravintola
- Ravintola terveysmenulla
- Ravintola, jossa lasten menu
- Tapahtuma- ja juhlatilat
- Ravintola, jossa buffetaamiainen
- Ravintola, jossa syöttötuoleja
- Muut
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Päivittäinen siivouspalvelu
- Hissi
- Vastaanotto
- Ympärivuorokautinen vastaanotto
- Monikieliset vastaanottovirkailijat
- Viihde
- TV-huone
- Myymälöitä hotellissa
- Kuljetus
- Kuljetuspalvelu
- Tupakoitsijat
- Hotellissa palovaroittimet
- Palvelut
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Kassakaappi
- Lehtiä
- Matkatavarasäilytys
- Herätyspalvelu
- Lipunmyynti
- Yleinen kylpylä
- Solarium
- Terassit
- Retkien myyntipiste
- Turvapalvelu
- Kahvinkeitin
- Kuivausrumpu
- Juhla- ja tapahtumasali
- Myyntiautomaatit
- Liiketoimintakeskus
- Konferenssikeskus
- Kokoushuoneet
- Baarit
- Kahvila
- Myyntiautomaatit
- Baari
- Kahvia ja teetä yleisissä tiloissa
- Aktiviteetit
- Tennis
- Esteettömyys
- Liikuntarajoitteisille mukautetut tilat
- Pääsy pyörätuolilla
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Saapuminen lähtien: 16.00 h — Lähtö saakka: 12.00 h
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 18
Huomioitavaa
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Epävarma? Katso muita majoituksia kaupungissa Mont-Saint-Michel
Katso kaikki majoitukset kohteessa Mont-Saint-Michel
Hyvä
Perustuu 109 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen sillä se sijaitsee keskustassa Mont-Saint-Michel
Näytetään 4 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 109
K
Keith W
Batley, Yhdistynyt kuningaskunta
27/07/2019
“Hyvä paikka yöpyäMont St Michelille”
Hyvä paikka yöpyä varten. Aamiainen oli hyvä henkilökunta, joka oli erittäin velvollinen ja avulias. Vastaanoton henkilökunta on erinomainen ja erittäin hyödyllinen. Matto huoneessa väsynyt ja huoneen kompakti. Paljon paikka syödä hyvällä paikalla kuljetukseen.
R
Rachel K
25/08/2019
“Äänieristys !!!”
Siistit huoneet ja mukavat vuoteet. Mutta jos etsit rauhallista yöunet, vältä Hotel Saint Aubertia! Jokainen pieni sali-ääni oli kuultavissa huoneemme sisäpuolelta (huone 12, pohjakerros, käytävän aloitus). Kaikki ovet naurahtaa, kun ne avataan / suljetaan. Ne eivät ole erityisen sulkevia ovia, mik… lisää
Siistit huoneet ja mukavat vuoteet. Mutta jos etsit rauhallista yöunet, vältä Hotel Saint Aubertia! Jokainen pieni sali-ääni oli kuultavissa huoneemme sisäpuolelta (huone 12, pohjakerros, käytävän aloitus). Kaikki ovet naurahtaa, kun ne avataan / suljetaan. Ne eivät ole erityisen sulkevia ovia, mikä tarkoitti, että muut vieraat löysivät niitä poistumalla @ klo 5, 6 ja 7. Ymmärrän, että ärsytykseni johtuu pääasiassa siitä, että huomaamaton vieraat lähtevät varhain aamulla lähettäen niin paljon melua, että se herätti meitä joka tunti. Emme halunneet aiheuttaa kohtausta menemällä käytävään ja käskemällä heitä piippaamaan! Mutta tämä hotelli tarvitsee ehdottomasti äänieristystä, koska olen varma, että emme ole ensimmäiset vieraat, jotka ovat tyytymättömiä melutasosta! Jos et voi välttää tätä hotellia, yritä ainakin välttää huonetta 12! Plussa muistiinpano, ohjeet "villiage" -syöttöön olivat helppo seurata.
vähemmän
M
MikeyG53
Emersons Green, Yhdistynyt kuningaskunta
13/08/2019
“Tarvitset ehdottomasti ohjeet päästäksesi tänne”
Olemme ostaneet kaiken viiniämme ja olleet erillään ajastamme ja jatkaessamme matkaa ranskalaisten ystävien kanssa. France 2019 -retkimme kääntyi Mont - Saint - Michelille ja lomamme "turistipään" alku. Niille, jotka eivät tiedä Mont-Saint-Micheliä, se on jaettu kahteen osaan. Saaren osa, joka on … lisää
Olemme ostaneet kaiken viiniämme ja olleet erillään ajastamme ja jatkaessamme matkaa ranskalaisten ystävien kanssa. France 2019 -retkimme kääntyi Mont - Saint - Michelille ja lomamme "turistipään" alku. Niille, jotka eivät tiedä Mont-Saint-Micheliä, se on jaettu kahteen osaan. Saaren osa, joka on kytketty tarkoitukseen rakennetun moottoritien kautta, joka on suljettu kaikille yksityisille maantieajoneuvoille. Siellä on myös mannermaan kylä, joka koostuu pääosin hotelleista ja ravintoloista ja joka on suljettu kaikille luvattomille ajoneuvoille. Se on 30 minuutin kävelymatka mantereen kylän ja saaren välille, joka käyttää moottoritietä, mutta säännöllinen ja ilmainen bussiyhteys on saatavilla. Valtuutettujen ajoneuvojen pääsyä mannermaan kylään valvotaan avainkoodien myöntämisellä, luulen, että valitut yritykset, kuten hotellit. Olimme tehneet varauksen tässä hotellissa, ja muutama päivä ennen saapumistasi meille lähetettiin sähköpostitse avainkoodi ja joitain melko niukkoja yksityiskohtia siitä, kuinka päästä ajoneuvoon pääsy mantereelle. Nämä yksityiskohdat eivät yksinkertaisesti olleet tarpeeksi hyviä löytääkseni tiensä mannermaan kylään, ja vietimme hyvän tunnin ajettaessa paljon teitä saadaksesi pisteeseen, jossa voimme käyttää avainkoodia ja päästä sisään: aiheuttaen paljon turhautumista pitkä matka. Pelastuspalvelu antoi meille erilaisia vaihtoehtoisia reittejä, mutta ne kaikki päätyivät umpikujaan, kiinteisiin esteisiin ja poistumismerkkeihin. Meille annettiin tien nimi, jonka löysimme. Sikäli kuin näimme, tämä tie oli juuri saanut pääsyn suurelle autopaikoitusalueelle. Meille annettiin myös maamerkki - ravintola samalla nimeltä tien. Tämä maamerkkiravintola on kuitenkin piilotettu puiden taakse. Et näe maamerkkiravintolaa, ennen kuin olet käyttänyt estettä avainkoodilla ja ajanut esteen läpi. Olen viettänyt jonkin aikaa ja laatinut ohjeita, jotka postitan kaikille, jotka sitä haluavat. Kaikki mitä teet, on lähettää TA: lle viesti vastauksena tähän arvosteluun sanomalla 'guide please'. Hotelli näytti kohtuullisen hyvältä, rauhallisella alueella, jolla on valvottu pääsy. Sitä mainostettiin 3 tähdenä, mutta sanoisin, että se on enemmän kuin 2 tähteä. Huoneemme oli pieni, erillisillä vuoteilla, kylpyhuone ja erillinen wc. Makuuhuoneessa oli taulutelevisio, joka ei toiminut 'ei signaalia' -virhesanomalla, oli erilliset vuoteet, joissa oli kohtuulliset tyynyt, pieni kirjoituspöytä ja tuoli sekä varustettu kaappi / vaatekaappi. Kylpyhuone oli hiukan väsynyt askelmalla - kylpyammeessa oleva suihku (ei tartuntakahvoja) ja pesuallas peilillä. Hiustenkuivaaja, hyvät pyyhkeet, shampoo ja vartalopesu. Vastaanotto ei vaikuttanut olevan avoinna koko ajan, mutta henkilökunta puhui kaikkia englantia ja oli erittäin miellyttävää ja tehokasta. Vastaanotossa oli myyntiautomaatti, jossa oli jäähdytettyjä alkoholittomia juomia ja suklaapatukoita jne. Aamiainen viereisessä ravintolassa sisältyy hintaan.
vähemmän
K
KwithD
Brisbane, Australia
28/06/2019
“Tarpeeksi hyvä!”
Yhden yön vierailu Mont-Saint - Michelissä oli tarpeeksi hyvä! On muistettava, että tämä on erittäin suosittu matkailukohde! Puhdas sänky, suihku ja wc! Ystävällinen henkilökunta. Aamiainen oli tarpeeksi hyvä! Olimme siellä erittäin kuumana päivänä ilman faneja, mutta avasimme kaikki ikkunat! Kyllä… lisää
Yhden yön vierailu Mont-Saint - Michelissä oli tarpeeksi hyvä! On muistettava, että tämä on erittäin suosittu matkailukohde! Puhdas sänky, suihku ja wc! Ystävällinen henkilökunta. Aamiainen oli tarpeeksi hyvä! Olimme siellä erittäin kuumana päivänä ilman faneja, mutta avasimme kaikki ikkunat! Kyllä kaikkea voitaisiin parantaa, mutta jälleen kerran hyvin kiireinen turistikohteeksi! Kyllä, kuten kaikki kovasti käytetyt paikat, matot tarvitsevat puhdistusta! Mutta yhden yön se oli riittävä!
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa