Kuvaus
Hotellin tarjoamiin harrastuksiin/mukavuuksiin kuuluu sisäuima-allas ja sauna.
Eugene Boudinin museo on lähistöllä
Eugene Boudinin museo ja Honfleurin vanha stama sijaitsevat 5 minuutin ajomatkan päässä majoitusliikkeestä. Deauvillen ranta sijaitsee 17,6 kilometrin ja Greniers à Sel -suolamyymälät 1,2 kilometrin päässä tästä hotellista.
Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin. Honfleurin vanha stama - 1,1 km / 0,7 mi Honfleurin turisti-info - 1,1 km / 0,7 mi Quai Sainte-Catherine - 1,1 km / 0,7 mi Greniers à Sel -suolamyymälät - 1,2 km / 0,7 mi Sainte Catherinen kirkko - 1,3 km / 0,8 mi La Lieutenance - 1,3 km / 0,8 mi Honfleur Avantin satama - 1,3 km / 0,8 mi Eugene Boudinin museo - 1,5 km / 0,9 mi Satie Museum (museo) - 1,6 km / 1 mi Plateau de Grâcen puisto - 2 km / 1,2 mi Butinin ranta - 2,3 km / 1,4 mi Mont Joli - 2,5 km / 1,5 mi Seine Bay - 4,4 km / 2,8 mi Manoir d'Aprevalin viinitila - 6 km / 3,7 mi Golf de Deauville Saint-Gatien - 8,8 km / 5,4 mi Lähimmät lentokentät ovat: Deauville (DOL-Normandie) - 9,7 km / 6,1 mi Caen (CFR-Carpiquet) - 71,5 km / 44,5 mi Majoitusliikkeen ensisijainen lentokenttä on Caen (CFR-Carpiquet).
Hotelli eroittuu muista…
Baarissa voit nauttia raikasta juotavaa. Maksullinen buffetaamiainen on tarjolla päivittäin kello 6.30–10.30.
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Pysäköinti hotellin lähellä
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Palvelut
- Sisäuima-allas
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Huonepalvelu
- Kassakaappi
- Lehtiä
- Faksi/kopiokone
- Matkatavarasäilytys
- Yksityinen sisään- ja uloskirjautuminen
- Puutarha
- Yleinen kylpylä
- Solarium
- Terassit
- Lastenhoitopalvelu huoneessa
- Turvapalvelu
- Kuivausrumpu
- Juhla- ja tapahtumasali
- Ilmastoitu uima-allas
- Liiketoimintakeskus
- Konferenssikeskus
- Kokoushuoneet
- Kuntosali ja SPA
- Kylpylä
- Kuntosali
- Turkkilainen sauna
- Sauna
- Uima-altaat
- Täyden palvelun kylpylä
- Aurinkotuolit
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Päivittäinen siivouspalvelu
- Hissi
- Vastaanotto
- Ympärivuorokautinen vastaanotto
- Monikieliset vastaanottovirkailijat
- Viihde
- Disco
- Biljardi
- Myymälöitä hotellissa
- Baarit
- Kahvila
- Baari
- Kahvia ja teetä yleisissä tiloissa
- Baari
- Ravintolat
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Tapahtuma- ja juhlatilat
- Esteettömyys
- Liikuntarajoitteisille mukautetut tilat
- Pääsy pyörätuolilla
- Kieli
- Englanti
- englanti
- Saksan
- Ranskan
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Lähtöselvitys: 14.00–00:00
- Uloskirjautuminen: 11.00–12:00
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 18
Huomioitavaa
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Erittäin hyvä
Perustuu 487 asiakaspalautteet
Hiljaisuus huoneessa
Sijainti
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen rauhallisen ja hiljaisen sijaintinsa ansiosta
Näytetään 4 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 487
G
Graham S
Fareham, Yhdistynyt kuningaskunta
30/09/2019
“Upea perushotelli upealla paikalla”
Tämä perushotelli tarjosi huone- ja aamiaishuoneita, joissa on uima-allas, sauna ja höyryhuone. Honfleurin laitamilla se on noin 800 metrin päässä etäisyydestä pienen supermarketin lähellä. Honfleur on kaunis sijainti monien ja monipuolisten ruokailupaikkojen sekä aktiivisen kalasataman ympäröivien… lisää
Tämä perushotelli tarjosi huone- ja aamiaishuoneita, joissa on uima-allas, sauna ja höyryhuone. Honfleurin laitamilla se on noin 800 metrin päässä etäisyydestä pienen supermarketin lähellä. Honfleur on kaunis sijainti monien ja monipuolisten ruokailupaikkojen sekä aktiivisen kalasataman ympäröivien historiallisten rakennusten kanssa. Jos sää on hyvä, ei ole parempaa paikkaa. Meillä oli huoneita kohti hotellin takaosaa, jotka olivat erittäin hiljaisia.
vähemmän
Z
zafrironen
16/04/2019
“Erinomainen palvelu ja erittäin hyvä hotelli”
Pyydämme ylimääräistä peittoa ja he antavat meille. SAA ILMAINEN aamiainen. runa on puhdas ja erittäin mukava. Ruoka on tuoretta ja monipuolista. Huone on puhdas ja mukava. Saamme ilmaisen mukavan kuuman uima-altaan sekä kuivan ja märkän saunan
7
783AndrewT
Cardiff, Yhdistynyt kuningaskunta
21/07/2019
“Miellyttävä hotelli lähellä Honfleurin keskustaa”
Pysyimme täällä vierailun aikana Normandiassa ja Honfleurissa. Halusimme jonnekin siistiä ja viihtyisiä, lähellä kaupunkia, jossa oli hyvä pysäköinti ja uima-allas ja spa-tilat. Hotelli on noin 15 minuutin kävelymatkan päässä vanhalta altaalta ja satama-alueelta, mutta se on miellyttävä ja houkutt… lisää
Pysyimme täällä vierailun aikana Normandiassa ja Honfleurissa. Halusimme jonnekin siistiä ja viihtyisiä, lähellä kaupunkia, jossa oli hyvä pysäköinti ja uima-allas ja spa-tilat. Hotelli on noin 15 minuutin kävelymatkan päässä vanhalta altaalta ja satama-alueelta, mutta se on miellyttävä ja houkutteleva alue kulkea pitkin puiden reunustamaa katua. On runsaasti pysäköintitilaa, joka on ilmainen omaisuudessamme, jota tarvitsimme autolla. Hotelli on mukava, huoneet ovat suhteellisen pieniä, mutta sänky oli hyvä ja nukuimme yleensä hyvin. Koska paikka on puiden ja maan ympäröimä, ilma oli tuore ja auttoi nukkumaan. Huoneessa ei ollut turvaa eikä suihkuverhoa ollut miinuspisteitä. Aamiainen oli mukavaa ja tuoretta Ranskan / Manner-valintojen kanssa. Ruoka oli hyvä ja siellä oli kotitekoinen riisipurkki. Allas ja kylpylä ovat erittäin hyviä, ja niissä on mukava ulkopuolinen oleskelualue aurinkoisina päivinä. Hinta oli edullinen ja edullinen. Henkilökunta oli erittäin ystävällistä. Pysyisimme jälleen.
vähemmän
W
Westwind13
Houston, Teksas
17/06/2019
“Hyvin sijoitettu hotelli, jossa on omituinen sisustus.”
Pysyimme tässä hotellissa osana ryhmää, joka osallistui DDay-comemmoraatioon ja suoritti sen. Saavuimme odotettua myöhemmin, mutta 54-ryhmän ryhmä oli melko sileä. Hotelli sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä kaupungin keskustasta, joka on viehättävä. Se on rauhallisella paikalla ja siinä on eräänl… lisää
Pysyimme tässä hotellissa osana ryhmää, joka osallistui DDay-comemmoraatioon ja suoritti sen. Saavuimme odotettua myöhemmin, mutta 54-ryhmän ryhmä oli melko sileä. Hotelli sijaitsee lyhyen kävelymatkan päässä kaupungin keskustasta, joka on viehättävä. Se on rauhallisella paikalla ja siinä on eräänlainen omituinen, moderni d. Hotellin huoneet olivat pieniä amerikkalaisia standardeja noudattaen, mutta siistit ja riittävät 3 tähden hotellissa. Siinä ei ole huoneessa kahvia tai teetä. Aamiainen annettiin joka päivä, johon sisältyi hedelmiä, jogurtteja, juustoa, lihaa ja erilaisia croissanteja ja leipää. Kahvi oli ok, mutta ei suuri. Saatavana oli valikoima ranskankielisiä sanomalehtiä. Meillä oli illallinen ryhmänä hotellin viime yönä olimme siellä. Ruoka oli hyvä, ei erinomainen. Heillä on baari, jota hoitaa sama henkilö, joka käsittelee vastaanottoa, joka myös auttoi tarjoamaan illallista, joten hän ei aina ollut heti saatavilla baarissa. Tilasin viinin jään kanssa sitruunalla ja vastaanotetulla viinilla jään sivupulloa limonadia. Ranskan kieli on rajallinen, ja baarissa oleva henkilö oli rajoittanut englantia. Minulla oli mahdollisuus saada siivu sitruunaa juomaani varten, mutta silti joutui maksamaan limonadista. Uima-allas / kylpylä on viereisessä rakennuksessa ja hieman pienempi kuin se näyttää verkossa. Siinä ei ole huoneessa kahvia tai teetä. Kaiken kaikkiaan se oli hyvä hinta.
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa