Kuvaus
Hemmottele itseäsi kylpylässä, jonka hoitoihin kuuluu muun muassa hierontapalvelu. Käytössäsi on myös ulkouima-allas. Tämän hotellin palveluihin kuuluu muun muassa ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut ja televisio julkisissa tiloissa.
Nuestra Señora del Carmenin kirkko on lähistöllä
Hotel Playa del Karma sijaitsee keskustassa, ja Nuestra Señora del Carmenin kirkko sijaitsee muutaman askeleen päässä ja Keskusaukio sijaitsee 5 minuutin kävelymatkan päässä. Mamita's Beach Club sijaitsee 0,9 kilometrin ja Playa del Carmenin pääranta 1,1 kilometrin päässä tästä hotellista.
Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin. Nuestra Señora del Carmenin kirkko - 0,1 km / 0,1 mi Keskusaukio - 0,3 km / 0,2 mi Quinta Alegrían ostoskeskus - 0,4 km / 0,3 mi Playa del Carmenin pääranta - 0,5 km / 0,3 mi Yucatek Divers -sukelluskeskus - 0,6 km / 0,4 mi Deportivo Mario Villanuevan stadion - 0,8 km / 0,5 mi Mamita's Beach Club - 0,9 km / 0,5 mi Pier Navega (terminaali) - 0,9 km / 0,5 mi Playa del Carmen Maritime Terminal - 1,2 km / 0,8 mi Guadalupen kirkko - 2,4 km / 1,5 mi Playacar-golfkeskus - 2,7 km / 1,7 mi Punta Esmeraldan ranta - 3 km / 1,9 mi Plaza Las Americas - 3,3 km / 2,1 mi Plaza 28 de Julio - 4,8 km / 3 mi Grand Coral Golf Riviera Maya - 6 km / 3,7 mi Lähimmät lentokentät ovat: Cozumel, Quintana Roo (CZM-Cozumelin kansainvälinen lentokenttä) - 36 km / 22,4 mi Cancún, Quintana Roo (CUN-Cancúnin kansainvälinen lentokenttä) - 56,4 km / 35 mi Majoitusliikkeen ensisijainen lentokenttä on Cancún, Quintana Roo (CUN-Cancúnin kansainvälinen lentokenttä).
Hotelli eroittuu muista…
Maksullinen buffetaamiainen on tarjolla päivittäin kello 8.00–12.00.
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Pysäköinti hotellin lähellä
- Vartioitu parkkipaikka
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Kuntosali ja SPA
- Kuntosali
- Kylpylä
- Hyvinvointi- ja hierontapalvelut
- Sauna
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Pesulapalvelu
- Päivittäinen siivouspalvelu
- Itsepalvelupesula
- Pyykkikone
- Pesula
- Kuivausrumpu
- Kuivapesu
- Hissi
- Vastaanotto
- Ympärivuorokautinen vastaanotto
- Vahtimestaripalvelu
- Monikieliset vastaanottovirkailijat
- Pikkolopalvelu
- Kuljetus
- Kuljetus lentokentälle
- Kuljetus
- Tupakoitsijat
- Hotellissa on tupakointialueita
- Palvelut
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Huonepalvelu
- Tavarasäilytys
- Kassakaappi
- Silitysvälineet
- Lehtiä
- Autonvuokraus
- Pankkiautomaatti
- Valuutanvaihto
- Matkatavarasäilytys
- Housuprässi
- Lipunmyynti
- Puutarha
- Kirjasto
- Yleinen kylpylä
- Solarium
- Terassit
- Retkien myyntipiste
- Lastenhoitopalvelu huoneessa
- Turvapalvelu
- Kuivausrumpu
- Lääkäri
- Siivouspalvelu
- Lääkäripalvelu
- Hääpalvelu
- Liukumäki
- Solarium
- Liiketoimintakeskus
- Baarit
- Baari
- Kahvia ja teetä yleisissä tiloissa
- Ravintolat
- Ravintola, jossa buffetaamiainen
- Uima-altaat
- Kahluuallas
- Ulkouima-allas vain aikuisille
- Aktiviteetit
- Tennis
- Golfkenttä ( väh. kuin 30km)
- Vesipuisto
- Snorklaus
- Sukellus
- Golfkenttä
- Esteettömyys
- Ei pääsyä pyörätuolilla
- Kieli
- Englanti
- englanti
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Lähtöselvitys: 15.00–00:00
- Uloskirjautuminen: 12.00–12:00
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 18
Huomioitavaa
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Epävarma? Katso muita majoituksia kaupungissa Playa del Carmen
Katso kaikki majoitukset kohteessa Playa del Carmen
Erittäin hyvä
Perustuu 625 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen sillä se sijaitsee keskustassa Playa del Carmen
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 625
C
chacha532016
Rauma, Suomi
01/02/2020
“Kotoisa tunnelma”
Pieni, viihtyisä, vaatimaton hotelli keskustan tuntumassa. Kuin rauhallinen keidas kaupungin keskustassa. Piha-alueella runsaasti kasvillisuutta, pieni uima-allas. Ei allaspyyhkeitä. Huone yksinkertainen, siisti, riittävästi kaappitilaa. Jääkaapin voi vuokrata 5 euroa/PV. Sänky iso ja hyvä, peittee… lisää
Pieni, viihtyisä, vaatimaton hotelli keskustan tuntumassa. Kuin rauhallinen keidas kaupungin keskustassa. Piha-alueella runsaasti kasvillisuutta, pieni uima-allas. Ei allaspyyhkeitä. Huone yksinkertainen, siisti, riittävästi kaappitilaa. Jääkaapin voi vuokrata 5 euroa/PV. Sänky iso ja hyvä, peitteen saa pyytämällä. Ilmastointi erittäin hyvä. Siivous Ok. Hiustenkuivaajan saa respasta, myös adapterin saimme sieltä. Vettä myytävänä respassa, hinta edullinen. Kahvia saa automaatista maksutta. Maksuton tallelokero huoneessa. Wifi toimii hyvin. Pesuhuone kaipaa kipeästi remonttia. Suihkusta vettä aika hiljakseen mutta aina on tullut kuitenkin. Joka huoneessa terassilla pöytä ja tuolit. Meille ei kuulunut aamiaista Tuin pakettiin. Olisi voinut varata hotellista mutta se olisi ollut lähistöllä sijaitsevassa ravintolassa. Lähellä useampi suuri marketti, mukava tutustua paikalliseen valikoimaan. Meille paras ranta oli: oikealle ja Avenida Constituyalesia rantaan, laiturin oikealla puolella leveämpää ranta-aluetta. Hotellilta ostimme ranta-alustan. Muuten rannat tukkoisia all-inclusivehotellien ja minimikulutuksellisten rantaclubien valtaamia. Palvelu erinomaista, aina sai nopeasti mitä tarvitset. Henkilökunta todella palveluhenkistä ja ystävällistä. Ilmainen hieronta kerran 20 min. Tosi hyvä! Kävimme vielä pari kertaa tunnin combination-hieronnassa, ihanaa oli. Maksoi 500pesoa =25euroa.
vähemmän
N
Nancy N
06/03/2018
“Juuri mitä odotin. Erinomainen!”
Hotelli oli rauhallinen ja erittäin rentouttava. Henkilökunta teki kaikkensa varmistaakseen, että nautin oleskelusta. Olin iloinen, että kaikki osoittautui täsmälleen odotetusti, Toivottavasti Hotel Playa del Karmaan uudelleen vieraillessani Meksikossa.
M
mik_cph
Kööpenhamina, Tanska
24/03/2014
“Sopiva hinta, kivat ihmiset”
Olin Karmassa viikon maaliskuussa ja kokemus oli hyvä. Henkilökunta oli ystävällistä ja ammattimaista, ja paikka oli siisti ja huoneet sopivan tilavat ja hyvät isot sängyt (ei liian pehmeät tai kovat). Ilmastointi toimii täydellisesti ja yleisessä tilassa on kiva viidakon tuntuma, vaikka se olikin … lisää
Olin Karmassa viikon maaliskuussa ja kokemus oli hyvä. Henkilökunta oli ystävällistä ja ammattimaista, ja paikka oli siisti ja huoneet sopivan tilavat ja hyvät isot sängyt (ei liian pehmeät tai kovat). Ilmastointi toimii täydellisesti ja yleisessä tilassa on kiva viidakon tuntuma, vaikka se olikin pienen puoleinen. Kaikkiaan hyvää vastinetta rahalle. Jos etsit neljän tai viiden tähden luksusta, etsi muualta. Mutta jos haluat turvallisen, yöllä hiljaisen, kohtuuhintaisen hotellin keskeisellä sijainnilla, tämä on etsimäsi.
vähemmän
S
Sue P
Corozal
15/11/2019
“Upea paikka Playassa”
Rakastan tätä paikkaa! Henkilökunta on ystävällistä ja erittäin avulias. Huone on mukava ja siinä on ilmastointi. Hinnan vuoksi se on paras paikka, jossa olen yöpynyt Playassa. Se on rauhallisella alueella, mutta lähellä kaikkea.
M
marcianovoyage
Rotterdam, Alankomaat
03/11/2019
“meh”
Kun avain hanan ensimmäistä kertaa, ruskea vesi tuli ulos. Suihkusta on vain kylmää vettä, ja minulla oli kamppailuja sähköpistokkeista. He eivät ole tervetulleita vastaanotossa, ja uima-allas on pieni. Aamiaista ei ollut hotellissa, mutta jossain ravintolassa lähellä hotellia. Emme voineet vaivaut… lisää
Kun avain hanan ensimmäistä kertaa, ruskea vesi tuli ulos. Suihkusta on vain kylmää vettä, ja minulla oli kamppailuja sähköpistokkeista. He eivät ole tervetulleita vastaanotossa, ja uima-allas on pieni. Aamiaista ei ollut hotellissa, mutta jossain ravintolassa lähellä hotellia. Emme voineet vaivautua menemään sinne, ja olen iloinen siitä, että se näytti suljettuna, kun kävelimme myöhemmin ohi. Jotain positiivista tässä hotellissa on sijainti ja toiminut airco. Olen iloinen, että olemme täällä vain kaksi yötä. Mielestäni tarvitaan pieniä parannuksia, jotta tästä hotellista tulisi paljon nautittavampi. . .
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa