Kuvaus
Hyödynnä ulkouima-allas, kattoterassi ja puutarha. Tämän hotellin palveluihin kuuluu ilmainen langaton internetyhteys ja kiertoajelu-/lippupalvelu. Palveluihin kuuluu maksullinen kuljetus, jolla pääset helposti lähellä sijaitseviin nähtävyyksiin.
Playa de los Muertos lähellä
Hotel Posada de Roger sijaitsee keskustassa, ja Playa de los Muertos ja Los Muertosin laivalaituri 5 minuutin kävelymatkan päässä. La Iglesia de Nuestra Senora de Guadalupe (kirkko) sijaitsee 1 kilometrin ja Plaza de las Armas (aukio) 1 kilometrin päässä tästä hotellista.
Distances are displayed to the nearest 0.1 mile and kilometer. Olas Altas Street - 0.2 km / 0.1 mi Galeria Olinala - 0.2 km / 0.1 mi Olas Altas Beach - 0.3 km / 0.2 mi Playa de los Muertos - 0.3 km / 0.2 mi Cuale Island - 0.4 km / 0.2 mi Los Muertos Pier - 0.4 km / 0.3 mi Manuel Lepe House Museum - 0.6 km / 0.4 mi La Iglesia de Nuestra Senora de Guadalupe - 0.8 km / 0.5 mi Gringo Gulch - 0.8 km / 0.5 mi Naval Historic Museum - 0.8 km / 0.5 mi Camarones Beach - 0.8 km / 0.5 mi La Presidencia (Town Hall) - 0.8 km / 0.5 mi Plaza Principal - 0.8 km / 0.5 mi Plaza de las Armas - 0.8 km / 0.5 mi Los Arcos Amphitheater - 0.8 km / 0.5 mi The preferred airport for Hotel Posada de Roger is Puerto Vallarta, Jalisco (PVR-Licenciado Gustavo Diaz Ordaz Intl.) - 13.5 km / 8.4 mi
Hotelli eroittuu muista…
Hotellin ravintola, Fredys Tucan, on hyvä paikka lounaan nauttimiseen, tai voit hyödyntää kahvilan tarjonnan. Maksullinen englantilainen aamiainen on tarjolla päivittäin.
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Hissi
- Pesula
- Pesulapalvelu
- Siivouspalvelu
- Vastaanotto
- 24 tunnin vastaanotto
- Monikielinen henkilökunta
- Vahtimestaripalvelu
- Viihde
- Animaatio
- Myymälöitä hotellissa
- Pysäköinti
- Maksuton pysäköinti lähialueella
- Pysäköinti
- Pysäköinti lähialueella
- Turvallinen pysäköintialue
- Ulkopysäköinti
- Lemmikkieläimet
- Lemmikit eivät ole sallittuja
- Tupakoitsijat
- Savunilmaisin
- Tupakointialue
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Palvelut
- Autonvuokraus
- Faksi/kopiokone
- Herätyspalvelu
- Housuprässi
- Huonepalvelu
- Kahvi
- Kampaamo / Parturi
- Kampaamo / kauneushoitola
- Kuivausrumpu
- Käteisen käyttöönotto
- Lapsiturvalliset ovet
- Lehtiä
- Leikkipuisto
- Lipunmyynti
- Luottokortti
- Matkatavarasäilytys
- Mikroaaltouuni
- Polkupyörien vuokraus
- Puutarha
- Retkien myyntipiste
- Silityspalvelu
- Silitysvälineet
- Solarium
- Solarium
- Solarium
- Tallelokero
- Terassi
- Turvallisuus
- Tuuletin
- Ulkouima-allas ympäri vuoden
- Yksityinen uima-allas
- Yleiset kylpyhuonetilat
- Uima-altaat
- Altaalla aurinkotuolit
- Altaalla aurinkovarjot
- Leikkikenttä
- Ulkouima-allas vain aikuisille
- Baarit
- Baari
- Kahvi / tee yleisissä tiloissa
- Kahvila
- Ravintolat
- Jaettu keittiö
- Lasten buffetti
- Lasten menu
- Kuntosali ja SPA
- Hieronta
- Kylpylä
- Aktiviteetit
- Golfkenttä
- Snorklaus
- Sukellus
- Esteettömyys
- Esteetön huone
- Esteetön sisäänkäynti
- Liikuntarajoitteisille soveltuvat tilat
- Kieli
- Englanti
- Italian
- englanti
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Saapuminen lähtien: 15.00 h — Lähtö saakka: 12.00 h
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 18
Huomioitavaa
Vastaanottovirkailijamme ovat monikielisiä
Lopulliseen hintaan sisältyvät maksut
Ei
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Epävarma? Katso muita majoituksia kaupungissa Puerto Vallarta
Katso kaikki majoitukset kohteessa Puerto Vallarta
Erinomainen
Perustuu 1178 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen sillä se sijaitsee keskustassa Puerto Vallarta
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 1178
T
Tour779757
Seattle, Washington
25/03/2020
“Kotini PV: ssä”
Ensimmäisestä tapaamisestani Celian ja Rosyn kanssa lähtöselvityksessä, nopeaseen korjaamiseen, kun vaihtovirta tyhjennettiin, ja erityisellä tavalla, jolla Martha siivotti huoneeni, Posada de Rogerin henkilökunta meni yli ja pidemmälle, jotta vierailustani tuntuisin kuin kotona. Olen varannut uude… lisää
Ensimmäisestä tapaamisestani Celian ja Rosyn kanssa lähtöselvityksessä, nopeaseen korjaamiseen, kun vaihtovirta tyhjennettiin, ja erityisellä tavalla, jolla Martha siivotti huoneeni, Posada de Rogerin henkilökunta meni yli ja pidemmälle, jotta vierailustani tuntuisin kuin kotona. Olen varannut uudelleen marraskuuhun. Odotan innolla kaikkia! ?
vähemmän
D
Danielle_Felipe0
13/01/2020
“Upea oleskelu!”
Tämä hotelli antaa sinulle viehättävän Puerto Vallarta -tyylisen tunnelman, joka sijaitsee zona romanican sydämessä. Strategisesti lähellä rantaa, kahviloita ja ravintoloita, kauppoja ja vierailukohteita, kun olet PV: ssä. Lyhyt kävelymatka rannalle, malecon-puinen jalkakäytävä, rio cuale jne.
E
EQ55
Puerto Vallarta, Meksiko
27/09/2019
“Upea paikka, niin kauniita ja erinomaisia ihmisiä”
Tuli täällä viikon ajan ja ensimmäisestä päivästä lähtien he saivat meidät tuntemaan olonsa kotoisaksi. Vastaanotto oli erittäin ystävällinen, informatiivinen ja avulias. Huoneet ovat erittäin siistejä ja kauniita! ilmastointi saatavana koko ajan. Pyysimme vuokraamaan kahvinkeittimen ja minijääkaap… lisää
Tuli täällä viikon ajan ja ensimmäisestä päivästä lähtien he saivat meidät tuntemaan olonsa kotoisaksi. Vastaanotto oli erittäin ystävällinen, informatiivinen ja avulias. Huoneet ovat erittäin siistejä ja kauniita! ilmastointi saatavana koko ajan. Pyysimme vuokraamaan kahvinkeittimen ja minijääkaapin, ja he olivat valmiita meille. Ei voinut olla parempaa yöpymispaikkaa, huoneet ovat niin kauniita! ! sijainti on hämmästyttävä, mutta heidän joukkue on erittäin ystävällinen ja avulias He puhuvat myös englantia. Kiitos kaverit kaikesta! Palaamme ehdottomasti! Rosy, Celia, Martha Raquel, Oscar ja Armando, kiitos palvelustasi! ! Kaipaamme myös papukaijasi Pacoa paljon.
vähemmän
S
Sanna F
Helsinki, Suomi
11/04/2018
“Erinomaisella sijainnilla varustettu keskitason hotelli”
Hyvää +Sijainti oli loistava +Allas oli todella mukava lisä +Sisäpiha todella viihtyisä + vesipisteet, joissa sai täytettyä omaa pulloa - ei tarvinnut raahata vettä kaupasta ja muovia säästyi! Olisi voinut olla paremmin: - Hotellilla olisi voinut olla jotain omaa palvelua esim. juomia Parvekkeel… lisää
Hyvää +Sijainti oli loistava +Allas oli todella mukava lisä +Sisäpiha todella viihtyisä + vesipisteet, joissa sai täytettyä omaa pulloa - ei tarvinnut raahata vettä kaupasta ja muovia säästyi! Olisi voinut olla paremmin: - Hotellilla olisi voinut olla jotain omaa palvelua esim. juomia Parvekkeellinen huone olisi tehnyt varmasti oleskelusta vieläkin mukavampaa. Ensi kerralla täytynee siis varata sellainen :)
vähemmän
9
989gregd
Portland, Oregon
09/03/2020
“Hyvä, ei hienoa”
Minulla on sekavia tunteita tästä paikasta. Ensin plussa: Upea sijainti. Kaikki tyypit ravintolat, baarit ja ranta ovat kaikki lähellä. Olemme yöpyneet muualla PV: ssä ja tämä sijainti on mas mejor. Henkilökunta on tehokasta ja ystävällistä. En voinut kysyä heiltä lisää. Yhteiset tilat ovat kaun… lisää
Minulla on sekavia tunteita tästä paikasta. Ensin plussa: Upea sijainti. Kaikki tyypit ravintolat, baarit ja ranta ovat kaikki lähellä. Olemme yöpyneet muualla PV: ssä ja tämä sijainti on mas mejor. Henkilökunta on tehokasta ja ystävällistä. En voinut kysyä heiltä lisää. Yhteiset tilat ovat kauniita ja hyvin hoidettuja. Useita alueita on hajautettu ympäriinsä istumaan, keskustelemaan tai rentoutumaan valitsemallasi laitteella. Allas, vaikka pieni, on mukava mukavuus. Ilmastointilaite toimi hienosti ja oli erittäin komea. Suihkussa oli hyvä paine ja runsaasti kuumaa vettä. Huone ja kaikki ulkopinta-alueet ovat erittäin siistejä. Nyt miinus: Sijainnin takia se voi olla melko, ei kovin, meluisa. Olimme kadulla 213. Emme todellakaan voineet olla ikkunassa auki, edes päivällä. Bussit, kuorma-autot, moottoripyörät kulkevat jatkuvasti. Ehkä huoneet rakennuksen poikki olisivat hiljaisempia. Huoneemme wi-fi oli kamala. Hidasta parhaimmillaan, pudota usein. Huoneesta ulos astuminen ei kuitenkaan ollut kovin huono. Sänky ei ollut kovin mukava ja tyynyt paakkuisia. Huoneessa ei ollut charmia, toisin kuin muussa hotellissa. Ei kahvinkeitin huoneessa! Toki, neljännessä kerroksessa on yhteinen keittiö, mutta se ei ole samaa kuin kahvin saaminen ilman pukeutumista. Kaiken kaikkiaan en usko, että hotelli tarjosi hyvää vastinetta. Jos mainitut haitat eivät ole sinulle tärkeitä, tämä hotelli tekee sinut onnelliseksi.
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa