Kuvaus
Hotelli: Hotellissa on 409 savutonta huonetta, 56 juniorsviittiä ja 10 sviittiä ja 4 hissit. Vastaanoton monikielinen henkilökunta palvelee tuloaulassa sisään- ja uloskirjautumisessa. Majoituksen palveluihin kuuluvat matkatavarasäilytys ja valuutanvaihtopiste. Langaton internetyhteys (ilmainen) tarjoaa asiakkaille mahdollisuuden surffata internetissä. Retkien varaamisessa auttaa majapaikan retkip… lisää
Sijainti: Hotelli, joka on ihanteellinen rantalomailijat, urheilu- ja aktiivilomailijat, perheet, nuoriso ja sinkut, sijaitsee rauhallisella paikalla Maspalomasissa, noin 1,5 km julkiselta hiekkarannalta. Majoituksen edustalla on bussipysäkki.
Ravintolapalvelut: Täyden ja tyytyväisen vatsan takaavat 5 ilmastoinnilla varustettua buffet-ravintolaa (savuttomia). Tarjolla on ateriapaketteja ja asiakkaiden voivat varata all inclusive -paketin. Lisäetuina all inclusive -pakettiin kuuluu muun muassa valikoima alkoholipitoisia ja alkoholittomia juomia.
lisää
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Saapuminen lähtien: 14.00 h — Lähtö saakka: 12.00 h
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 18
Huomioitavaa
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Epävarma? Katso muita majoituksia kaupungissa Maspalomas
Katso kaikki majoitukset kohteessa Maspalomas
Erittäin hyvä
Perustuu 3152 asiakaspalautteet
Hiljaisuus huoneessa
Sijainti
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen hyvä siivouspalvelu
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 3152
J
JohannaP1859
06/02/2024
“Tabaiba Princess”
Oikein miellyttävä positiivinen yllätys! Huonetoiveemme sähköpostitse edellisenä päivänä otettiin huomioon hienosti ja toiveemme toteutettiin. Huone ja yleiset tilat siistit ja puhtaat joka paikassa. Allasalueella ja koko hotellien ympäristössä kauniit istutukset. Ruoka food marketissa ja snack baa… lisää
Oikein miellyttävä positiivinen yllätys! Huonetoiveemme sähköpostitse edellisenä päivänä otettiin huomioon hienosti ja toiveemme toteutettiin. Huone ja yleiset tilat siistit ja puhtaat joka paikassa. Allasalueella ja koko hotellien ympäristössä kauniit istutukset. Ruoka food marketissa ja snack baareissa oikein maistuvaa mutta äänieristyksessä isossa pääravintolassa parannettavaa.Söimme aina ulkopuolella missä taas oli lintuja. (Verkot?) Meillä oli all inclusive jota ehdottomasti voi suositella! Juomat,sekä kylmät että kuumat kätevästi automaateissa ja tiskeiltä sai lisää vaihtoehtoja halutessaan. Jopa jäätelöä oli meidän löytöjen mukaan kolmessa paikassa ja kakkuja ja leivoksiakin päivällä. Me viihdyimme oikein hyvin viikon ajan ja toivottavasti voimme palata ensi talvena. Kiitos!
vähemmän
T
Tvnjv
16/02/2020
“Hieno paikka”
Siisti remontoitu huone, hyvä monipuolinen ruoka ja ystävällinen henkilökunta. Sänky hieman kova, mutta pyynnöstä saatiin lisä pehmustetta. Siivous joka päivä, mutta lattioita ei taidettu ottaa kertaakaan kun samat rannan hiekat pysyi lattialla, pyyhkeet ja lakanat kuitenkin vaihdettiin mikä on tär… lisää
Siisti remontoitu huone, hyvä monipuolinen ruoka ja ystävällinen henkilökunta. Sänky hieman kova, mutta pyynnöstä saatiin lisä pehmustetta. Siivous joka päivä, mutta lattioita ei taidettu ottaa kertaakaan kun samat rannan hiekat pysyi lattialla, pyyhkeet ja lakanat kuitenkin vaihdettiin mikä on tärkeintä. Allasalue hieno ja toimiva, altaiden vedet super kylmiä, mutta virkistää kuumalla. Ruokaa ja juomaa sai jokaiseen makuun aamusta iltapäivään, joten altaalla pystyi viettämään koko päivän. Aurinkotuolit tapansa mukaan varattuna jo ennen altaan aukeamista, keskisaarekkeen pehmeät sängyt maksoi 15€ päivä, mutta nekin varattiin heti kymmeneltä ja jos lähdit pois aina löytyi jotkut jotka menivät makoilemaan meidän laskuun, eli jätä aina jotain merkiksi että paikka on varattu! Kattava marketti ihan kulman takana ja huoneessa pieni jääkaappi. Koko hotelli alue on aidattu ja vartioitu eikä löydetty kuin pääovi mistä pääsi alueelta pois mikä on vähän huono kun aina piti kiertää koko alue. Mutta muuten sanoisin toimiva ja mukava hotelli, voisin mennä uudestaankin. Paljon lapsiperheitä ja eläkeläisiä.
vähemmän
E
Emmi P
25/01/2020
“Kaunis ja siisti”
Vietimme täällä viikon aviomieheni kanssa ja hotelli kyllä tarjosi kaiken mitä tarvitsimme. Hotellin ulko- että sisätilat ovat todella siistit. Joka paikasta löytyy runsaasti ihania löhöily ja istuma alueita. Meidän suosikkimme oli K18 aikuisten alue. Sieltä löytyy uima-allas, aurinkotuoleja, istu… lisää
Vietimme täällä viikon aviomieheni kanssa ja hotelli kyllä tarjosi kaiken mitä tarvitsimme. Hotellin ulko- että sisätilat ovat todella siistit. Joka paikasta löytyy runsaasti ihania löhöily ja istuma alueita. Meidän suosikkimme oli K18 aikuisten alue. Sieltä löytyy uima-allas, aurinkotuoleja, istumapaikkoja, SPA, kuntosali ja oma baari. Täällä saat olla rauhassa lasten mahdolliselta meteliltä. "Yleiseltä" puolelta löytyy myös todella runsaasti aurinkotuoleja mutta ne olivat varattuja aamusta iltaan sekä ihmisiä oli todella paljon. Hotellin ulkoalue on oma pieni paratiisi palmuineen. Me yövyimme standard huoneessa joka oli siisti ja uusittu. Huoneisessa ilmainen wifi (maksusta saa nopeamman yhteyden) minijääkaappi, tallelokero, suihku/amme. Meillä oli parveke (2 kerros) ja siellä oli pöytä ja siistit tuolit. Huone siivottiin joka päivä. Perus All inclusive sisältää aamiaisen,(7.30-10.00) lounaan,(13.00-15.00) illallisen,(18.30-21.30) baarien paikalliset alkoholijuomat sekä miedot (mehut, limut tms) sekä ulkona olevien snack-baarien tarjonnan. Näistä snack paikoista saat purtavaa n. Klo 10.00 17.00 (pizzaa, hodareita, hampurilaisia, nugetteja ns "pikaruokaa", pehmistä ja juotavaa.) Ulkona on myös baareja mistä saat aikalailla samat juomat kuin sisätilojen baareista. Sisätilojen aulabaarista saa drinkit vähän "hienommin" tehtynä kuin ulkoa. Drinkit olivat ainakin omaan makuun todella viinasia. Ruokaa on siis saatavilla oikeastaan kokoajan jos siltä tuntuu. Hotellin aulassa on myös saatavilla sämpylää olevasta vitriinistä. Niitä saa puolesta yöstä aamuun asti. Ruoka on maultaan ihan hyvää, joka päivä löytyi jotain mistä pidimme. All inclusiveen kuuluu myös mahdollisuus kokeilla erillään olevia aasialaista sekä italialaista ravintolaa. Nämä jättivät valitettavasti aika viileäksi. Ruoka valikoimaa oli aika vähän ja se oli molemmissa mautonta. Hotellin alueelta on helppo kulkea joka paikkaan. Me kävelimme todella paljon ja niinkin näkee kivasti paikkoja. Paikalliset bussit ovat myös edullisia mutta aikataulut eivät aina pitäneet. Taxit ovat täällä huomattavasti halvempia kuin suomessa. Hotellissa oli todella paljon eläkeläisiä sekä lapsiperheitä. Me olemme 30-40 vuoden välistä ja muita nuorempia pariskuntia näkyi todella vähän. Tämähän nyt ei mihinkään vaikuta. Hotellin aulabaarissa oli joka ilta live musiikkia ja siellähän nämä eläkeläiset pääsivät pistämään jalalla koreasti. Hotellin muu iltaviihde ei kauheasti vastannut odotuksia ja yksi kerta riitti. Onneksi näitä ei kukaan pakota katsomaan. Kokonaisuudessaan tabaiba princess on kaunis, siisti ja todella viihtyisä hotelli hyvällä paikalla! Ehdottomasti voisimme mennä myös uudestaan.
vähemmän
H
hannal645
Helsinki, Suomi
06/03/2020
“Kelpo hotelli”
Hotelli oli iso ja allasalue oli iso. K-18 puolelle ei mahtunut aurinkoa ottamaan koska aurinkotuolit oli pyyhkeillä varattu melkein koko päivän. Yleiseltä puolelta löytyi penkkejä vaikka niitäkin oli pyyhkeillä varattuna. Allaspyyhkeet sai vaihtaa 2krt viikon aikana. Huoneen pyyhkeet taidettiin v… lisää
Hotelli oli iso ja allasalue oli iso. K-18 puolelle ei mahtunut aurinkoa ottamaan koska aurinkotuolit oli pyyhkeillä varattu melkein koko päivän. Yleiseltä puolelta löytyi penkkejä vaikka niitäkin oli pyyhkeillä varattuna. Allaspyyhkeet sai vaihtaa 2krt viikon aikana. Huoneen pyyhkeet taidettiin vaihtaa myöskin kaksi kertaa. Se oli turhan harvoin, koska pyyhkeet oli koko ajan kosteana. Huoneen ilmastointia ei saanut kovinkaan kylmällä mutta ihan on oli silti. Huoneessa ei ollut kuin suihkusaippuaa sekä palasaippuaa. Olisi voinut kuvitella tuon tason hotellissa olevan muitakin tuotteita huoneessa. Olisi ollut myös kiva, jos huoneessa olisi ollut vesipullot. Wifi ei toiminut huoneessa ollenkaan ja vaihtelevan huonosti allasalueellakin. Ainut paikka oli hotelli aula missä netti toimi. Asia ei muuttunut vaikka asiasta ilmoitti respaan. Hotellissa oli kaikenlaista aktiviteettia: spinningiä, vesijumppaa, beach volleyta yms. All inclusive -pakettiin kuuluneet ruoat oli melko mauttomia, mutta se varmaan sen vuoksi että pitää sopia niin monelle. Viikon aikana melko sama mauton ruoka alkoi tulla korvista. Onneksi saarella on muitakin ravintoloita. Hotellilta oli kävelymatka rannalle. Viereisessä hotellissa oli pieni market josta sai ostettua kaikkea pientä.
vähemmän
S
suomitero
Rooma, Italia
15/02/2020
“Paljon lupaava, mutta pettymys ei ****”
Hotelli ei täytä 4 tähteä. All in clusive neljälle hengelle ei täyttänyt odotuksia; gluteeniton ja laktoositon ruokavalio oli tilattu etukäteen ja varmistettu erikseen ajanvarauksesta, mutta valikoima oli onneton ja huonosti merkitty. Hedelmät olivat raakoja. Hotellin respa ei kirjannut puutteita y… lisää
Hotelli ei täytä 4 tähteä. All in clusive neljälle hengelle ei täyttänyt odotuksia; gluteeniton ja laktoositon ruokavalio oli tilattu etukäteen ja varmistettu erikseen ajanvarauksesta, mutta valikoima oli onneton ja huonosti merkitty. Hedelmät olivat raakoja. Hotellin respa ei kirjannut puutteita ylös. Huoneet olivat hiukan kuluneita.
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa