- Viihde
- Aktiviteetteja aikuisille
- Aktiviteetteja
- Biljardi
- Myymälöitä hotellissa
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Maksuton pysäköinti hotellin lähellä
- Pysäköinti hotellin lähellä
- Kuljetus
- Kuljetus rannalle
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Palvelut
- Lasten animaatio
- Lasten kerho
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Huonepalvelu
- Kassakaappi
- Tuuletin
- Pankkiautomaatti
- Lipunmyynti
- Puutarha
- Solarium
- Terassit
- Mikroaaltouuni
- Kahvinkeitin
- Kuivausrumpu
- Leikkipuisto
- Leikkialue
- Kahluuallas
- Ilmastoitu uima-allas
- Solarium
- Ravintolat
- À la carte -ravintola
- Buffet-ravintola
- Ravintola, jossa buffetaamiainen
- Ravintola, jossa syöttötuoleja
- Uima-altaat
- Ulkouima-allas
- Virkistysalue
- Kahluuallas
- Aurinkotuolit
- Puutarha-alue
- Baarit
- Allasbaari
- Välipalabaari
- Baari
- Baari
- Muut
- Ilmastointi
- Lisäpalvelut
- Hissi
- Vastaanotto
- Ympärivuorokautinen vastaanotto
- Monikieliset vastaanottovirkailijat
- Kuljetus keskustaan
- Kuljetus
- Lemmikkieläimet
- Lemmikkieläimet kielletty
- Tupakoitsijat
- Hotellissa on tupakointialueita
- Aktiviteetit
- Tennis
- Golfkenttä ( väh. kuin 30km)
- Pöytätennis
- Golfkenttä
- Esteettömyys
- Ei pääsyä pyörätuolilla
Huomioitavaa
Epävarma? Katso muita majoituksia kaupungissa Maspalomas
Katso kaikki majoitukset kohteessa Maspalomas
Erittäin hyvä
Perustuu 2021 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen hyvä siivouspalvelu
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 2021
O
Oshgari
Lappeenranta, Suomi
03/01/2018
“Loistava bungalow hotelli”
Majailin hotellissa viikon. Visiittini oli erinomainen eikä hotellissa ole paljoa vikaa. Huoneiden lattiat ovat kylmät (kaakelilattia), suihkut ovat todella ahtaat ja hotellin oma minimarket on melko köpöinen. Hotelli on viihtyisä ja sopiva lapsiperheille. Henkilökunta on avulias ja englannin kiele… lisää
Majailin hotellissa viikon. Visiittini oli erinomainen eikä hotellissa ole paljoa vikaa. Huoneiden lattiat ovat kylmät (kaakelilattia), suihkut ovat todella ahtaat ja hotellin oma minimarket on melko köpöinen. Hotelli on viihtyisä ja sopiva lapsiperheille. Henkilökunta on avulias ja englannin kielen taitava. Monet bussit kulkevat hotellin edestä, kuten ilmainen bussi inglessiin. Hotellin suurempi uima-allas on talvisaikaan lämmitetty ja niin on myös lasten allas. Hotellin buffet on edullinen ja riittoisa; aamiainen 9€ ja lounas 13€.
vähemmän
H
hagstrommer
03/03/2019
“Lomalla”
Uima allas alue aivan mielettömän ihana! Toinen altaista lämmin, toinen kylmä. Tosin loppuviikosta vesi ei ollut niin lämmintä kuin alkuvikosta... Aamiainen oli mielestämme riittävän runsas, joka päivä samanlainen. Meitä oli 5 henkeä 2mh:n bungalowissa, kylppäri oli tosi pieni ja suihkun jälkeen l… lisää
Uima allas alue aivan mielettömän ihana! Toinen altaista lämmin, toinen kylmä. Tosin loppuviikosta vesi ei ollut niin lämmintä kuin alkuvikosta... Aamiainen oli mielestämme riittävän runsas, joka päivä samanlainen. Meitä oli 5 henkeä 2mh:n bungalowissa, kylppäri oli tosi pieni ja suihkun jälkeen lattia lainehti vedestä vaikka miten päin yritti olla varovainen, lattiassa ei ole viemäriä joten se ei kuivu. Muutoin huoneisto ihan ok mutta luksusta hakevan ei kannata majoittua tänne. Jos matkustaa ison seurueen kanssa kannattaa ottaa 2kpl bungaloweja jotta on väljempää. Hotellialue erittäin viihtyisä ja turvallinen, helppo liikkua ja ilmaiset bussit vie rannalle ja inglesiin pitkin päivää.
vähemmän
5
582arin
Kouvola, Suomi
13/01/2023
“Rauhallinen hotelli hieman kaukana kaikesta”
Hotelli sijaitsee rauhallisella alueella, jossa ei ihan lähellä ole oikein muuta kuin Golfkenttä.Noin 2km rannalle,Ingesiin tai ylipäätään mihinkään missä on jotain kauppoja tai ravintoloita.Tämä ei kuitenkaan meitä haitannut,koska meillä oli auto vuokrattuna ja toki taksitkin ovat Kanarialla edull… lisää
Hotelli sijaitsee rauhallisella alueella, jossa ei ihan lähellä ole oikein muuta kuin Golfkenttä.Noin 2km rannalle,Ingesiin tai ylipäätään mihinkään missä on jotain kauppoja tai ravintoloita.Tämä ei kuitenkaan meitä haitannut,koska meillä oli auto vuokrattuna ja toki taksitkin ovat Kanarialla edullisia, 4-5e/ muutaman kilometrin matka.Hotellilla on myös oma pikku kauppa josta kyllä saa kaiken tarvittavan(auki klo8-19).Vajaan kilometrin päässä on Faro 2 ränsistynyt 90-luvun "kauppakeskus" joka on joskus ollut "kauppakeskus" ei enää.Mutta sieltä löytyy lähin kauppa, Hiperdino josta saa myös tuoreita paistotuotteita(auki klo 21/22 asti).Täällä on myös polkupyörävuokraamo ja 1 ravintola(ei testattu). Hotellin huoneet ovat hiljattain uusittuja(tai ainakin omamme oli) ja oikein mukavia ja moderneja,siitä plussa. 1 torakka oli makuuhuoneessa heti kun saavuimme ja säännöllisesti niitä näki iltaisin hotellin alueella ulkona mutta niitä taitaa olla saarella joka paikassa ainakin tämän tasoisissa hotelleissa. Allasalue on hieno ja iso,todella pitkä "rata" pidempäänkin uintisuoritukseen.Löytyy myös toinen kylmäallas mutta sille ei tammikuussa käyttöä ollut koska ei ole lämmitetty.Poreallasta tai vastaavaa lämpimämpää allasta ei ole. Hotelli on todella rauhallinen juuri mitään ohjelmaa ei ole.Esim.lapsille ei ole mitään pelejä tms mitä löytyy useista vastaavista hotelleista.Myöskään viihdeohjelmaa ei ollut, ei lapsille eikä aikuisille.Yhtenä iltana oli joku keskiverto "laulaja" baarissa hetken aikaa.Rauhallisuutta arvostaville siis hyvä valinta, klo 23 jälkeen kun pikkubaari sulkeutuu alue on täysin hiljainen.Ja jo sitä ennenkin. Hotellissa on pieni allasbaari josta saa lounaalla pientä ruokaa,hampurilaisia,pizzoja ja toasteja.Ihan ok,käytimme muutaman kerran. Illallisaikaan ravintolassa on aina buffet kattaus.Teimme itse aamupalat ja kävimme pääosin muualla illallisella.Kerran kävime hotellin illallisbuffassa joka oli keskivertotasoa, ei kyllä ihmeellinen mutta ei nyt täysin huonokaan. Huoneessa kannattaa heti katsoa löytyykö tiskianetta ja sieni.Meillä ei ollut ollenkaan ja siivooja ei tiskejä tiskaa.Kävin kysymässä asiaa respassa ja kesti pitkään ennen kuin sain perille mitä tarkoitin :) Kun asia selvisi, kesti 2vrk ennen kuin saimme tiskiaineen ja sienen vihdoin huoneeseen.Ylipäätään vastaanoton palvelu oli kokoajan hiukan ylimielestä ja ei kovin ammattitaitoista. Kaikenkaikkiaan kuitenkin hintaansa nähden ok hotelli, ei voi vaatia luxusta jos hintakaan ei ole sen mukainen.Voisimme mennä uudestaankin, lähinnä modernin huoneen ja hyvän uimaaltaan takia.
vähemmän
J
Janikka1
27/10/2019
“Perus siisti huoneistohotelli”
Huone vanha ja alakerta haisee ummehtuneelle. Muutaman kerran nähtiin torakka huoneessa. Huone kuitenkin siisti. Aamupala joka aamu todella hyvä, pientä vaihtelua. Illallispuffassa käytiin kerran ja se myös oli hyvä ja monipuolinen.
J
jaj987
Suomi
12/01/2018
“Hieman kulunut, lämmin allas”
2 kerroksiset huoneistot eivät sovellu liikunta rajoitteisille, terveellekkin oli vaikeaa saada isoa matkalaukkua makuuhuoneeseen joka oli yläkerrassa, kapeiden portaiden takia. Alakertaan en olisi jättänyt, torakat vaivasivat. Nykypäivänä huomioitava asia oli se että pistorasioita on sitten vähän … lisää
2 kerroksiset huoneistot eivät sovellu liikunta rajoitteisille, terveellekkin oli vaikeaa saada isoa matkalaukkua makuuhuoneeseen joka oli yläkerrassa, kapeiden portaiden takia. Alakertaan en olisi jättänyt, torakat vaivasivat. Nykypäivänä huomioitava asia oli se että pistorasioita on sitten vähän Huoneisto oli melko huonossa kunnossa, tiskiallas oli irti, kattotuulettimen katkaisijat jäivät käteen, yms semmoista pientä. Aiemmin mainittu huonoimmat kämpät suomalaisille pitänee paikkansa. Allas alue oli ok kuten muutoinkin yleisilme oli hyvä. Taksilla tuli rallattua paljon ja mikään matka ei ollut yli 5 euroa.. Faro "ostoskeskus" oli 5 min kävelyn päässä. En taida mennä ko hotelliin toista kertaa.
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa