Kuvaus
Hotellin tarjoamiin harrastuksiin/mukavuuksiin kuuluu ulkouima-allas ja kuntosali. Tämän hotellin palveluihin kuuluu muun muassa ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut ja lahjaliikkeitä/lehtimyymälöitä.
Smathers Beach on lähistöllä
The Gates Hotel Key West sijaitsee keskustassa, ja Key West Harbour (satama) ja Key Westin majakka ja Keeper’s Quarters -museo 10 minuutin ajomatkan päässä. Key Westin perhos- ja luontokonservatorio sijaitsee 5,6 kilometrin ja Southernmost Point 6 kilometrin päässä tästä 4 tähden hotellista.
Distances are displayed to the nearest 0.1 mile and kilometer. Key West Golf Club - 1.9 km / 1.2 mi Fort East Martello Museum and Gallery - 2.8 km / 1.7 mi Key West Art and Historical Society - 2.8 km / 1.8 mi Robbie's - 3.1 km / 1.9 mi Key West Harbour - 3.4 km / 2.1 mi Smathers Beach - 3.8 km / 2.4 mi Higgs Beach - 5.1 km / 3.2 mi Schooner Western Union - 5.5 km / 3.4 mi Simonton Beach - 5.5 km / 3.4 mi Nancy Forrester's Secret Garden - 5.6 km / 3.5 mi Key West Butterfly and Nature Conservatory - 5.6 km / 3.5 mi South Beach - 5.7 km / 3.5 mi Red Barn Theatre - 5.8 km / 3.6 mi Red Barn Theater - 5.8 km / 3.6 mi Key West Film Society - 5.8 km / 3.6 mi The preferred airport for The Gates Hotel Key West is Key West, FL (EYW-Key West Intl.) - 2.8 km / 1.8 mi
Hotelli eroittuu muista…
Hotellin baari, The Blind Pig Food Truck, on hyvä paikka lounaan tai illallisen nauttimiseen. Palveluihin kuuluu myös kahvila. Allasbaarissa voit nauttia raikasta juotavaa. Maksullinen täysi aamiainen on tarjolla päivittäin kello 7.00–10.30.
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Hissi
- Kuivapesu
- Kuivausrumpu
- Pesukone
- Pesula
- Pesulapalvelu
- Siivouspalvelu
- Vastaanotto
- 24 tunnin vastaanotto
- Vahtimestaripalvelu
- Vastaanoton pikkolopalvelu
- Viihde
- Aerobic
- Animaatio
- Myymälöitä hotellissa
- Tietokonehuone
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Pysäköinti lähialueella
- Turvallinen pysäköintialue
- Ulkopysäköinti
- Kuljetus
- Kuljetuspalvelu
- Lemmikkieläimet
- Lemmikit sallittu
- Tupakoitsijat
- Tupakointialue
- Palvelut
- Allasmökit
- Autonvuokraus
- Faksi/kopiokone
- Herätyspalvelu
- Hotellin pankkiautomaatti
- Housuprässi
- Huonepalvelu
- Hääpalvelu
- Kahvi
- Kahvinkeitin
- Kehto
- Kokoushuone
- Konferenssikeskus
- Kuivapesupalvelu
- Kuivausrumpu
- Lasten kerho
- Lastenhoitopalvelu
- Lehtiä
- Liikekeskus
- Lipunmyynti
- Lämmitetty uima-allas
- Maksuttomat paikallispuhelut
- Matkatavarasäilytys
- Mikroaaltouuni
- Myymälät
- Pesula
- Piknik-alue
- Polkupyörien vuokraus
- Postipalvelu
- Puutarha
- Päiväkoti
- Retkien myyntipiste
- Silitysrauta
- Silitysvälineet
- Solarium
- Solarium
- Tallelokero
- Terassi
- Turvallisuus
- Tuuletin
- Ulkouima-allas ympäri vuoden
- Yleiset kylpyhuonetilat
- Baarit
- Allasbaari
- Baari
- Kahvi / tee yleisissä tiloissa
- Kahvila
- Ravintolat
- Buffetaamiainen
- Syöttötuolit
- Tapahtuma- / juhlatilat
- Uima-altaat
- Altaalla aurinkotuolit
- Altaalla aurinkovarjot
- Ulkouima-allas vain aikuisille
- Kuntosali ja SPA
- Kuntosali
- Aktiviteetit
- Golfkenttä
- Polkupyörien vuokraus
- Sukellus
- Tenniskenttä
- Esteettömyys
- Esteetön huone
- Pääsy pyörätuolilla
- Vammaisille tarkoitetut tilat
- Vammaisten saavutettavuus
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Saapuminen lähtien: 16.00 h — Lähtö saakka: 11.00 h
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 21
Huomioitavaa
Lopulliseen hintaan sisältyvät maksut
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Epävarma? Katso muita majoituksia kaupungissa Key West - Fl
Katso kaikki majoitukset kohteessa Key West - Fl
Erittäin hyvä
Perustuu 2004 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen hyvä siivouspalvelu
Näytetään 4 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 2004
T
taffarel2016
Espoo, Suomi
22/02/2018
“Viihtyisä hotelli, josta shuttle-bussi keskustaan. Loistavaa!”
Erittäin miellyttävä hotelli. Huone oli siisti ja tilava. Henkilökuntaa mukavaa. Käytössä pieni kuntosali ja kahden hotellin altaat. Puolen tunnin välein kulkeva shuttle-bussi keskustaan oli aivan loistava.
C
Compass742808
22/02/2020
“Loma”
Hotelli oli mukava, erittäin siisti. Rakasta, että on olemassa 3 muuta ominaisuutta, joissa voit myös uida, syödä ja juoda. Jamie ja muu baarin henkilökunta olivat mahtavia! Olisin ehdottomasti täällä jälleen seuraavalla matkallamme!
Z
Zeibii
Helsinki, Suomi
23/10/2016
“Siisti hotelli”
Tämä hotelli on vanha motelli joka on remontoitu kivaksi hotelliksi. Huoneet olivat siistit ja niissä oli hyvän kokoinen uudehko tv, jääkaappi, suihku ilman kylpyammetta. Meillä oli ikkuna altaallepäin mistä näkyi myös merelle. Pihalla oli iso uima-allas ja sen vieressä baari. Musiikki soi alkuilla… lisää
Tämä hotelli on vanha motelli joka on remontoitu kivaksi hotelliksi. Huoneet olivat siistit ja niissä oli hyvän kokoinen uudehko tv, jääkaappi, suihku ilman kylpyammetta. Meillä oli ikkuna altaallepäin mistä näkyi myös merelle. Pihalla oli iso uima-allas ja sen vieressä baari. Musiikki soi alkuillasta melko kovaa, mutta hiljeni kuitenkin jo loppuillasta. Hotelli on melko kaukana keskustasta, mutta hotellilta oli loistava kuljetuspalvelu keskustaan, aamuisin tunnin välein ja iltapäivästä alkaen puolen tunnin välein. Kuljetus toimi 22:35 asti. Viereisessä hotellista, löytyi starbucks ja jonkin matkan päästä isot ruokakaupat. Hotelli näytti jopa yhtenä iltana elokuvia valkokankaalta joka oli viritetty altaan eteen ja leffaa pystyi seuraamaan niin altaasta kuin baarista.
vähemmän
1
12rooose
16/02/2020
“Ei paras hotelli matkallamme”
Olimme täällä 2 yötä helmikuussa. Saavuimme huoneemme kanssa viiveellä. Etkö ole varma miksi, koska se oli aikaisemmin lähtöselvitysaikaa. Huone oli ihana, mutta siinä oli kunnostetun motellin tunnelma. Oli ilmeistä, että lattiaa ei ollut puhdistettu toisena aamuna, koska hiekkaa oli vielä siellä! … lisää
Olimme täällä 2 yötä helmikuussa. Saavuimme huoneemme kanssa viiveellä. Etkö ole varma miksi, koska se oli aikaisemmin lähtöselvitysaikaa. Huone oli ihana, mutta siinä oli kunnostetun motellin tunnelma. Oli ilmeistä, että lattiaa ei ollut puhdistettu toisena aamuna, koska hiekkaa oli vielä siellä! ! Vastaanottoalue oli mukava. Ravintolaa ei kuitenkaan ole, ja olimme pettyneitä, kun meille kerrottiin, että aamiaisen voi ostaa pysäköintialueella olevasta ruokaautosta. Oli todella häpeä, koska Floridan tieretkellämme oli ihana yöpyä todella hyvissä hotelleissa. Suurin pettymys oli baari! Baarimies ei ollut erityisen hyödyllinen, kun kysyin häneltä, mitä oluita hänellä oli. Meillä oli yksi juoma ja lähdimme. Toisena päivänä tilasimme rommiboksia, jonka piti olla heidän allekirjoitus ja myydyin juoma. En voinut havaita rommin jälkiä siinä. Tunsimme, että täällä oli repiä. En suosittelisi sitä.
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa