Kuvaus
Hotelli: 267 huonetta, 8 sviittiä ja 247 kahden hengen huonetta ovat 9-kerroksisessa rakennuksessa, jossa on hissi. Vastaanotossa on henkilökuntaa ympäri vuorokauden. Hotellin palveluihin kuuluvat vaatesäilytys, matkatavarasäilytys, tallelokero, valuutanvaihtopiste ja pankkiautomaatti. Asiakkaiden käytössä on langaton internetyhteys yleisissä tiloissa. Retkien varaamisessa auttaa majapaikan retki… lisää
Ravintolapalvelut: Ravintolapalvelut ja -tilat käsittävät ravintolan, kahvilan ja baarin. Erikseen varattavina ateriapaketteina hotelli tarjoaa puolihoidon ja täysihoidon., lounaan ja illallisen tarjonta on herkullista ja vaihtelevaa. Dieettiannosta ja gluteenittomia aterioita valmistetaan pyynnöstä.
lisää
- Viihde
- Elävää musiikkia
- Aktiviteetteja
- Disco
- Tikat
- Myymälöitä hotellissa
- Aerobic
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Ulkopysäköinti
- Pysäköinti hotellin lähellä
- Vartioitu parkkipaikka
- Pysäköintipalvelu
- Lemmikkieläimet
- Lemmikkieläimet on sallittu
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Palvelut
- Päiväkoti
- Sisäuima-allas
- Lasten animaatio
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Huonepalvelu
- Kassakaappi
- Lehtiä
- Autonvuokraus
- Pankkiautomaatti
- Faksi/kopiokone
- Matkatavarasäilytys
- Herätyspalvelu
- Lipunmyynti
- Lukittavat lokerot
- Puutarha
- Kirjasto
- Yleinen kylpylä
- Solarium
- Terassit
- Retkien myyntipiste
- Lastenhoitopalvelu huoneessa
- Turvapalvelu
- Kahvinkeitin
- Kuivausrumpu
- Juhla- ja tapahtumasali
- Polkupyörien vuokrauspalvelu
- Lääkäripalvelu
- Hääpalvelu
- Leikkipuisto
- Leikkialue
- Lasten sänky
- Kausiluonteinen ulkouima-allas
- Ilmastoitu uima-allas
- Solarium
- Yksityinen uima-allas
- Kampaamopalvelut
- Liiketoimintakeskus
- Konferenssikeskus
- Kokoushuoneet
- Ravintolat
- À la carte -ravintola
- Buffet-ravintola
- Ravintola terveysmenulla
- Ravintola, jossa buffetaamiainen
- Ravintola, jossa syöttötuoleja
- Kuntosali ja SPA
- Kylpylä
- Kuntosali
- Hyvinvointi- ja hierontapalvelut
- Turkkilainen sauna
- Sauna
- poreallas
- Baarit
- Allasbaari
- Kahvila
- Välipalabaari
- Baari
- Kahvia ja teetä yleisissä tiloissa
- Uima-altaat
- Täyden palvelun kylpylä
- Kahluuallas
- Aurinkotuolit
- Aurinkovarjot
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Pesulapalvelu
- Päivittäinen siivouspalvelu
- Pesula
- Kuivausrumpu
- Kuivapesu
- Hissi
- Vastaanotto
- Ympärivuorokautinen vastaanotto
- Vahtimestaripalvelu
- Monikieliset vastaanottovirkailijat
- Pikkolopalvelu
- Tupakoitsijat
- Hotellissa on tupakointialueita
- Hotellissa palovaroittimet
- Huoneita tupakoimattomille
- Aktiviteetit
- Tennis
- Pöytätennis
- Esteettömyys
- Liikuntarajoitteisille mukautetut tilat
- Pääsy pyörätuolilla
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Saapuminen lähtien: 15.00 h — Lähtö saakka: 11.00 h
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 18
Huomioitavaa
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Erittäin hyvä
Perustuu 3446 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen sillä se sijaitsee keskustassa Budapest
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 3446
M
mariaU4659DZ
Helsinki, Finland
10/09/2016
“Maria”
Kiva hotelli. Oli puhdasta, kauniit huoneet, hieno näköala ja fantastinen puisto ympärillä. Kesti 5 minuuttia bussilla lähimmälle metroasemalle Arpad hid. Puistossa pehmustettu juoksulenkki 5,2 kilometriä ja myös hyviä kävelypolkuja istutuksineen. 4 päivää oli liian lyhyt aika ottaa Budapesti täys… lisää
Kiva hotelli. Oli puhdasta, kauniit huoneet, hieno näköala ja fantastinen puisto ympärillä. Kesti 5 minuuttia bussilla lähimmälle metroasemalle Arpad hid. Puistossa pehmustettu juoksulenkki 5,2 kilometriä ja myös hyviä kävelypolkuja istutuksineen. 4 päivää oli liian lyhyt aika ottaa Budapesti täysin haltuun -suunnitellaan jo toista reissua ensi kevääksi. Saarella oli jokin korjaus-urakka menossa, joten bussit kulkivat harvoin saaren läpi etelä puolelle, mutta ei se meitä pahemmin haitannut, koska käveltiin tai käytettiin aina bussia pohjoipuolelta Metroon tai raitiovaunuun.
vähemmän
C
Climber783431
Dallas, Teksas
27/02/2020
“Maailman parhaat hotellihuoneiden suihkut”
TA: n säännöllisenä tarkastajana olen ollut monissa, monissa maailman maissa, useissa suurissa ja pienissä hotelleissa. Mutta jos hotellihuoneiden suihkut ovat etusijalla, et yksinkertaisesti löydä yhtään parempaa kuin Ensana. Suihku "huone" on tarpeeksi suuri 4 hengelle, valtava yläsuihku, ja mikä… lisää
TA: n säännöllisenä tarkastajana olen ollut monissa, monissa maailman maissa, useissa suurissa ja pienissä hotelleissa. Mutta jos hotellihuoneiden suihkut ovat etusijalla, et yksinkertaisesti löydä yhtään parempaa kuin Ensana. Suihku "huone" on tarpeeksi suuri 4 hengelle, valtava yläsuihku, ja mikä tärkeintä, vedenpaine, joka on aivan ihana. Lisäksi voit säädellä laajasti lämpötila-alueita kuumana jäätymisestä jääkylmään ja kaikkeen muuhun. Päivittäinen rutiini alkoi aina oikealla jalalla loistavalla, upealla suihkulla. Olisin halunnut, että iso kylpypyyhe olisi hiukan fluffy, mutta tämä on pieni asia asioissa. Itse huoneet ovat kunnollisia, sängyt ovat mukavia, mutta eivät ylellisiä. Rakastin ulkoterassia jokaiseen huoneeseen, puhdasta ja sopivaa aamukahvaan, jos ulkolämpötila on riittävän lämmin. Jokaisessa huoneessa on mukavat suuret kylpytakit, jotka soveltuvat käytettäväksi spa-alueella. HDTV: llä on useita kanavia, mutta vain muutama englanniksi (eikä CNN: tä, jota löysin). Huoneet siivottiin varhain (ihana!). Aamiais- ja lounasravintolassa tarjoillaan herkullisia esineitä kahvila-tyyliin. Nautin kaikista monista valinnoista joka päivä. Kudos keittiön henkilökunnalle. Otin # 26-bussiin 3 tai 4 kertaa aivan hotellin ulkopuolelta kaupunkiin (noin 15 minuutin ajomatka) ja sen eri yhteyspisteisiin. Voit ostaa bussilippuja 1 dollarilla. 20 kumpaankin suuntaan hotellin lahjakaupassa (nykyisillä valuuttakursseilla). Jopa taksit ovat kohtuullisia - - ole vain varovainen pyytämällä vastaanottoa soittamaan taksille puolestasi varmistaaksesi, ettei sinua ryöstetä pois. Nautin kylpylästä, sain hienon hieronnan (kohtuuhintaan) ja uima-altaan valinnan. Kaiken kaikkiaan palaan takaisin tänne (huolimatta Margaretin saaren hiukan poikkeuksellisesta sijainnista) sydämessä.
vähemmän
D
dburdo662636
Praha, Tšekin tasavalta
27/02/2020
“Täydellinen wellness-hotelli”
Tilava huone ja kylpyhuone, kaikki hiljattain sisustettuja. Rauhallinen sijainti saarella, helppo pysäköinti. Uima-altaat ovat avoinna klo 6. Klo 30, joten voit uida ennen suurta aamiaista. Henkilökunta ystävällinen ja avulias.
S
Spatzl_Spatzl
Geneve, Sveitsi
26/02/2020
“Viisi tähteä, kaunis sijainti ja rentouttava kylpylä!”
Varasin kolme yötä Ensana Thermal -hotellissa pääasiallisesta syystä, että halusin saada rentouttavaa minilomaa - lomaa Budapestissa - enkä pettynyt! ! kohokohtia: • SPA! ! Joten rentouttava ja puhdas. Vierailun sijasta vietin yhden täyden päivän kylpylässä. . . aloittaen vesiaerobicista, jonka jä… lisää
Varasin kolme yötä Ensana Thermal -hotellissa pääasiallisesta syystä, että halusin saada rentouttavaa minilomaa - lomaa Budapestissa - enkä pettynyt! ! kohokohtia: • SPA! ! Joten rentouttava ja puhdas. Vierailun sijasta vietin yhden täyden päivän kylpylässä. . . aloittaen vesiaerobicista, jonka jälkeen lämmitetään kylpylä / sauna ja hämmästyttävä kynttiläöljyhieronta. Paras päivä ikinä! Ok, ehkä seuraavana päivänä, joka alkoi Pilates-luokalla, kylpylä / sauna ja terveellinen lounas, oli yhtä suuri! ! :))) •Sijainti! ! Bussin lisäksi saarella ei ole sallittua autoa. Joten rauhallinen. Huomaa: lataa SIMPLE-sovellus ja osta bussilippu - erittäin kätevä ja edullinen. • Huoneet! ! Hyvin varusteltu, kauniit näkymät Tonavalle. Sadekuurot ovat niin rentouttavia. lowlights • Osa henkilöstöstä. He voisivat hyötyä asiakaspalvelun täydennyskurssista. Ei ystävällisin ja palvelukeskeinen. Yllättäen minulla ei ollut aavistustakaan siitä, että siellä olisi iltabuffet viimeiseen päivään saakka, koska minua ei käsketty tätä sisäänkirjautumisen yhteydessä. Onneksi baarissa oli tarpeeksi vaihtoehtoja! ! • Hotellissa on hyvinvointiin ja terveyteen keskittyvä filosofia, mutta huoneet siivotaan edelleen myrkyllisillä kemikaaleilla ja hajusteilla. Minun täytyi pyytää vastaanottoa, ettei huoneessa käytetä mitään hajustettua. Se auttoi, mutta silti - muutos on tehtävä. • Hotelli on uusittu ja jaksoittainen poraus koko päivän alkoi noin klo 8.30–9.00. . . Joten jos olet myöhäinen nukkuja / nukkuja, niin sinä yönä haluat harkita tätä. Siitä huolimatta varaan tämän hotellin uudelleen sydämestä! Kiitos rentouttavasta ja upeasta vierailustasi! !
vähemmän
N
NiinaM156
24/11/2017
“Hotelli hyvien kulkuyhteyksien päässä”
Hotelli oli vierailumme aikana remontissa, mutta se ei vaikuttanut olemiseemme millään tapaa. Hyvityksenä tarjottiin kuitenkin ilmainen pääsy suolahuoneeseen. Tätä etua emme päässeet käyttämään, koska suolahuone meni kiinni jo klo 17. Olimme varanneet remontoidun huoneen ja se oli juuri luvatun muk… lisää
Hotelli oli vierailumme aikana remontissa, mutta se ei vaikuttanut olemiseemme millään tapaa. Hyvityksenä tarjottiin kuitenkin ilmainen pääsy suolahuoneeseen. Tätä etua emme päässeet käyttämään, koska suolahuone meni kiinni jo klo 17. Olimme varanneet remontoidun huoneen ja se oli juuri luvatun mukainen. Siisteydessä oli kuitenkin hieman toivomisen varaa: suihkun katossa oli jotakin mustaa ja lasiseinissä kädenjälkiä. Lisäksi löysimme huoneesta yhteensä 4 hajuludetta, henkilökunta kertoi että ne ovat tulokaslaji Aasiasta, ihmiselle vaarattomia. Joku edrllisistä vieraista oli ilmeisesti kohdannut näitä ötököitä myös, sillä katossa niitä oli kaksi litistettynä. Kylpylän puoli kaipaisi remonttia, saumalaastit olivat useista kohdista syöpyneet pois. Viereisessä hotellissa tarjoiltiin illallinen, se oli hintansa arvoinen ja tarjoilijoilta sai viinisuosituksia.
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa