- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Maksullinen pysäköinti
- Lemmikkieläimet
- Lemmikkieläimet on sallittu
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Ilmainen wifi
- Palvelut
- Päiväkoti
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Huonepalvelu
- Kassakaappi
- Lehtiä
- Autonvuokraus
- Faksi/kopiokone
- Matkatavarasäilytys
- Lipunmyynti
- Yleinen kylpylä
- Terassit
- Turvapalvelu
- Kuivausrumpu
- Juhla- ja tapahtumasali
- Patio
- Lastenhoitopalvelu
- Liiketoimintakeskus
- Konferenssikeskus
- Kokoushuoneet
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Pesulapalvelu
- Päivittäinen siivouspalvelu
- Kuivausrumpu
- Kuivapesu
- Hissi
- Vastaanotto
- Ympärivuorokautinen vastaanotto
- Vahtimestaripalvelu
- Monikieliset vastaanottovirkailijat
- Pikkolopalvelu
- Viihde
- Tietokonehuone
- Tupakoitsijat
- Hotellissa on tupakointialueita
- Hotellissa palovaroittimet
- Baarit
- Baari
- Ravintolat
- Ravintola, jossa buffetaamiainen
- Esteettömyys
- Liikuntarajoitteisille mukautetut tilat
Huomioitavaa
Erittäin hyvä
Perustuu 1709 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen sillä se sijaitsee keskustassa Budapest
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 1709
J
janusli
Kangasniemi, Suomi
05/03/2018
“Hiihtoloma Budapestissa”
Vietin tyttäreni kanssa viikon tässä hotellissa. Hotelli Carlton Budapest on oiva hotelli suhteellisen rauhallisella alueella Budan puolella. Läheltä löytyy raitiovaunu ja bussipysäkit. Monta kylpylää on myös tällä puolella kaupunkia. Aamiainen aivan riittävän monipuolinen. Vastaanoton henkilökunta… lisää
Vietin tyttäreni kanssa viikon tässä hotellissa. Hotelli Carlton Budapest on oiva hotelli suhteellisen rauhallisella alueella Budan puolella. Läheltä löytyy raitiovaunu ja bussipysäkit. Monta kylpylää on myös tällä puolella kaupunkia. Aamiainen aivan riittävän monipuolinen. Vastaanoton henkilökunta hyvin palvelualtista. Huoneemme oli tosi siisti ja kylpyhuone myös. Suosittelen tätä hotellia kyllä.
vähemmän
J
Janne K
Espoo, Suomi
02/02/2018
“Hyvä pikkuhotelli keskeisellä paikalla”
Hotelli sijaitsee mielestäni hyvällä paikalla Ketjusillan ja Budavuoren välittömässä läheisyydessä. Huoneet melko pienet mutta erittäin siistit. Äänieritys on kohtalaisen hyvää, mutta äänet käytävällä hieman kuuluvat huoneeseen. Wifi toimi ainakin kolmannessa kerroksessa hyvin.
6
610tainak
Hämeenlinna, Suomi
06/08/2016
“KANNATTAA katsoa”
Hieno sijainti, hyvät yhteydet, loistava henkilökunta, monipuolinen aamupala. Kaikki vastasi odotuksia 5 päivän kaupunkilomalta. (Budapest ennestään tuttu). Budan linnan alapuolella, suosittelen tätä mieluummin kuin Pestiä Tonavan toisella puolella (sillan yli ja hinnat nousi - 5 min kävely). Aiva… lisää
Hieno sijainti, hyvät yhteydet, loistava henkilökunta, monipuolinen aamupala. Kaikki vastasi odotuksia 5 päivän kaupunkilomalta. (Budapest ennestään tuttu). Budan linnan alapuolella, suosittelen tätä mieluummin kuin Pestiä Tonavan toisella puolella (sillan yli ja hinnat nousi - 5 min kävely). Aivan upea henkilökunta ... harkitsen vakavasti samaa hotellia ensi kerralla.
vähemmän
M
Margaret S
Whiteley, Yhdistynyt kuningaskunta
08/03/2020
“Ihana oleskelu”
Carlton oli ihana hotelli. Ei liian iso. Henkilökunta oli erittäin ystävällistä ja avulias. Huoneemme oli puhdas ja mukava, ihana moderni kylpyhuone. Meillä oli jääkaappi, joten pystyimme ostamaan maitoa teetä ja kahvia varten, kun otamme aina ylimääräistä mukaamme. Aamiainen oli hyvä ja runsas. Il… lisää
Carlton oli ihana hotelli. Ei liian iso. Henkilökunta oli erittäin ystävällistä ja avulias. Huoneemme oli puhdas ja mukava, ihana moderni kylpyhuone. Meillä oli jääkaappi, joten pystyimme ostamaan maitoa teetä ja kahvia varten, kun otamme aina ylimääräistä mukaamme. Aamiainen oli hyvä ja runsas. Ilmainen wifi. Siinä oli kaikki tarvittava. Olisin ehdottomasti täällä taas. Se on upealla paikalla. Kävelymatkan päässä Ketjusillalta ja hyppyltä bussipysäkille ja Budan linnaan. Joitakin ihania ruokailupaikkoja on lähellä.
vähemmän
8
856p_ivir
Puumala, Suomi
20/07/2016
“Hyvä yöpymispaikka lähellä kaikkea”
Ystävällinen palvelu, mutta "jouduimme" alakerran ns. puistohuoneeseen, jossa parveke muistutti lähinnä vankilaa korkeine aitoineen. Huone oli siisti ja nykyaikainen, vuode hyvä. Aamupala hyvä. Ilmaiset päiväkahvit, mehut klo 13-15.
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa