Kuvaus
Käytössäsi on terassi sekä ilmainen langaton internetyhteys ja concierge-palvelut. Palveluihin kuuluu ilmainen kuljetus, jolla pääset helposti huvipuistoon.
Hagia Sofia lähellä
Agora Life Hotel sijaitsee keskustassa, ja Cagaloglu Hamami (kylpylä) sijaitsee muutaman askeleen päässä ja Yerebatan Sarayı sijaitsee 5 minuutin kävelymatkan päässä. Hagia Sofia sijaitsee 0,9 kilometrin ja Maustebasaari 1,1 kilometrin päässä tästä 4 tähden hotellista.
Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin. Cagaloglu Hamami (kylpylä) - 0,1 km / 0,1 mi Yerebatan Sarayı - 0,3 km / 0,2 mi Hagia Sofia - 0,4 km / 0,3 mi Saksalainen suihkulähde - 0,6 km / 0,3 mi Cemberlitasin kylpylä - 0,6 km / 0,3 mi Sulttaani Ahmet I:n hauta - 0,6 km / 0,4 mi Sultanahmetin aukio - 0,6 km / 0,4 mi Soğukçeşme Sokağı - 0,6 km / 0,4 mi Suuri basaari - 0,7 km / 0,4 mi Istanbulin arkeologinen museo - 0,7 km / 0,4 mi Turkkilainen ja islamilainen taidemuseo - 0,7 km / 0,5 mi Serpentiinipylväs - 0,8 km / 0,5 mi Hagia Irene - 0,8 km / 0,5 mi Sulttaani Ahmed III:n suihkulähde - 0,8 km / 0,5 mi Gülhanen puisto - 0,9 km / 0,5 mi Lähimmät lentokentät ovat: Istanbul (IST-Atatürkin kansainvälinen lentokenttä) - 19,9 km / 12,4 mi Istanbul (SAW-Sabiha Gokcenin kansainvälinen lentokenttä) - 45,4 km / 28,2 mi Majoitusliikkeen ensisijainen lentokenttä on Istanbul (IST-Atatürkin kansainvälinen lentokenttä).
Hotelli eroittuu muista…
Hotelli tarjoaa asiakkailleen kahvila ja ympärivuorokautisen huonepalvelun. Hotelli järjestää maksuttomat kutsut, joilla voit tavata muita hotellivieraita. Kutsut järjestetään päivittäin. Päätä päiväsi nauttimalla muutama drinkki baarissa. Maksuton buffetaamiainen tarjoillaan päivittäin kello 7.
lisää
- Viihde
- Aktiviteetteja
- TV-huone
- Pelihuone
- Tietokonehuone
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Ulkopysäköinti
- Maksuton pysäköinti hotellin lähellä
- Pysäköinti hotellin lähellä
- Vartioitu parkkipaikka
- Pysäköintipalvelu
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Ilmainen wifi
- Palvelut
- Päiväkoti
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Huonepalvelu
- Pesula
- Kassakaappi
- Silitysvälineet
- Silitysrauta
- Lehtiä
- Autonvuokraus
- Valuutanvaihto
- Faksi/kopiokone
- Matkatavarasäilytys
- Housuprässi
- Yksityinen sisään- ja uloskirjautuminen
- Herätyspalvelu
- Silityspalvelu
- Lipunmyynti
- Lukittavat lokerot
- Puutarha
- Kirjasto
- Yleinen kylpylä
- Solarium
- Terassit
- Retkien myyntipiste
- Kuivapesupalvelu
- Lastenhoitopalvelu huoneessa
- Turvapalvelu
- Mikroaaltouuni
- Kahvinkeitin
- Kuivausrumpu
- Lääkäri
- Polkupyörien vuokrauspalvelu
- Tietokonehuone
- Takka
- Lääkäripalvelu
- Patio
- Postipalvelu
- Audiovisuaalista aineistoa lapsille
- TV-kanavia lapsille
- Lastenhoitopalvelu
- Solarium
- Kampaamopalvelut
- Solarium
- Liiketoimintakeskus
- Konferenssikeskus
- Kokoushuoneet
- Kuntosali ja SPA
- Hyvinvointi- ja hierontapalvelut
- Turkkilainen sauna
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Pesulapalvelu
- Päivittäinen siivouspalvelu
- Itsepalvelupesula
- Pesula
- Kuivausrumpu
- Kuivapesu
- Hissi
- Vastaanotto
- Ympärivuorokautinen vastaanotto
- Vahtimestaripalvelu
- Monikieliset vastaanottovirkailijat
- Pikkolopalvelu
- Kuljetus
- Kuljetus lentokentälle
- Kuljetuspalvelu
- Kuljetus ostoskeskukseen
- Kuljetus laivasatamaan
- Kuljetus lauttaterminaaliin
- Kuljetus teemapuistoon
- Kuljetus
- Lemmikkieläimet
- Lemmikkieläimet kielletty
- Tupakoitsijat
- Hotellissa on tupakointialueita
- Hotellissa palovaroittimet
- Baarit
- Kahvila
- Baari
- Kahvia ja teetä yleisissä tiloissa
- Baari
- Ravintolat
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Ravintola, jossa lasten buffet
- Tapahtuma- ja juhlatilat
- Ravintola, jossa buffetaamiainen
- Ravintola, jossa syöttötuoleja
- Ravintolaopas
- Aktiviteetit
- Tennis
- Polkopyorien vuokraus
- Esteettömyys
- Mukautetut huoneet
- Kieli
- englanti
- Ranskan
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Saapuminen lähtien: 14.00 h — Lähtö saakka: 12.00 h
Huomioitavaa
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Erinomainen
Perustuu 1380 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen sillä se sijaitsee keskustassa Istanbul
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 1380
M
marinacZ1084DV
Moskova, Venäjä
04/02/2020
“Upea paikka”
Upea sijainti, ystävällinen ja avulias henkilökunta, täydellinen kattoterassi ja upeat näkymät Sofiaan ja Istambuliin. Haluamme jäädä tänne ensi kerralla. Sultanahmetin sydämessä sijaitseva Agora Life Hotel on ihanteellinen paikka vieraille, jotka haluavat helpon pääsyn Istanbulin historiallisiin k… lisää
Upea sijainti, ystävällinen ja avulias henkilökunta, täydellinen kattoterassi ja upeat näkymät Sofiaan ja Istambuliin. Haluamme jäädä tänne ensi kerralla. Sultanahmetin sydämessä sijaitseva Agora Life Hotel on ihanteellinen paikka vieraille, jotka haluavat helpon pääsyn Istanbulin historiallisiin kohteisiin.
vähemmän
Z
ZaraZ413
Lahore
22/01/2020
“Koti poissa kotoa”
Olen sanonut sen ennen kuin sanon sen uudelleen, Agoralife-hotelli on perhe, jota en koskaan tiennyt tarvitsevani. Muut kuin uskomattomat näkymät jokaisesta huoneesta, mukavuus ja puhtaus, jota et voi ostaa, on hotellin johdon vieraanvaraisuus ja ystävällisyys. En ole koskaan tuntenut pelästystäni … lisää
Olen sanonut sen ennen kuin sanon sen uudelleen, Agoralife-hotelli on perhe, jota en koskaan tiennyt tarvitsevani. Muut kuin uskomattomat näkymät jokaisesta huoneesta, mukavuus ja puhtaus, jota et voi ostaa, on hotellin johdon vieraanvaraisuus ja ystävällisyys. En ole koskaan tuntenut pelästystäni tai yksin olleensa maassa, joka ei ole oma, johtuen siitä, kuinka hotellin henkilökunta kohtelee vieraitaan. Suosittelen sitä hyvin perheille, pariskunnille tai sinkkuille. Rakastamme sinua agoralife?
vähemmän
M
mbhiku
Panamá, Panama
07/01/2020
“Hämmästyttävä on vähäinen kuvaus”
Se on toinen kerta, kun käyn tässä hotellissa enkä valitettavasti sitä, uskomaton ei kuvaa sitä. Täysin hyvällä paikalla, vain 5 minuutin kävelymatkan päässä Sultan Ahmetista, 7 minuutin päässä Grand Bazaarista. Henkilökohtainen huomio, kuten aina, erittäin hyödyllinen, antaa sinulle hyviä neuvoja… lisää
Se on toinen kerta, kun käyn tässä hotellissa enkä valitettavasti sitä, uskomaton ei kuvaa sitä. Täysin hyvällä paikalla, vain 5 minuutin kävelymatkan päässä Sultan Ahmetista, 7 minuutin päässä Grand Bazaarista. Henkilökohtainen huomio, kuten aina, erittäin hyödyllinen, antaa sinulle hyviä neuvoja, jotta vierailustasi Istanbulissa tulisi paras; Valitsin ehdottomasti tämän hotellin epäröimättä.
vähemmän
M
MarkeTKJ
Valkeakoski, Western Finland, Finland
21/11/2014
“Hyvätasoinen hotelli ja keskeinen sijainti”
Hotellin henkilökunta oli erittäin ystävällistä ja hotelli oli oikein siisti. Huoneet olivat pienehköjä. Kahdella huoneistolla oli yhteinen iso parveke (tilaa jaettu kukkaruukuilla). Topkapi ja basaari lyhyen kävelymatkan päässä. Peruskaupat hieman kauempana.
C
ChristianBurmeister
Oslo, Norja
01/02/2020
“- En ole tyytyväinen huoneeni”
Löysin tämän hotellin Tripadvisorin avulla. Maksoin ylimääräisen huoneen, josta oli näkymä Sophia Hagialle. Kun maksat 60 prosenttia enemmän huoneesta, jolla on näkymä (4 tähden hotellissa), odotuksesi ovat korkeat. Olin turhautunut. Todella turhautunut. Kuten kuvista voi nähdä, näkymä ei ollut rah… lisää
Löysin tämän hotellin Tripadvisorin avulla. Maksoin ylimääräisen huoneen, josta oli näkymä Sophia Hagialle. Kun maksat 60 prosenttia enemmän huoneesta, jolla on näkymä (4 tähden hotellissa), odotuksesi ovat korkeat. Olin turhautunut. Todella turhautunut. Kuten kuvista voi nähdä, näkymä ei ollut rahan arvoinen. Sain huoneen 203. Vältä sitä tilaa. Jos haluat huoneen, josta on näköala Hagia Sophialle, pyydä tilaa kolmannessa kerroksessa. Haittoja: - Keskinkertainen näkymä huoneesta. - Reikä lakanassa. - Kylpyhuoneen pesuallasta tuli kylmää vettä, jos kytket lämpimän veden päälle, ja lämmin, kun kytket kylmän veden päälle. - Kylpyhuoneessa on heikko valaistus. Ei tärkeä useimmille miehille, mutta naisille, jotka haluavat laittaa meikkiä, tämä on avainta. - Putkisto oli sängyn yläpuolella. Katso liitetty kuva. Joten minun piti kuunnella wc: stä juoksevaa vettä yrittäessään nukkua. - Sängyn toisella puolella oli vain yöpöytä. Parivuode, mutta vain yksi yöpöytä. Mikä tarkoittaa, että puhelimessa, droonissa, kamerassa jne. Oli vain yksi yölamppu ja yksi pistorasia. Neljä tähteähotelli? Ei. - Ei munakokkelia aamiaisella. - Vain peruskahvinkeitin mustalla kahvilla. Ei espressoa, ei kahvilalatteja jne. Plussat: - (Uudesta) lentokentältä kulkeva bussi pysähtyy hotellin lähellä. Se on vain 5 minuutin kävelymatka ja bussi on 18 TL. - Ystävällinen henkilökunta - Lähellä nähtävyyksiä
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa