Kuvaus
Hotellin tarjoamiin harrastuksiin/mukavuuksiin kuuluu sauna ja kuntosali. Tämän hotellin palveluihin kuuluu muun muassa ilmainen langaton internetyhteys, televisio yleisissä tiloissa ja juhlasali.
Claudius Therme (kylpylä) lähellä
Claudius Therme (kylpylä) sijaitsee 4 minuutin ajomatkan päässä ja Kölnin messualue 6 minuutin ajomatkan päässä. LANXESS Arena (monitoimiareena) sijaitsee 2,9 kilometrin ja Kölnin katedraali 5 kilometrin päässä tästä 4 tähden hotellista.
Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin. Claudius Therme (kylpylä) - 1,2 km / 0,8 mi Tanzbrunnenin tapahtumapaikka - 2,2 km / 1,4 mi Kölnin messualue - 2,4 km / 1,5 mi Kölnin panorama - 2,4 km / 1,5 mi LANXESS Arena (monitoimiareena) - 2,5 km / 1,5 mi Kölnin köysirata - 2,5 km / 1,5 mi Kölnin eläintarha - 2,6 km / 1,6 mi Palladiumin kokouskeskus - 2,7 km / 1,7 mi Odysseum (tiedepuisto) - 2,9 km / 1,8 mi Flora Kölnin kasvitieteellinen puutarha - 2,9 km / 1,8 mi Musical Dome (teatteri) - 3,1 km / 2 mi Hohenzollernin silta - 3,2 km / 2 mi Cologne Philharmonic - 3,2 km / 2 mi Ludwig-museo - 3,3 km / 2,1 mi Pyhän Martin kirkko - 3,4 km / 2,1 mi Lähimmät lentokentät ovat: Köln (CGN-Köln - Bonn) - 14,8 km / 9,2 mi Düsseldorf (DUS-Düsseldorf Intl.) - 52,1 km / 32,4 mi Majoitusliikkeen ensisijainen lentokenttä on Köln (CGN-Köln - Bonn).
Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen välipalabaarin/delin ja huonepalvelun (rajoitettuina aikoina). Baarissa voit nauttia raikasta juotavaa. Maksullinen buffetaamiainen on tarjolla päivittäin.
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Maksuton pysäköinti hotellin lähellä
- Pysäköinti hotellin lähellä
- Lemmikkieläimet
- Lemmikkieläimet on sallittu
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Kuntosali ja SPA
- Kuntosali
- Kylpylä
- Hyvinvointi- ja hierontapalvelut
- Sauna
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Pesulapalvelu
- Päivittäinen siivouspalvelu
- Itsepalvelupesula
- Pesula
- Kuivausrumpu
- Kuivapesu
- Hissi
- Vastaanotto
- Ympärivuorokautinen vastaanotto
- Monikieliset vastaanottovirkailijat
- Viihde
- TV-huone
- Pelihuone
- Myymälöitä hotellissa
- Aerobic
- Kuljetus
- Kuljetus
- Tupakoitsijat
- Hotellissa on tupakointialueita
- Huoneita tupakoimattomille
- Palvelut
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Huonepalvelu
- Pesula
- Kassakaappi
- Silitysvälineet
- Lehtiä
- Faksi/kopiokone
- Matkatavarasäilytys
- Kengänkiillottaja
- Yksityinen sisään- ja uloskirjautuminen
- Silityspalvelu
- Lipunmyynti
- Puutarha
- Kirjasto
- Yleinen kylpylä
- Solarium
- Terassit
- Retkien myyntipiste
- Kuivapesupalvelu
- Turvapalvelu
- Kuivausrumpu
- Juhla- ja tapahtumasali
- Hääpalvelu
- Yksityinen uima-allas
- Liiketoimintakeskus
- Konferenssikeskus
- Kokoushuoneet
- Baarit
- Kahvila
- Välipalabaari
- Baari
- Baari
- Ravintolat
- Ravintola terveysmenulla
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Tapahtuma- ja juhlatilat
- Aktiviteetit
- Polkopyorien vuokraus
- Esteettömyys
- Pääsy pyörätuolilla
- Kieli
- englanti
- Saksan
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Saapuminen lähtien: 15.00 h — Lähtö saakka: 12.00 h
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 18
Huomioitavaa
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Erittäin hyvä
Perustuu 121 asiakaspalautteet
Hiljaisuus huoneessa
Sijainti
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen rauhallisen ja hiljaisen sijaintinsa ansiosta
Näytetään 3 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 121
K
kennethb550
Aarhus, Tanska
12/10/2017
“Lähellä täydellistä ...”
Neljä tähteä hotelli teollisuusalueella lähellä Messe-aluetta. Hinta on hyvälaatuista, huoneet ovat erinomaisia. Nice welcome from the guy at reception and overall super service from staff. Olisin jättänyt tämän hotellin parhaimman arvosanan, mutta he jättivät sen sen vuoksi, että ravintolan 20 hen… lisää
Neljä tähteä hotelli teollisuusalueella lähellä Messe-aluetta. Hinta on hyvälaatuista, huoneet ovat erinomaisia. Nice welcome from the guy at reception and overall super service from staff. Olisin jättänyt tämän hotellin parhaimman arvosanan, mutta he jättivät sen sen vuoksi, että ravintolan 20 hengen vuoksi he eivät voineet palvella muita, koska keittiössä ei ollut henkilökuntaa, koska he myös loppui ruokaa, tämä ei tapahdu neljän tähden hotellissa - huono huono suunnittelu.
vähemmän
M
MrsPiket
Rotterdam, Alankomaat
23/06/2018
“Designhotelli entisessä teollisuusalueella”
New Yorker -hotelli on design-hotelli, joka sijaitsee Deutzin entisessä teollisuusalueella, lähellä Reinin joen ja Kölner Messen. New Yorker väittää olevan kaupunkipuisto, kutsuva ja täynnä henkeä. Naapurustossa ei ole mielekästä sanoa vähiten. Kölnin keskusta on 16 minuutin kävelymatkan päässä. … lisää
New Yorker -hotelli on design-hotelli, joka sijaitsee Deutzin entisessä teollisuusalueella, lähellä Reinin joen ja Kölner Messen. New Yorker väittää olevan kaupunkipuisto, kutsuva ja täynnä henkeä. Naapurustossa ei ole mielekästä sanoa vähiten. Kölnin keskusta on 16 minuutin kävelymatkan päässä. Hotellissa on 40 huonetta, kirjasto, puutarha, Wintergarten aamiaista ja yritystapaamisia. Se säteilee elävää iPhonea ja sitä käytetään rahana lehmänä. Staffs ovat ystävällisiä. Meidän huone oli pieni, sopivasti kalustettu ja sisustettu, TV seinällä, vaatekaappi, OK parivuode, parveke ja pieni erillinen kylpyhuone, jossa pesuallas, wc ja suihku. Kaikki oli puhdasta. Huoneessa ei ole kahvia ja teetä. Ilmainen Wi - Fi - internetyhteys ja maksuton pysäköinti edessä oveen. Hotelli tarjoaa buffetaamiaisen. Hintaan sisältyy 36 euroa 2 hengelle, aamiainen on ylihinnoiteltu. Jos haluat pysyä modernissa kaupunkitaloudessa entisessä teollisuusalueella melko kaukana keskustasta, tämä on paikka sinulle. Muussa tapauksessa etsiä muualta.
vähemmän
J
jan2062017
Birmingham, Yhdistynyt kuningaskunta
05/12/2017
“Matkustat New Yorkissa perheen hautajaisiin”
Itse ja sisareni varasivat matkan New Yorkiin, kun meillä oli perheenjäsen, joka oli elämän hoidon lopussa. Ennen kuin voisimme matkustaa, hän läpäisee. Pelasimme yli 1000 puntaa viikossa New Yorkissa, tarvitsemme nyt päivämäärää, jotta voimme osallistua hänen hautajaisiin järkytyksissään. Hotelli … lisää
Itse ja sisareni varasivat matkan New Yorkiin, kun meillä oli perheenjäsen, joka oli elämän hoidon lopussa. Ennen kuin voisimme matkustaa, hän läpäisee. Pelasimme yli 1000 puntaa viikossa New Yorkissa, tarvitsemme nyt päivämäärää, jotta voimme osallistua hänen hautajaisiin järkytyksissään. Hotelli veloitti 660 puntaa muuttamalla päivämäärää seuraavalle viikolle. Meillä on nyt 1660 puntaa viikossa. Saavuimme sisäänkirjautumaan vain, jotta saisimme kertoa, että meidän on maksettava 29 euron paikallisveroa yötä kohden. Kerroimme, että se oli kuntosalin, paikallispuheluiden ja konferenssikeskuksen käytössä. No tämä vain kallistui, meitä yli reunalla, kun emme suostuneet maksamaan, olimme jo tuskaa siskon, joka oli vain 59-vuotiaana. Kieltäydymme siitä, että olimme siellä hautajaisissa, emme halunneet käyttää kuntosalia, emme halunneet käyttää konferenssikeskusta, joten miksi minun pitäisi maksaa jotain, joka ei hyödytä minua millään tavoin ja olen varma, että hotellimaksujärjestöt, jotka haluavat varata ja käyttää sukulaiskeskustaan. Huomion kiinnittäminen itseemme, kun emme kieltäytyneet maksamasta vastaanottohenkilökuntaa, laske hinta 72 euroon seitsemän yön yöpymisestämme. Ei ollenkaan onnellinen. Meidän huone oli puhdas ja perustiedot, hotelli on vanhentunut ja tarvitsee maalausta ja uusia mattoja. Kylpy ei ollut mukava ja olimme hyvin pettyneitä, että ei ollut edes laitos tehdä kuumaa juomaa huoneessa. Sanon, että useat henkilökunnan jäsenet olivat erittäin avuliaita, kohteliaita ja huomaavainen. Herrasmies työskentelee hissillä ja naispuolisen henkilökunnan jäsen, joka työskenteli tiedotustilaisuudessa. Anteeksi, että minun olisi pitänyt kirjoittaa heidän nimensä. Kaikkien edellä mainittujen huomioiden tämä ei ole hotelli, jonka palaisin milloin tahansa pian.
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa