Kuvaus
Hotellin tarjoamiin harrastuksiin/mukavuuksiin kuuluu sisäuima-allas, sauna ja vuokrattavia polkupyöriä. Tämän hotellin palveluihin kuuluu ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut ja pelihalli/-huone.. Käytössäsi on ilmaiset sanomalehdet aulassa, kuivapesula-/pesulapalvelut ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto. Tämä hotelli tarjoaa liikeasiakkailleen 6 kokoushuonetta. Palvelui… lisää
Kapuzinerkloster Koblenz sijaitsee 4 minuutin kävelymatkan päässä ja Klausenburg 6 minuutin kävelymatkan päässä majoituspaikasta. Tämä hotelli sijaitsee 4,1 km:n päässä kohteesta Deutsches Eck (niemi) ja 1,2 km:n päässä kohteesta Ehrenmal Preussischen Soldaten Feldzug 1866.. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin. Kapuzinerkloster Koblenz - 0,3 km / 0,2 mi Rhine - 0,4 km / 0,2 mi Klausenburg - 0,5 km / 0,3 mi Ehrenmal Preussischen Soldaten Feldzug 1866 - 1 km / 0,6 mi Ehrenbreitsteinin linna - 1 km / 0,6 mi Ortsbefestigung Ehrenbreitstein - 1 km / 0,6 mi Weindorf - 1,2 km / 0,7 mi Deutsches Eck (niemi) - 1,2 km / 0,8 mi Landesmuseum Koblenzin museo - 1,2 km / 0,8 mi Rhein-Mosel-Halle (kongressikeskus) - 1,4 km / 0,8 mi Kurfurstliches Schloss - 1,6 km / 1 mi Electoral Palace, Koblenz - 1,6 km / 1 mi Deinhard Kellermuseumin museo - 1,7 km / 1,1 mi Koblenz Theatre - 1,7 km / 1,1 mi Pegelhaus - 1,8 km / 1,1 mi Lähin suuri lentokenttä on Köln-Bonnin lentokenttä (CGN) - 101,3 km / 63 mi . Kaupungissa Koblenz (Ehrenbreitstein).
Tämän hotellissa ravintolan, ClemenS, joka on yksi sen 2 ravintolasta, erikoisuuksiin kuuluu saksalainen keittiö. Palveluihin kuuluu myös ympärivuorokautinen huonepalvelu. Baarissa voit nauttia raikasta juotavaa. Lisämaksullinen buffetaamiainen tarjoillaan arkipäivisin klo 6.30–10.00 ja viikonloppuisin klo 7.
lisää
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Maksuton pysäköinti hotellin lähellä
- Pysäköinti hotellin lähellä
- Lemmikkieläimet
- Lemmikkieläimet on sallittu
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Palvelut
- Sisäuima-allas
- Huonepalvelu
- Pesula
- Kassakaappi
- Lehtiä
- Autonvuokraus
- Valuutanvaihto
- Faksi/kopiokone
- Matkatavarasäilytys
- Kengänkiillottaja
- Housuprässi
- Yksityinen sisään- ja uloskirjautuminen
- Silityspalvelu
- Lipunmyynti
- Puutarha
- Terassit
- Retkien myyntipiste
- Kuivapesupalvelu
- Lastenhoitopalvelu huoneessa
- Myymälät
- Turvapalvelu
- Grilli
- Kahvinkeitin
- Juhla- ja tapahtumasali
- Polkupyörien vuokrauspalvelu
- Lapsiturvalliset ovet
- Leikkipuisto
- Leikkialue
- Lastenhoitopalvelu
- Ilmastoitu uima-allas
- Solarium
- Kuntosali ja SPA
- Kuntosali
- Kylpylä
- Hyvinvointi- ja hierontapalvelut
- Sauna
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Pesulapalvelu
- Päivittäinen siivouspalvelu
- Pesula
- Kuivausrumpu
- Kuivapesu
- Hissi
- Vastaanotto
- Ympärivuorokautinen vastaanotto
- Vahtimestaripalvelu
- Viihde
- TV-huone
- Pelihuone
- Tupakoitsijat
- Hotellissa on tupakointialueita
- Huoneita tupakoimattomille
- Uima-altaat
- Virkistysalue
- Kahluuallas
- Aurinkotuolit
- Baarit
- Välipalabaari
- Baari
- Kahvia ja teetä yleisissä tiloissa
- Baari
- Ravintolat
- Ravintola terveysmenulla
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Tapahtuma- ja juhlatilat
- Ravintola, jossa grilli
- Aktiviteetit
- Vesiurheilua
- Esteettömyys
- Liikuntarajoitteisille mukautetut tilat
- Pääsy pyörätuolilla
- Kieli
- englanti
- Saksan
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Saapuminen lähtien: 14.00 h — Lähtö saakka: 11.00 h
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 18
Huomioitavaa
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Erittäin hyvä
Perustuu 401 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen hyvä siivouspalvelu
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 401
M
Marian A
Düsseldorf, Saksa
03/11/2019
“Erittäin mukava hotelli”
Minulla oli miellyttävä oleskelu täällä. Hotelli on siisti ja modernisoitu. Henkilökunta oli ystävällistä ja kohteliasta. Olin kolmannessa kerroksessa ja huoneestani oli upea näkymä. Se on hieno myös mukaville kävelyretkille joen varrella. Tai pienen kylän ympärillä se takana. Huolimatta siitä, mit… lisää
Minulla oli miellyttävä oleskelu täällä. Hotelli on siisti ja modernisoitu. Henkilökunta oli ystävällistä ja kohteliasta. Olin kolmannessa kerroksessa ja huoneestani oli upea näkymä. Se on hieno myös mukaville kävelyretkille joen varrella. Tai pienen kylän ympärillä se takana. Huolimatta siitä, mitä muut täällä sanoivat, vaikka juna kulkee suoraan hotellin takana, en kuullut junamatkaa makuuhuoneestani. Asuisin taas hotellissa. Ainoa valitukseni oli, että päivällinen ei ollut niin mukava kuin vierailumme. Hinnat olivat keskimääräistä korkeampia, mutta laatu oli vain keskimääräistä. Lisäksi jouduimme odottamaan yli tunnin vain alkupaloja ja yli 40 minuuttia pääruokia. Kun vettä odotimme ruokaa odottaessamme, menetimme ruokahalumme siihen mennessä, kun se saapui. Tarjoilijat anteeksi anteeksi, mutta silti se ei ollut miellyttävä kokemus ja maksoimme yli 70 € / henkilö illalliselle, jonka olisi pitänyt olla parempi. Ehkä se oli vain väärä yö, mutta en syö enää siellä.
vähemmän
V
Valpuri M
Etelä-Suomi, Suomi
15/07/2019
“Ilmainen pysäköinti, kaunis näköala”
Pysyimme täällä kaksi yötä pääasiallisena tarkoituksena pyöräillä Moselin varrella. Hotelli oli puhdas ja vanha saksalainen ilmapiiri - hyvällä tavalla. Ystävällinen henkilökunta, hyvä ilmainen pysäköinti ja valtava huone, josta on kaunis näkymä joelle. Hieman kaukana Koblenzin keskustasta, mutta t… lisää
Pysyimme täällä kaksi yötä pääasiallisena tarkoituksena pyöräillä Moselin varrella. Hotelli oli puhdas ja vanha saksalainen ilmapiiri - hyvällä tavalla. Ystävällinen henkilökunta, hyvä ilmainen pysäköinti ja valtava huone, josta on kaunis näkymä joelle. Hieman kaukana Koblenzin keskustasta, mutta toteutettavissa pienellä lautalla, joka kulkee 18. \ T 30 kesällä. WiFi hieman epäluotettava, aamiainen kallis (16 €), mutta ok.
vähemmän
F
fayelouiseuk
Länsi-Sussex, Yhdistynyt kuningaskunta
25/02/2020
“Junat ovat YÖNVAARA!”
Valitsimme yöpyä täällä lyhyen pit stop -sivuston matkalla takaisin Iso-Britanniaan Koblenzin kautta! Meillä oli 6 tunnin ajomatka Münchenistä. Saapuessaan hotelliin myöhään maanantai-iltana 24. 02 20 meihin saapui sisään nopeasti, nainen oli ystävällinen ja huoneemme oli rakastettu viktoriaanisen … lisää
Valitsimme yöpyä täällä lyhyen pit stop -sivuston matkalla takaisin Iso-Britanniaan Koblenzin kautta! Meillä oli 6 tunnin ajomatka Münchenistä. Saapuessaan hotelliin myöhään maanantai-iltana 24. 02 20 meihin saapui sisään nopeasti, nainen oli ystävällinen ja huoneemme oli rakastettu viktoriaanisen tyylin kylpyammeeseen! Vuodesohvat mukavat, upeat näköalat Reinin yli! Olimme väsyneitä, joten päätimme ruokailla hotellissa, ruokamme oli maukasta ja erittäin hyvää hintaan. Minulla oli kananrinta rinnassa saksanuudeleita ja sienikastiketta. Annos oli erittäin antelias ja nauttinut täällä olevasta ruuasta! Nyt negatiivinen on valitettavasti junat, jotka kuljettavat koko yön pitkään! huoneen 103 seinät väristivät ja tämä tapahtui koko yön nyt. Odotan johdon näkemää tavallista kopiointia ja liitettävää vastausta sanomalla, etteivät ne piilota taloa junaradan lähellä, mutta näin ei oikeastaan pidä puhua asiakkaille. on! Kun puhuin huolenaiheistani ja kysyin, mitä melua oli vastaanotolla oleva blondi nainen, joka tarvitsee asiakaspalvelukoulutusta, hänen asenteensa oli "kyllä junat, mutta jotkut ihmiset pitävät ok jotkut ei" ja hän kehotti minua! Onko tämä asiakaspalvelu? ? On kauhistunut hänen asenteestaan! Palaanko kyllä, jos junarata ei olisi siellä! Tämä lasketaan hotelli kovasti!
vähemmän
C
CC C
Madrid, Espanja
13/12/2019
“Ole varovainen tarjoamalla täydentävää aamiaista”
Hotelli oli vain ok, ei mitään erikoista. Saavuimme ja odotimme sisäänkirjautumispisteessä 10 minuuttia, kun toimiston johtaja seurasi meitä sivutoimistosta puhuessamme puhelimessa, nojaten tuolille ja rentoutuneena. Kun hän tarkisti meidät, hän oli miellyttävä, ja kertoi sitten aamiaisesta (kaikki… lisää
Hotelli oli vain ok, ei mitään erikoista. Saavuimme ja odotimme sisäänkirjautumispisteessä 10 minuuttia, kun toimiston johtaja seurasi meitä sivutoimistosta puhuessamme puhelimessa, nojaten tuolille ja rentoutuneena. Kun hän tarkisti meidät, hän oli miellyttävä, ja kertoi sitten aamiaisesta (kaikki tämä englanniksi äidinkielellämme). Selitimme, että emme ole ostaneet aamiaista varauksessamme ja hän kertoi meille, että se oli ilmaista, ja antoi meille lippuja aamiaiseen. Oletetaan, että hän tarjosi sen meille, kun hän sai meidät odottamaan, kun näytti siltä kuin henkilökohtainen puhelu. Olimme 6 hengen juhla, 3 huonetta. 2: lla 6: sta oli aamiainen seuraavana aamuna. Kuvittele yllätykseemme, kun saimme laskut ja lisämaksuna oli 32 euroa / huone aamiaiseksi! Sanoin tytölle lähtöselvityksessä, että meille kerrottiin, että aamiainen on ilmainen. Hän jatkoi kertoa meille, EI lippu on sininen tarkoittaa maksat. Selitin, että COMPLIMENTARY tarkoittaa ilmaista, EI taaskään häntä. Joten kerroin hänelle hienon, vain kahdella 6: sta oli aamiainen. TOTEUTTAMALLA, ETTÄ KAIKKI KAIKKI Sinun täytyy maksaa, että sinulla on sininen lippu! Pyysin johtajaa, ja minulle ei kerrottu ketään siellä kello 9.30 aamulla. Sain myöhemmin sähköpostin, jossa sanotaan käytännössä sama asia kuin tyttö työpöydällä, MUTTA hyvän tahdon merkiksi he korvaavat 3 euroa / henkilö. Nyt taas VAIN kahdella ihmisellä oli aamiainen. Ei korvausta muista 4. Varo tätä.
vähemmän
P
probbins2000
Lontoo, Yhdistynyt kuningaskunta
06/09/2019
“Mukava hotelli”
Pysyi täällä yhden yön pysäkillä. Paljon pysäköintitilaa. Huone mukava ja tilava. Ei ollut vaivaa junissa. Upeat näkymät joelle ja kaupunkiin. Illallisimme ravintolassa, joka oli maukasta. Henkilökunta oli vähän pakkasta. Saimme jalkalautalla joen yli 2 euroa ja köysiradalla takaisin linnoituksen y… lisää
Pysyi täällä yhden yön pysäkillä. Paljon pysäköintitilaa. Huone mukava ja tilava. Ei ollut vaivaa junissa. Upeat näkymät joelle ja kaupunkiin. Illallisimme ravintolassa, joka oli maukasta. Henkilökunta oli vähän pakkasta. Saimme jalkalautalla joen yli 2 euroa ja köysiradalla takaisin linnoituksen yli ja sitten takaisin hotelliin
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa