Kuvaus
Tämä savuton hotelli rakennettiin vuonna 1953.
Kaupungissa Frankfurt (Innenstadt)
TOP KHR mainhaus Stadthotel sijaitsee keskustassa, ja Zeil Shopping District (ostoskeskus) sijaitsee muutaman askeleen päässä ja Museumsufer sijaitsee 5 minuutin kävelymatkan päässä. Zoo Frankfurt sijaitsee 0,7 kilometrin ja Museum für Moderne Kunst 0,8 kilometrin päässä tästä hotellista.
Distances are displayed to the nearest 0.1 mile and kilometer. Zeil Shopping District - 0.1 km / 0.1 mi Museumsufer - 0.4 km / 0.2 mi Konstablerwache - 0.6 km / 0.3 mi Frankfurt Zoological Garden - 0.6 km / 0.4 mi Museum of Modern Art - 0.7 km / 0.4 mi Berger Strasse - 0.8 km / 0.5 mi Cathedral Museum - 0.8 km / 0.5 mi Frankfurt Cathedral - 0.8 km / 0.5 mi Romerberg - 0.9 km / 0.6 mi St. Paul's Church - 1 km / 0.6 mi Roemer - 1 km / 0.6 mi Old Nicholas Church - 1 km / 0.6 mi Historical Museum - 1.1 km / 0.7 mi Zeilgalerie - 1.1 km / 0.7 mi Financial District - 1.2 km / 0.7 mi The preferred airport for TOP KHR mainhaus Stadthotel is Frankfurt (FRA-Frankfurt Intl.) - 14.6 km / 9.1 mi
Majoitusliikkeen ravintolan, HandWerksKammer, erikoisuuksiin kuuluu paikallinen keittiö. Käytössäsi on myös baari ja huonepalvelu (rajoitettuina aikoina). Maksullinen buffetaamiainen on tarjolla päivittäin.
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Pysäköinti hotellin lähellä
- Lemmikkieläimet
- Lemmikkieläimet on sallittu
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Kuntosali ja SPA
- Kuntosali
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Pesulapalvelu
- Päivittäinen siivouspalvelu
- Itsepalvelupesula
- Pesula
- Kuivapesu
- Hissi
- Vastaanotto
- Ympärivuorokautinen vastaanotto
- Monikieliset vastaanottovirkailijat
- Viihde
- TV-huone
- Tietokonehuone
- Tupakoitsijat
- Tupakointi kielletty koko hotellissa
- Hotellissa palovaroittimet
- Huoneita tupakoimattomille
- Palvelut
- Huonepalvelu
- Pesula
- Kassakaappi
- Kappeli
- Silitysrauta
- Lehtiä
- Faksi/kopiokone
- Matkatavarasäilytys
- Herätyspalvelu
- Silityspalvelu
- Lipunmyynti
- Puutarha
- Yleinen kylpylä
- Solarium
- Terassit
- Retkien myyntipiste
- Kahvinkeitin
- Kuivausrumpu
- Juhla- ja tapahtumasali
- Polkupyörien vuokrauspalvelu
- Maksullinen matkatavarasäilytys
- Solarium
- Liiketoimintakeskus
- Konferenssikeskus
- Kokoushuoneet
- Baarit
- Baari
- Kahvia ja teetä yleisissä tiloissa
- Baari
- Ravintolat
- Ravintola terveysmenulla
- Ravintola, jossa lasten buffet
- Tapahtuma- ja juhlatilat
- Ravintola, jossa buffetaamiainen
- Esteettömyys
- Liikuntarajoitteisille mukautetut tilat
- Pääsy pyörätuolilla
- Kieli
- englanti
- Saksan
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Saapuminen lähtien: 15.00 h — Lähtö saakka: 12.00 h
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 18
Huomioitavaa
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Epävarma? Katso muita majoituksia kaupungissa Frankfurt
Katso kaikki majoitukset kohteessa Frankfurt
Erittäin hyvä
Perustuu 94 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen sillä se sijaitsee keskustassa Frankfurt
Näytetään 2 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 94
W
wejboy
Leeds, Yhdistynyt kuningaskunta
14/02/2018
“Great Hotel”
Vietin kaksi yötä täällä messuille. Minun on myönnettävä, että olin varsin huolestunut joidenkin lukemien lukemisten takia, mutta ei ollut mitään tarvetta. Ensinnäkin hotellin ravintolassa oleva ruoka on erinomainen ja yhtä hyvä kuin kunnollinen ravintola. Jopa ensimmäinen hampurilainen hampurilain… lisää
Vietin kaksi yötä täällä messuille. Minun on myönnettävä, että olin varsin huolestunut joidenkin lukemien lukemisten takia, mutta ei ollut mitään tarvetta. Ensinnäkin hotellin ravintolassa oleva ruoka on erinomainen ja yhtä hyvä kuin kunnollinen ravintola. Jopa ensimmäinen hampurilainen hampurilainen oli poikkeuksellinen, ellei ole paras hampurilainen, jonka olen koskaan ollut. Aamiainen on ihana ja tarjoaa hyvää valikoimaa laadukkaita makeita ja suolaisia ruokia. Asiakaspalvelu oli erinomainen ja ne olivat kaikki erittäin hyödyllisiä. Huone oli kohtuullinen koko ja kylpyhuone erinomainen ja erittäin suuri ultrapuhdas kaikella mitä tarvitset. Ainoa huoneessani, joka mielestäni oli tarpeetonta, oli suuri puinen risti sängyn yläpuolella. Ymmärrän, että rakennuksessa on uskonnollinen tausta, mutta mielestäni tämä oli tarpeetonta. Kuitenkin se ei pysäyttänyt minua erittäin vaikuttunut tämä hotelli, joka sijaitsee erinomaisella paikalla lähellä S Bahn. Mielestäni se on ihana hotelli joten kiitos Mainhaus.
vähemmän
C
ciaranomeara
Glasgow, Yhdistynyt kuningaskunta
11/12/2024
“Perfectly good”
Similar to a Premier Inn. Clean and comfortable bed, friendly service from the staff. Perhaps a little dated in parts but a good place to stop for the night. Well located to central Frankfurt and the on site parking felt safe and secure. Best wishes from Scotland.
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa