Kuvaus
Hotellin tarjoamiin harrastuksiin/mukavuuksiin kuuluu sauna, kuntosali ja polkupyörien vuokraus. Tämän hotellin palveluihin kuuluu muun muassa ilmainen langaton internetyhteys, kiertoajelu-/lippupalvelu ja ilmainen pääsy läheiselle kuntosalille.
Berliinin olympiastadion lähellä
Berliinin olympiastadion ja Charlottenburgin linna sijaitsevat 15 minuutin ajomatkan päässä majoitusliikkeestä. Valtiopäivätalo sijaitsee 9,8 kilometrin ja Brandenburgin portti 10,3 kilometrin päässä tästä 4 tähden hotellista.
Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin. Berliinin olympiastadion - 1,3 km / 0,8 mi Waldbühne - 1,9 km / 1,2 mi Messe Berlin - 2,1 km / 1,3 mi CityCube Berlin - 2,6 km / 1,6 mi Internationales Congress Centrum Berlin - 2,7 km / 1,7 mi Charlottenburgin linna - 4,3 km / 2,7 mi Deutsche Oper Berlin - 4,4 km / 2,8 mi Schaubühne-teatteri - 4,5 km / 2,8 mi C/O Berlin - 6,6 km / 4,1 mi Europa-Center - 7,1 km / 4,4 mi Berliinin eläintieteellinen puutarha - 7,5 km / 4,7 mi Grips-teatteri - 7,6 km / 4,7 mi Voitonpylväs - 7,7 km / 4,8 mi Keisari Vilhelmin muistokirkko - 7,9 km / 4,9 mi Teknillinen yliopisto - 8 km / 5 mi Lähimmät lentokentät ovat: Berliini (TXL-Tegel) - 8,5 km / 5,3 mi Berliini (SXF-Schönefeld) - 28,4 km / 17,7 mi Majoitusliikkeen ensisijainen lentokenttä on Berliini (TXL-Tegel).
Hotelli eroittuu muista…
Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen ravintolan. Palveluihin kuuluu myös huonepalvelu (rajoitettuina aikoina). Maksullinen buffetaamiainen on tarjolla päivittäin kello 7.00–10.30.
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Maksuton pysäköinti hotellin lähellä
- Pysäköinti hotellin lähellä
- Maksullinen pysäköinti
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Kuntosali ja SPA
- Kylpylä
- Kuntosali
- Sauna
- Uima-altaat
- Täyden palvelun kylpylä
- Muut
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Pesulapalvelu
- Päivittäinen siivouspalvelu
- Pyykkikone
- Pesula
- Kuivausrumpu
- Kuivapesu
- Hissi
- Vastaanotto
- Vahtimestaripalvelu
- Vastaanotto
- Viihde
- Tietokonehuone
- Tupakoitsijat
- Tupakointi kielletty koko hotellissa
- Huoneita tupakoimattomille
- Palvelut
- Huonepalvelu
- Pesula
- Kassakaappi
- Lehtiä
- Faksi/kopiokone
- Matkatavarasäilytys
- Kengänkiillottaja
- Housuprässi
- Herätyspalvelu
- Silityspalvelu
- Lipunmyynti
- Puutarha
- Yleinen kylpylä
- Terassit
- Retkien myyntipiste
- Kuivapesupalvelu
- Turvapalvelu
- Mikroaaltouuni
- Grilli
- Kahvinkeitin
- Kuivausrumpu
- Pyyhepalvelu
- Polkupyörien vuokrauspalvelu
- Myyntiautomaatit
- Yksityinen uima-allas
- Ilmainen kuntosali lähistöllä
- Liiketoimintakeskus
- Konferenssikeskus
- Kokoushuoneet
- Baarit
- Välipalabaari
- Myyntiautomaatit
- Baari
- Ravintolat
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Tapahtuma- ja juhlatilat
- Ravintola, jossa grilli
- Ravintola, jossa buffetaamiainen
- Aktiviteetit
- Polkopyorien vuokraus
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Lähtöselvitys: 15.00–22:00
- Uloskirjautuminen: 12.00–12:00
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 18
Huomioitavaa
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Erittäin hyvä
Perustuu 64 asiakaspalautteet
Hiljaisuus huoneessa
Sijainti
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen rauhallisen ja hiljaisen sijaintinsa ansiosta
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 64
M
marta_pierre
Long Sault, Kanada
13/12/2019
“Mukava paikka oleskella”
Pysyi täällä viikon joulukuun alussa. Junior-sviitti. 3 aikuista. Huoneet ovat siistejä mukavia ja tilavia. Sijaitsee lähellä S Bahnia ja olympiastadionia. Hyvät ravintolat kävelyetäisyydellä myös. Huoneessa oli minikeittiö, jossa jääkaappi, mikroaaltouuni, kaksi polttimen liesitasoa ja pesuallas. … lisää
Pysyi täällä viikon joulukuun alussa. Junior-sviitti. 3 aikuista. Huoneet ovat siistejä mukavia ja tilavia. Sijaitsee lähellä S Bahnia ja olympiastadionia. Hyvät ravintolat kävelyetäisyydellä myös. Huoneessa oli minikeittiö, jossa jääkaappi, mikroaaltouuni, kaksi polttimen liesitasoa ja pesuallas. Pieni ravintola sisällä tarjoilee buffetaamiaisen 15 € / henkilö. Suosittelen tätä hotellia.
vähemmän
D
darko_bb
Belgrad, Serbia
07/03/2017
“Rauhallinen ja viihtyisä hotelli Messe Berlinin lähellä”
Jäin hotellissa viikon ajan tapahtuman aikana Messe Berlinissä. Se sijaitsee rauhallisella alueella, jossa on paljon puita. Sinulla on tunne, että olet vuorilla tai maaseudulla, koska raikas ilma ja lintu laulu. Olen matkustanut liikkeelle tällä kertaa, mutta palaan perheeni kanssa, kun saan mahdo… lisää
Jäin hotellissa viikon ajan tapahtuman aikana Messe Berlinissä. Se sijaitsee rauhallisella alueella, jossa on paljon puita. Sinulla on tunne, että olet vuorilla tai maaseudulla, koska raikas ilma ja lintu laulu. Olen matkustanut liikkeelle tällä kertaa, mutta palaan perheeni kanssa, kun saan mahdollisuuden. Ja toisella puolella se on hyvin lähellä bussipysäkkiä ja S-Ban-pysäkki. Messe Barlinin matka kestää noin 20 minuuttia, vain 2 pysäkkiä S-Banin kanssa. Huoneet ovat erittäin puhtaita, isoja ja mukavia. Varustettu pieni keittiö. Hotellin alueella on parkkipaikka ja myös paljon pysäköintipaikkoja hotellin edessä. Aamiaiseksi on tarjolla erilaisia erinomaisia ja tyylikkäitä ruokia. Keitetyt ja paistetut munat, makkarat, rapea pekoni, erilaiset juustot ja leivonnaiset. . . ja paljon enemmän. Hotellissa on sauna, mutta en ole kokeillut sitä. Ainoa tukipuoli on, että hotellissa on kaksi rakennusta, ja päästäkseen toisistaan sinun täytyy mennä ulos. Jos huoneesi on toisessa rakennuksessa (vihreä rakennus), sinun täytyy mennä ulos päästäkseen aamiaiseen tai saunaan. Myös toisessa rakennuksessa ei ole hissiä, päärakennus ei.
vähemmän
G
Gareth8267
Barry, Yhdistynyt kuningaskunta
03/12/2017
“Ihanteellisella paikalla”
Cĺean, qùiet ottaen huomioon kaksintaistelurata ja henkilökunnan ystävällinen ja hyödyllinen! Se ei ilmestynyt baari ulkopuolella huippu loma kertaa, mutta pub vain 5 minuutin kävelymatkan päässä. Twò (Ubahn ja Sbàhn) vain 10 minuutin päästä päästä useimpiin kaupunginosiin.
S
S. M. Hossein H
Tehran, Iran
09/10/2015
“Very clean, in a great quiet green area”
Everything was fine for us in particular guys in reception were very kind, polite and open to enquires. Ability to view surrounding area through tall windows and balcony. Very speedy internet with a speed about 30 mbps. In the room, there was nice dishes, tea maker, pot, plates and many other ki… lisää
Everything was fine for us in particular guys in reception were very kind, polite and open to enquires. Ability to view surrounding area through tall windows and balcony. Very speedy internet with a speed about 30 mbps. In the room, there was nice dishes, tea maker, pot, plates and many other kitchen stuff. A very well placed oven helped us to cook in our small room. If you book a non-smoking room, you are not allowed make fried foods.
vähemmän
S
salzbua
31/05/2018
“A little outside”
Not easy to reach on first attempt! But reception was friendly and the rooms are big! Our bath had shower and bath tub! Unfortunately the room had no air condition and leaving the window open was too noisy due to a cooling aggregate below the window! Breakfast was nice!
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa