Kuvaus
Hyödynnä polkupyörien vuokraus, terassi ja puutarha. Tämän hotellin palveluihin kuuluu muun muassa ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut ja televisio julkisissa tiloissa.
Kaupungissa Berliini (Charlottenburg-Wilmersdorf)
Park Inn by Radisson Berlin City West sijaitsee keskustassa, ja Keisari Vilhelmin muistokirkko (Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche) ja Berliinin eläintieteellinen puutarha 10 minuutin ajomatkan päässä. Brandenburgin portti sijaitsee 5,7 kilometrin ja Checkpoint Charlie -museo 6,5 kilometrin päässä tästä ekologisesta/kestävän kehityksen mukaisesta hotellista.
Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin. Schaubühne-teatteri - 1,8 km / 1,1 mi Keisari Vilhelmin muistokirkko (Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche) - 2 km / 1,2 mi C/O Berlin - 2 km / 1,2 mi Europa-Center - 2,2 km / 1,4 mi Berliinin eläintieteellinen puutarha - 2,4 km / 1,5 mi Teknillinen yliopisto (Technische Universität Berlin) - 2,7 km / 1,7 mi Deutsche Oper Berlin - 3 km / 1,9 mi Grips-teatteri - 3,6 km / 2,3 mi Voitonpylväs (Siegessäule) - 3,8 km / 2,4 mi Internationales Congress Centrum Berlin - 3,9 km / 2,4 mi Charlottenburgin linna - 4,1 km / 2,5 mi Messe Berlin - 4,1 km / 2,5 mi Gemäldegalerie - 4,1 km / 2,5 mi CityCube Berlin - 4,4 km / 2,8 mi Soitinmuseo (Musikinstrumenten-Museum Berlin) - 4,5 km / 2,8 mi Lähimmät lentokentät ovat: Berliini (TXL-Tegel) - 12 km / 7,4 mi Berliini (SXF-Schönefeld) - 22,2 km / 13,8 mi Majoitusliikkeen ensisijainen lentokenttä on Berliini (TXL-Tegel).
Hotelli eroittuu muista…
Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen välipalabaarin/delin ja huonepalvelun (rajoitettuina aikoina). Palveluihin kuuluu baari/aulabaari, jos mielesi tekee raikasta juotavaa. Maksullinen buffetaamiainen on tarjolla päivittäin.
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Maksullinen pysäköinti hotellissa
- Pysäköinti hotellin lähellä
- Palvelut
- Päiväkoti
- Sisäuima-allas
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Huonepalvelu
- Tavarasäilytys
- Kassakaappi
- Silitysvälineet
- Silitysrauta
- Lehtiä
- Autonvuokraus
- Valuutanvaihto
- Faksi/kopiokone
- Matkatavarasäilytys
- Kengänkiillottaja
- Herätyspalvelu
- Silityspalvelu
- Lipunmyynti
- Lukittavat lokerot
- Puutarha
- Yleinen kylpylä
- Terassit
- Retkien myyntipiste
- Kuivapesupalvelu
- Myymälät
- Turvapalvelu
- Kahvinkeitin
- Kuivausrumpu
- Lääkäri
- Polkupyörien vuokrauspalvelu
- Lääkäripalvelu
- Myyntiautomaatit
- Patio
- Vaatekaappi
- Leikkipuisto
- Lastenhoitopalvelu
- Kahluuallas
- Liiketoimintakeskus
- Konferenssikeskus
- Kokoushuoneet
- Ravintolat
- À la carte -ravintola
- Ravintola terveysmenulla
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Tapahtuma- ja juhlatilat
- Ravintola, jossa buffetaamiainen
- Ravintola, jossa syöttötuoleja
- Kuntosali ja SPA
- Kylpylä
- Hyvinvointi- ja hierontapalvelut
- Sauna
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Pesulapalvelu
- Päivittäinen siivouspalvelu
- Itsepalvelupesula
- Pesula
- Kuivapesu
- Hissi
- Vastaanotto
- Ympärivuorokautinen vastaanotto
- Vahtimestaripalvelu
- Monikieliset vastaanottovirkailijat
- Viihde
- TV-huone
- Myymälöitä hotellissa
- Tietokonehuone
- Tupakoitsijat
- Hotellissa palovaroittimet
- Wifi
- Nopea kaapeliyhteys
- Uima-altaat
- Virkistysalue
- Baarit
- Kahvila
- Välipalabaari
- Myyntiautomaatit
- Baari
- Kahvia ja teetä yleisissä tiloissa
- Baari
- Aktiviteetit
- Polkopyorien vuokraus
- Pöytätennis
- Esteettömyys
- Liikuntarajoitteisille mukautettu sisäänkäynti
- Liikuntarajoitteisille mukautetut tilat
- Mukautetut huoneet
- Esteetön pääsy
- Kieli
- englanti
- Saksan
- Ranskan
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Saapuminen lähtien: 14.00 h — Lähtö saakka: 12.00 h
Huomioitavaa
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Erittäin hyvä
Perustuu 366 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen hyvä siivouspalvelu
Näytetään 4 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 366
8
800jennifers
Frederiksvaerk, Tanska
21/07/2018
“Star vastaanottovirkailija”
Antaa 5 tähteä johtuu vastaanottovirkailija, joka teki erinomaista työtä varmistaen, että asiat olivat valmiita majoittamaan perheemme 4. Olimme tehneet myöhäisen online-varauksen ja siivous ei ollut enää siellä. Hän teki erinomaista työtä varmistaakseen, että kaikki oli siistiä ja mukavaa meille. … lisää
Antaa 5 tähteä johtuu vastaanottovirkailija, joka teki erinomaista työtä varmistaen, että asiat olivat valmiita majoittamaan perheemme 4. Olimme tehneet myöhäisen online-varauksen ja siivous ei ollut enää siellä. Hän teki erinomaista työtä varmistaakseen, että kaikki oli siistiä ja mukavaa meille. Hän oli huolissaan siitä, että se ei ollut niin siisti kuin olisi, jos siivous olisi tehnyt, mutta hänen ei tarvitse olla huolissaan! Hyvä arvo rahoille ja sopivat tarkoituksemme täydellisesti.
vähemmän
T
TOLAI_12
East Midlands, Yhdistynyt kuningaskunta
16/06/2018
“Erittäin mukava hotelli”
Hotelli pysyi tässä hotellissa osana Eurooppaa, vastaanotto on vähän kaoottinen ja siellä on paljon. Kuitenkin huoneet ovat fantastisia, hyvin suunniteltu ja puhdas! Todella hyvät näkymät tv-tornille ja Alexander platzille. Sinun täytyy maksaa päästä kattoterassille, joka on hieman häpeällistä. Pys… lisää
Hotelli pysyi tässä hotellissa osana Eurooppaa, vastaanotto on vähän kaoottinen ja siellä on paljon. Kuitenkin huoneet ovat fantastisia, hyvin suunniteltu ja puhdas! Todella hyvät näkymät tv-tornille ja Alexander platzille. Sinun täytyy maksaa päästä kattoterassille, joka on hieman häpeällistä. Pysäköinti ei ole hotellissa ja maksaa 20 € / vrk huonehintaan. Baari on kohtuuhintainen ja oviasennossa on paljon enemmän. Kaikki tärkeimmät nähtävyydet ovat kävelyetäisyydellä myös!
vähemmän
T
travellix35
Hannover, Saksa
23/04/2018
“Hyvä hotelli”
Hyvä huone, hiljainen ja lähellä minne halusin mennä. Pysäköinti on mahdollista hotellin ympärillä olevilla kaduilla. Aamiainen: ei otettu Hinta oli todella hyvä: 50 euroa per yö kautta TripAdvisor, varattu 2 päivää etukäteen.
K
KathE66
Gloucester, Yhdistynyt kuningaskunta
16/07/2018
“Matka ystävien kanssa”
Vastaanotto oli kaoottinen, kun saavuimme varhain illalla, mutta me voisimme tarkistaa toimistopöydän kautta, sillä meitä oli 14. Kaikki huoneet olivat viidessä kerroksessa, ja kaikki olivat erilaisia. Huoneet olivat siistejä, mutta pieniä. Bed oli mukava, mutta vain yksi tyyny joka oli hyvin tasai… lisää
Vastaanotto oli kaoottinen, kun saavuimme varhain illalla, mutta me voisimme tarkistaa toimistopöydän kautta, sillä meitä oli 14. Kaikki huoneet olivat viidessä kerroksessa, ja kaikki olivat erilaisia. Huoneet olivat siistejä, mutta pieniä. Bed oli mukava, mutta vain yksi tyyny joka oli hyvin tasainen. Suihku ja pesuallas ovat huoneessa ja wc erottaa Perspex-seinä joten ole varovainen, jos pidät yksityisyyttä. Kahvia tai teetä ei ole saatavilla. WiFi hotellissa oli ilmainen. Söimme yhden ilta-aterian siellä ja se oli ok, piano-baari oli miellyttävä, kun palasimme myöhään illalla ja vietin muutaman tunnin siellä. He haluavat napata jokaisen pennin, mutta lähin wc vastaanotosta maksaa 1 euroa, matkatavarat maksaa 2 euroa. Vierailu katolla maksaa 4 euroa. Pieniä asioita, jotka ovat ärsyttäviä, kun maksaa jäädä hotellille. Sijainti on erittäin hyvä, lähellä rautatieasemaa ja kävelymatkan päässä useimmista nähtävyyksistä. En jää tänne, lähinnä oudon huoneen ulkoasun ansiosta.
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa