Kuvaus
Seuraavat palvelut ovat saatavissa: ilmainen langaton internetyhteys, maksullinen lastenhoitopalvelu, lahjaliikkeitä/lehtimyymälöitä.
Halles d'Avignon -ostoskeskus on lähistöllä.
La Mirande sijaitsee keskustassa, ja Place de l'Horloge ja Paavin palatsi 5 minuutin kävelymatkan päässä. Musee du Petit Palais sijaitsee 0,4 kilometrin ja Pyhän Bénézet’n silta 0,7 kilometrin päässä tästä 5 tähden hotellista.
Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin. Rue de la République -katu - 0,2 km / 0,1 mi Saint-Pierren kirkko - 0,2 km / 0,1 mi Place de l'Horloge - 0,2 km / 0,1 mi Avignonin kaupungintalo - 0,3 km / 0,2 mi Paavin palatsi - 0,3 km / 0,2 mi Avignonin katedraali - 0,4 km / 0,2 mi Place Pie - 0,4 km / 0,2 mi Musee du Petit Palais - 0,4 km / 0,2 mi Halles d'Avignon -ostoskeskus - 0,4 km / 0,3 mi Rocher des Doms - 0,5 km / 0,3 mi Pyhän Bénézet’n silta - 0,7 km / 0,4 mi Rue des Teinturiers -katu - 0,7 km / 0,4 mi Musee Calvet - 0,7 km / 0,4 mi Île de la Barthelassen saari - 0,8 km / 0,5 mi Avignonin maailmanpyörä - 0,8 km / 0,5 mi Lähimmät lentokentät ovat: Avignon (AVN-Caumont) - 9,5 km / 5,9 mi Nimes (FNI-Garons) - 57,9 km / 36 mi Marseille (MRS-Marseille - Provence) - 88,4 km / 55 mi Majoitusliikkeen ensisijainen lentokenttä on Marseille (MRS-Marseille - Provence).
Majoitusliikkeen ravintola, La Mirande, tarjoaa näköalan puutarhaan. Muihin palveluihin kuuluu baari ja ympärivuorokautinen huonepalvelu. Maksullinen buffetaamiainen on tarjolla päivittäin kello 7.00–11.00.
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Hissi
- Itsepalvelupesula
- Kuivapesu
- Kuivausrumpu
- Pesula
- Pesulapalvelu
- Siivouspalvelu
- Vastaanotto
- 24 tunnin vastaanotto
- Monikielinen henkilökunta
- Vahtimestaripalvelu
- Vastaanoton pikkolopalvelu
- Viihde
- Myymälöitä hotellissa
- TV-huone
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Pysäköinti lähialueella
- Pysäköintipalvelu
- Sisäpysäköinti
- Turvallinen pysäköintialue
- Kuljetus
- Kuljetus
- Lemmikkieläimet
- Lemmikit sallittu
- Tupakoitsijat
- Savunilmaisin
- Tupakointialue
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Palvelut
- Aamiainen huoneessa
- Audiovisuaalista aineistoa lapsille
- Faksi/kopiokone
- Housuprässi
- Huonepalvelu
- Juhla- ja tapahtumasali
- Kahvi
- Kengänkiillottaja
- Kirjasto
- Kokoushuone
- Konferenssikeskus
- Kuivapesupalvelu
- Kuivausrumpu
- Käteisen käyttöönotto
- Lastenhoitopalvelu
- Lehtiä
- Liikekeskus
- Lipunmyynti
- Matkatavarasäilytys
- Myymälät
- Pesula
- Puutarha
- Päiväkoti
- Retkien myyntipiste
- Silityspalvelu
- Silitysvälineet
- Solarium
- Solarium
- Takka
- Tallelokero
- Tavarasäilytys
- Terassi
- Turvallisuus
- Vaatteiden säilytyspalvelu
- Yksityinen sisään-/uloskirjautuminen
- Yleiset kylpyhuonetilat
- Baarit
- Allasbaari
- Baari
- Kahvi / tee yleisissä tiloissa
- Sisäbaari
- Välipalabaari
- Ravintolat
- Aamiainen huoneessa
- Buffetaamiainen
- Ruokalista diabeetikoille (pyynnöstä)
- Syöttötuolit
- Tapahtuma- / juhlatilat
- À la carte -ravintola
- Uima-altaat
- Täysi spa-circuit
- Kuntosali ja SPA
- Hieronta
- Kuntosali
- Aktiviteetit
- Tenniskenttä
- Esteettömyys
- Esteetön huone
- Esteetön pääsy
- Liikuntarajoitteisille soveltuvat tilat
- Pääsy pyörätuolilla
- Kieli
- Englanti
- Italian
- Ranskan
- Saksan
- englanti
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Saapuminen lähtien: 15.00 h — Lähtö saakka: 12.00 h
Huomioitavaa
Vastaanottovirkailijamme ovat monikielisiä
Lopulliseen hintaan sisältyvät maksut
Ei
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Erinomainen
Perustuu 534 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen sillä se sijaitsee keskustassa Avignon
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 534
T
TheLuxeCritic
Australia
14/01/2020
“Uskomaton palvelu! Moitteeton.”
SO SO SO vieraanvarainen. Ylivoimaisesti lämmin. Ruoka Upea - jopa baaripalat ovat pois tästä maailmasta. Huoneet ovat viehättäviä ja siistejä upeilla kylpytuotteilla - Guerlain. Erittäin hankala löytää - se on kuin sokkelo, mutta todella sen arvoinen.
R
rafaelwiedman
São Paulo, SP
12/09/2019
“Kaunis hotelli”
La mirande on kaunis hotelli. Se on erinomaisella paikalla ja aamiainen on erittäin hyvä. Nautimme todella siellä vierailustamme ja pysymme varmasti taas. Sillä on erityisiä kosketuksia, joita on vaikea kuvailla, kaikkien tulisi kokeilla sitä.
J
Jo H
Sittingbourne, Yhdistynyt kuningaskunta
20/08/2019
“Hotelli nro 2 ranskalaisesta matkasta”
Hyvin Reimsin jälkeen en odottanut suuria asioita, mutta tämä pieni kaunis hotelli oli ilo! Ymmärrän nyt, että nuori henkilöstöjoukkue voi olla upea. Se vaatii vain erinomaista hallintaa, kauniit huoneet ja ihana rivitaloravintola, loi ihanan ympäristön. Upea ruoka ja herkullinen luova ruoanlaitto,… lisää
Hyvin Reimsin jälkeen en odottanut suuria asioita, mutta tämä pieni kaunis hotelli oli ilo! Ymmärrän nyt, että nuori henkilöstöjoukkue voi olla upea. Se vaatii vain erinomaista hallintaa, kauniit huoneet ja ihana rivitaloravintola, loi ihanan ympäristön. Upea ruoka ja herkullinen luova ruoanlaitto, ja kokki vaivautui keskustelemaan kaikkien ruokailijoiden kanssa.
vähemmän
T
travelG5
White Plains, N.Y.
13/04/2019
“Ihana hotelli Provencessa”
Tämä on kauniisti kunnostettu rakennus. Vierashuoneet, aula, aamiaishuone, salonki ja baari ovat viihtyisiä ja kutsuvia. Kun olet La Mirandessa, olet Provencessa. Olimme ajatelleet, että tämä olisi vanha, tukeva hotelli. Sen sijaan löysimme elinvoimaisen, aidosti koristetun historianpalan.
R
remainsofnames
Rapperswil, Sveitsi
03/08/2019
“Viehättävä hotelli Avignonin sydämessä”
Niille, jotka pitävät siitä, La Mirande tarjoaa paljon viehätysvoimaa ja ilmapiiriä. Sijaitsee kauniissa vanhassa palatsissa Avignonin keskustassa, aivan paavin palatsin vieressä, se hengittää historiaa. Vierashuoneet ja tilat ovat varsin ainutlaatuisia, esimerkiksi valoisa ja ihana aamiaishuone ja… lisää
Niille, jotka pitävät siitä, La Mirande tarjoaa paljon viehätysvoimaa ja ilmapiiriä. Sijaitsee kauniissa vanhassa palatsissa Avignonin keskustassa, aivan paavin palatsin vieressä, se hengittää historiaa. Vierashuoneet ja tilat ovat varsin ainutlaatuisia, esimerkiksi valoisa ja ihana aamiaishuone ja romanttinen aidattu puutarha. En voi vahvistaa alla olevia huomautuksia siitä, että taustakuva tulee irti seinästä tai että se on haiseva epämiellyttävällä tavalla. Tietyt kohdat ovat hiukan tummempia, mutta se lisää tunnelmaa. Meillä oli yksi suurimmista huoneista hotellin vanhimmassa osassa ja olimme siitä varsin tyytyväisiä. Sänky oli iso ja riittävän mukava, eikä yöllä katuja ollut paljon, jotta voimme nukkua ikkunan ollessa auki. Meillä oli suuri ilo syödä pöytään pöytään ensimmäisenä iltana. Severine Sagnet on upea kokki, viihdyttäjä ja laulaja, kaikki yhdessä. Kellarihuoneessa oleva keittiö / ruokasali on erittäin mukava ja nautimme siitä liittyessään muutamiin muihin vieraisiin yhdessä suuressa pöydässä, mikä helpottaa keskustelua. Aamiaisbuffet oli myös hyvä, mutta ei poikkeuksellinen. Meillä ei ollut muita aterioita hotellissa. Palvelu ei aivan vastaa loput. Se on yleensä hidasta, ja joskus nuoremmalla henkilökunnalla on vaikeuksia käsitellä pyyntöjä. Lisäksi tarjoilija aamiaisella oli yksin ja stressaantunut sen takia eikä sen seurauksena ole kovin ystävällinen. Kaiken kaikkiaan se oli mukava ja nautinnollinen oleskelu ja suosittelemme Mirandea.
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa