Kuvaus
Seuraavat palvelut ovat saatavissa: ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut, maksullinen lastenhoitopalvelu.
Louvre-museo lähellä
La Clef Louvre Paris sijaitsee keskustassa, ja Comedie-Francaise ja La Carrousel de Louvre (maanalainen ostoskeskus) sijaitsevat muutaman askeleen päässä. Palais Royal (historiallinen rakennus) sijaitsee 0,2 kilometrin ja Les Arts Décoratifs -museo 0,3 kilometrin päässä tästä 5 tähden asuntokompleksista.
Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin. Rue de Rivoli - 0,1 km / 0,1 mi Comedie-Francaise - 0,1 km / 0,1 mi La Carrousel de Louvre (maanalainen ostoskeskus) - 0,2 km / 0,1 mi Palais Royal (historiallinen rakennus) - 0,2 km / 0,1 mi Les Arts Décoratifs -museo - 0,2 km / 0,2 mi Louvre-museo - 0,3 km / 0,2 mi Galerie Vivienne (ostoskäytävä) - 0,6 km / 0,3 mi Les Halles - 0,6 km / 0,4 mi Place Vendome (aukio) - 0,8 km / 0,5 mi Grands Boulevards - 0,8 km / 0,5 mi Opéra Garnierin oopperatalo - 0,9 km / 0,6 mi Paris Olympia (teatteri) - 1 km / 0,6 mi Tuileries'n puutarha - 1 km / 0,6 mi Boulevard Haussmann (bulevardi) - 1 km / 0,7 mi Musee Grevin (vahamuseo) - 1,1 km / 0,7 mi Lähimmät lentokentät ovat: Pariisi (ORY-Orly) - 19,7 km / 12,2 mi Pariisi (CDG-Roissy-Charles de Gaulle) - 28,9 km / 18 mi Majoitusliikkeen ensisijainen lentokenttä on Pariisi (CDG-Roissy-Charles de Gaulle).
Residenssi tarjoaa asiakkailleen ympärivuorokautisen huonepalvelun. Maksullinen buffetaamiainen on tarjolla päivittäin kello 7.00–11.00.
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Hissi
- Kuivapesu
- Kuivausrumpu
- Pesukone
- Pesula
- Pesulapalvelu
- Siivouspalvelu
- Vastaanotto
- 24 tunnin vastaanotto
- Monikielinen henkilökunta
- Vahtimestaripalvelu
- Vastaanoton pikkolopalvelu
- Viihde
- TV-huone
- Tietokonehuone
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Pysäköinti lähialueella
- Kuljetus
- Kuljetus
- Kuljetus lentokentälle
- Kuljetuspalvelu
- Lemmikkieläimet
- Lemmikit sallittu
- Tupakoitsijat
- Savunilmaisin
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Maksuton internet
- Nopea kaapeliyhteys
- Palvelut
- 24-h kuntosali
- Aamiainen huoneessa
- Audiovisuaalista aineistoa lapsille
- Autonvuokraus
- Faksi/kopiokone
- Herätyspalvelu
- Housuprässi
- Huonepalvelu
- Kahvi
- Kehto
- Konferenssikeskus
- Kuivaaja
- Kuivapesupalvelu
- Kuivausrumpu
- Käteisen käyttöönotto
- Lastenhoitopalvelu
- Lehtiä
- Liikekeskus
- Lipunmyynti
- Lääkäri
- Matkatavarasäilytys
- Mikroaaltouuni
- Pesula
- Päiväkoti
- Silitysrauta
- Silitysvälineet
- Tallelokero
- Turvallisuus
- Vaatteiden säilytyspalvelu
- Yksityinen sisään-/uloskirjautuminen
- Yleiset kylpyhuonetilat
- Lapset
- Syöttötuoli
- Baarit
- Baari
- Kahvi / tee yleisissä tiloissa
- Kahvila
- Ravintolat
- Aamiainen huoneessa
- Buffetaamiainen
- Ruokalista diabeetikoille (pyynnöstä)
- Syöttötuolit
- Kuntosali ja SPA
- Kuntosali
- Esteettömyys
- Esteetön huone
- Liikuntarajoitteisille soveltuvat tilat
- Pääsy pyörätuolilla
- Kieli
- Englanti
- Ranskan
- englanti
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Lähtöselvitys: 15.00–00:00
- Uloskirjautuminen: 12.00–12:00
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 18
Huomioitavaa
Vastaanottovirkailijamme ovat monikielisiä
Lopulliseen hintaan sisältyvät maksut
Ei
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Erinomainen
Perustuu 853 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen sillä se sijaitsee keskustassa Pariisi
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 853
M
Michelle M
Cambridge, England, United Kingdom
03/04/2014
“Loistava vierailu”
Tämä on ihana paikka loistavalla sijainnilla. Henkilökunta ottaa sinut vastaan avosylin ja on erittäin auttavainen saapuessasi. Meille näytettiin pieni kierros hotellia, jonka jälkeen meidät ohjattiin saman tien huoneeseemme, joka oli kauniin puhdas ja tilava. Loistavat näköalat, kaikki tarpeellise… lisää
Tämä on ihana paikka loistavalla sijainnilla. Henkilökunta ottaa sinut vastaan avosylin ja on erittäin auttavainen saapuessasi. Meille näytettiin pieni kierros hotellia, jonka jälkeen meidät ohjattiin saman tien huoneeseemme, joka oli kauniin puhdas ja tilava. Loistavat näköalat, kaikki tarpeelliset tarvikkeet (jopa hiustenkuivain!!), ja erittäin mukava sänky. Honesty baari aulassa oli fantastinen. Hotelli on oikein rentoutunut ja rauhallinen. Henkilökunta varasi meille taksin Lauantai-illalle, jotta pääsimme ravintolaan syömään. Sanoimme olevamme hieman myöhässä, ja kertomatta meille he soittivat myös ravintolaan ja ilmoittivat meidän saapuvan hieman myöhästä, mikä oli mahtavaa palvelua! Suosittelen tätä paikkaa kaikille pariisinmatkailijoille, jotka viipyvät yhden yön tai enemmän. Tulen varmasti takaisin seuraavalla kerralla.
vähemmän
J
JaimeArbona
Petaluma, Kalifornia
09/03/2020
“Upea hotelli, hyvällä paikalla”
Jos aiot yöpyä Pariisissa ja aiot tehdä suurimman osan nähtävyyksistään jalan kautta, en voi suositella tätä sijaintia tarpeeksi. Huoneisto oli hyvä koko ja hyvin varusteltu. Huoneet olivat tarpeeksi suuria tuntemaan olonsa mukavaksi, mutta eivät niin suuria, että tuhlata tilaa. Meillä oli erinomai… lisää
Jos aiot yöpyä Pariisissa ja aiot tehdä suurimman osan nähtävyyksistään jalan kautta, en voi suositella tätä sijaintia tarpeeksi. Huoneisto oli hyvä koko ja hyvin varusteltu. Huoneet olivat tarpeeksi suuria tuntemaan olonsa mukavaksi, mutta eivät niin suuria, että tuhlata tilaa. Meillä oli erinomainen näkymä parvekkeelta, johon sisältyy pöytä ja tuolit. Huoneistossa oli kunnollisen kokoinen keittiö, jossa kaikki ruokailuvälineet kattilat ja lautaset, jotka tarvitset pysyäksesi illallisella. Henkilökunta oli ystävällistä ja perehtynyt alueeseen, ja hänellä oli hyviä ruoka- ja nähtävyysmahdollisuuksia koskevia suosituksia.
vähemmän
S
SLR2008
Richmond, Kanada
04/03/2020
“Todellinen ylellisyys.”
Olen asunut monissa Pariisin oopperatalojen hotelleissa, joista suurin osa on saanut 4 tai 5 tähden tähdet, ja kaikki ovat kauniita omalla ainutlaatuisella charmillaan. Mutta tämä on erityisen poikkeuksellinen. Huone oli suuri erillisellä makuuhuoneella. Kaksi kylpyhuonetta. Yksi oli jauhehuone ja … lisää
Olen asunut monissa Pariisin oopperatalojen hotelleissa, joista suurin osa on saanut 4 tai 5 tähden tähdet, ja kaikki ovat kauniita omalla ainutlaatuisella charmillaan. Mutta tämä on erityisen poikkeuksellinen. Huone oli suuri erillisellä makuuhuoneella. Kaksi kylpyhuonetta. Yksi oli jauhehuone ja toinen kylpyhuone, jossa kauniit pyyhkeet ja mukavuudet. Makuuhuone oli suuri, mukava sänky ja ylelliset lakanat. Siinä oli täydellinen keittiö, jossa pesukone ja kuivausrumpu. Tunsin, että asun Pariisissa sen sijaan, että yöpyisin hotellissa. Se oli poikkeuksellinen kokemus. Pääaulassa oli kunniabaari ja herkullinen aamiainen tarjoillaan joka aamu. Hotellin johtaja jätti minulle jopa henkilökohtaisen tervetulokirjeen. Unohtumaton oleskelu.
vähemmän
G
gunjanb
Meerut, Intia
24/02/2020
“Kaunis, viihtyisä hotelli”
Mieheni ja minä oleskelimme La Clef Louvressa 4 yötä helmikuun 20. päivänä. Se on kaunis, viihtyisä hotelli erinomaisella paikalla ja mukava avulias henkilökunta. Siistit ja siistit huoneet ovat kooltaan suuria. Huoneissa on pieni hyvin varustettu keittonurkkaus. Siellä pieni astianpesukone ja pesu… lisää
Mieheni ja minä oleskelimme La Clef Louvressa 4 yötä helmikuun 20. päivänä. Se on kaunis, viihtyisä hotelli erinomaisella paikalla ja mukava avulias henkilökunta. Siistit ja siistit huoneet ovat kooltaan suuria. Huoneissa on pieni hyvin varustettu keittonurkkaus. Siellä pieni astianpesukone ja pesukone. Kaiken kaikkiaan hotelli on erinomaista, mutta heillä ei ole aamiaisessa mitään muuta kuin keitetyt munat. Heillä ei ole työkeittiötä aamiaisalueella, joten periaatteessa kaikki on kylmää. Menimme läheiseen hotelliin aamiaiseksi, mikä oli hyvä. Aamiaista lukuun ottamatta, hotelli on erinomainen.
vähemmän
R
richh235
Houston, Texas
24/01/2020
“Ihana, viehättävä pieni hotelli kivenheiton päässä Louvresta”
Tämä oli ensimmäinen pysähdyspaikka Pariisissa tällä matkalla - pieni juhlajuhla! Valitsimme tarkastella vain 5 tähden luokiteltuja hotelleja, ja tämä ei pettynyt. Varasimme Exclusive-sviitin, joka oli kahden huoneen sviitti. se oli oikeasti melko erillään. Kun tulit huoneeseemme, se oli hyvin pien… lisää
Tämä oli ensimmäinen pysähdyspaikka Pariisissa tällä matkalla - pieni juhlajuhla! Valitsimme tarkastella vain 5 tähden luokiteltuja hotelleja, ja tämä ei pettynyt. Varasimme Exclusive-sviitin, joka oli kahden huoneen sviitti. se oli oikeasti melko erillään. Kun tulit huoneeseemme, se oli hyvin pieni käytävä, jossa olohuone oikealla ja makuuhuone oikealla. Tässä huoneessa on myös pieni keittokomero. Jos aiot viihdyttää, tämä olisi ihana paikka tehdä se. VAI NIIN. . . . sänky. . . . . uskomattoman mukava. Nukuimme kuin vauvat! Tämä hotelli oli kaunis, tyylikäs, tyylikäs. Tärkeintä - ja tämä todella erottaa hotellit toisistaan - oli palvelu. Palvelu oli melko poikkeuksellista. Majoitimme tällä matkalla kolmessa hotellissa, ja tämä, kuten toinenkin, oli positiivisesti poikkeuksellinen. Vaikka haluamme pitää itseämme melko vähäisenä ylläpidona, meillä oli yksi tai kaksi erityistä pyyntöä, ja he menivät yli ja pidemmälle, jotta meistä tuntuisi olevansa tervetulleita. En tiedä milloin palaamme takaisin Pariisiin, mutta tästä on tullut yksi "Go - To" -hotelleistamme. Kiitos siitä, että autit tekemään juhlamme niin erityisen.
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa