Kuvaus
Seuraavat palvelut ovat saatavissa: ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut, maksullinen lastenhoitopalvelu.
Les Halles on lähistöllä.
Hotel Georgette sijaitsee keskustassa, ja Georges Pompidoun museo sijaitsee 4 minuutin kävelymatkan päässä ja Les Halles 7 minuutin kävelymatkan päässä. Picasso-museo sijaitsee 0,9 kilometrin ja Galeries Lafayette 2,4 kilometrin päässä tästä 4 tähden hotellista.
Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin. Les Halles - 0,2 km / 0,1 mi Centre Pompidou - 0,3 km / 0,2 mi Georges Pompidoun museo - 0,3 km / 0,2 mi Rue de Rivoli - 0,5 km / 0,3 mi Les Halles - 0,5 km / 0,3 mi Grands Boulevards - 0,6 km / 0,4 mi Canal Saint-Martin - 0,7 km / 0,4 mi Hotel de Ville - 0,8 km / 0,5 mi Picasso-museo - 0,9 km / 0,5 mi Conciergerie - 1 km / 0,6 mi Place de la République - 1,1 km / 0,7 mi Oikeustalo - 1,1 km / 0,7 mi Sainte Chapelle - 1,1 km / 0,7 mi Notre Damen katedraali - 1,2 km / 0,8 mi Pont Neuf - 1,3 km / 0,8 mi Lähimmät lentokentät ovat: Pariisi (ORY-Orly) - 19 km / 11,8 mi Pariisi (CDG-Roissy-Charles de Gaulle) - 37,6 km / 23,4 mi Majoitusliikkeen ensisijainen lentokenttä on Pariisi (CDG-Roissy-Charles de Gaulle).
Hotelli tarjoaa asiakkailleen huonepalvelun (rajoitettuina aikoina). Päätä päiväsi nauttimalla muutama drinkki baarissa. Maksullinen buffetaamiainen on tarjolla päivittäin kello 7.00–11.00.
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Pysäköinti hotellin lähellä
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Nopea kaapeliyhteys
- Palvelut
- Päiväkoti
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Huonepalvelu
- Pesula
- Kassakaappi
- Lehtiä
- Valintamyymälä hotellissa
- Faksi/kopiokone
- Matkatavarasäilytys
- Yksityinen sisään- ja uloskirjautuminen
- Herätyspalvelu
- Lipunmyynti
- Yleinen kylpylä
- Retkien myyntipiste
- Kuivapesupalvelu
- Kahvinkeitin
- Turvapalvelu
- Kahvinkeitin
- Kuivausrumpu
- Siivouspalvelu
- TV-kanavia lapsille
- Lastenhoitopalvelu
- Liiketoimintakeskus
- Konferenssikeskus
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Pesulapalvelu
- Päivittäinen siivouspalvelu
- Pesula
- Kuivausrumpu
- Kuivapesu
- Hissi
- Vastaanotto
- Ympärivuorokautinen vastaanotto
- Vahtimestaripalvelu
- Monikieliset vastaanottovirkailijat
- Pikkolopalvelu
- Viihde
- Myymälöitä hotellissa
- Tupakoitsijat
- Hotellissa palovaroittimet
- Baarit
- Baari
- Kahvia ja teetä yleisissä tiloissa
- Baari
- Ravintolat
- Buffet-ravintola
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Ravintola, jossa buffetaamiainen
- Esteettömyys
- Liikuntarajoitteisille mukautetut tilat
- Mukautetut huoneet
- Pääsy pyörätuolilla
- Kieli
- Englanti
- englanti
- Ranskan
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Saapuminen lähtien: 14.00 h — Lähtö saakka: 12.00 h
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 18
Huomioitavaa
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Erinomainen
Perustuu 892 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen sillä se sijaitsee keskustassa Pariisi
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 892
G
gushouhe
Tukholma, Ruotsi
19/03/2014
“Mahtava hotelli mielettömällä sijainnilla”
Me katsoimme yli 30 hotellia tripadvisorilla ja hotels.comilla kunnes päätimme varata Hotel Georgetten. Olemme todella tyytyväisiä valintaamme, hotelli teki matkastamme todella mukavan! Olen asunut Pariisissa 6 vuotta ja tunnen kaupungin hyvin, joten minulle hotellin sijainti ei olisi voinut olla p… lisää
Me katsoimme yli 30 hotellia tripadvisorilla ja hotels.comilla kunnes päätimme varata Hotel Georgetten. Olemme todella tyytyväisiä valintaamme, hotelli teki matkastamme todella mukavan! Olen asunut Pariisissa 6 vuotta ja tunnen kaupungin hyvin, joten minulle hotellin sijainti ei olisi voinut olla parempi - kävelymatkan päässä Pariisin mistä tahansa keskeisestä paikasta - Marais, Notre Dame, Rue Rivoli, Saint Germain-de-pres, kaikki lyhyen kävelymatkan päässä. Hotelli itse oli mahtava, kiva respa, todella ystävällinen ja palveluhenkinen henkilökunta joka puhui täydellistä englantia, todella kivat ja puhtaat huoneet, ja kaikki palvelut jotka tarvitset. Jos etsit pientä, vieraanvaraista hotellia keskellä Pariisia, jossa on ystävällinen ja palveluhenkinen henkilökunta ja puhtaat huoneet, ja hinta-laatusuhde kohdallaan, suosittelen lämpimästi Hotel Georgettea! Asuisin mielelläni siellä ensi kerralla kun olen Pariisissa.
vähemmän
4
436brittas
Hergensweiler, Saksa
13/02/2020
“Tulossa kotiin”
Olen yöpynyt tässä hotellissa jo yli 20 kertaa, koska teen säännöllisiä työmatkoja Pariisiin 3-4 kertaa vuodessa. Rakastan sitä, koska huoneita ei ole liian paljon, huoneet ovat moderneja, siellä työskentelevät ovat todella kaikki erittäin ystävällisiä, patja on niin hyvä (tärkeä kohta minulle, kos… lisää
Olen yöpynyt tässä hotellissa jo yli 20 kertaa, koska teen säännöllisiä työmatkoja Pariisiin 3-4 kertaa vuodessa. Rakastan sitä, koska huoneita ei ole liian paljon, huoneet ovat moderneja, siellä työskentelevät ovat todella kaikki erittäin ystävällisiä, patja on niin hyvä (tärkeä kohta minulle, koska minulla on aina vaikeuksia nukkua, mutta ei koskaan täällä ), aamiainen on mukavaa ja lopulta se sijaitsee Pariisin keskellä. Erittäin suositeltavaa ??????
vähemmän
S
StevePH1969
Lontoo, Yhdistynyt kuningaskunta
13/02/2020
“Erinomainen sijainti / arvo ja vieraanvaraisuus”
Loistavasti sijaitseva hotelli. . . . pienikokoiset mutta tahrattoman siistit ja käytännölliset huoneet upealla aamiaisella. Pitkän päivän ja illan jälkeen jäimme rentoutumaan hotellin baarissa / aamiaisalueella pieniin tunteihin saakka Erittäin suositeltavaa
L
l n
new york
25/01/2020
“Hyvä sijainti, mukava henkilökunta”
Mukava pieni hotelli Pariisin keskellä. Huoneiden sisustus on söpö ja ne ovat hyvin varusteltuja. Jokainen henkilöstöstä, jonka kanssa olen vuorovaikutuksessa, oli erittäin mukavaa ja ystävällistä. Sijainti on loistava, keskustassa ja hyvin lähellä Beaubourgia.
V
vidivieira
Lissabon, Portugali
05/12/2019
“????????????”
Pieni hotelli erittäin hyvällä paikalla. Erittäin ystävällinen ja avulias henkilökunta. Erittäin mukavat, siistit huoneet, joissa on teetä, kahvia ja erinomainen minibaari. Erinomainen patja ja tallelokero huoneessa. Erittäin kutsuva, hissillä kaikkiin kerroksiin. kylpyhuone kaikella tarvittavalla.… lisää
Pieni hotelli erittäin hyvällä paikalla. Erittäin ystävällinen ja avulias henkilökunta. Erittäin mukavat, siistit huoneet, joissa on teetä, kahvia ja erinomainen minibaari. Erinomainen patja ja tallelokero huoneessa. Erittäin kutsuva, hissillä kaikkiin kerroksiin. kylpyhuone kaikella tarvittavalla. Suosittelemme ja palaa takaisin!
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa