Kuvaus
Pariisin pohjoisosassa sijaitseva Grand Hôtel de Clermont on 3 minuutin kävelymatkan päässä Abbesses-metroasemalta, josta pääsee suoraan Place de la Concorde -aukiolle. Se tarjoaa asiakkailleen ilmaisen Wi-Fi:n ja baarin.
Palveluihin kuuluu baari/aulabaari, jos mielesi tekee raikasta juotavaa.
- Muut
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Hissi
- Siivouspalvelu
- Vastaanotto
- 24 tunnin vastaanotto
- Monikielinen henkilökunta
- Vahtimestaripalvelu
- Viihde
- Animaatio
- TV-huone
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Pysäköinti lähialueella
- Lemmikkieläimet
- Lemmikit eivät ole sallittuja
- Tupakoitsijat
- Savunilmaisin
- Tupakointialue
- Palvelut
- Huonepalvelu
- Kahvi
- Kuivausrumpu
- Liikekeskus
- Lipunmyynti
- Luottokortti
- Matkatavarasäilytys
- Mikroaaltouuni
- Myyntiautomaatit
- Retkien myyntipiste
- Siivouspalvelu
- Tallelokero
- Tavarasäilytys
- Terassi
- Turvallisuus
- Yleiset kylpyhuonetilat
- Baarit
- Automaatit
- Baari
- Sisäbaari
- Ravintolat
- Jaettu keittiö
- Tapahtuma- / juhlatilat
- Esteettömyys
- Pääsy pyörätuolilla
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Lähtöselvitys: 14.00–23:30
- Uloskirjautuminen: 10.00–11:00
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 18
Huomioitavaa
Lopulliseen hintaan sisältyvät maksut
Ei
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Erittäin hyvä
Perustuu 246 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen sillä se sijaitsee keskustassa Pariisi
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 246
1
17carinaMb
Yardley, Pennsylvania
14/10/2019
“Ihana ja edullinen; todellinen maku Pariisin elämästä!”
Olin Grand Hotel de Clermontissa kaksi yötä poikaystäväni kanssa (molemmat kaksikymmentäluvulla), ja olin todella innoissani hotellista ja kokemuksesta! Tässä on yksityiskohtaisia arvosteluja hotellista; hyppää alaosaan kokonaisvaikutelman saamiseksi. Hotelli: suloinen pieni rakennus, joka sijaits… lisää
Olin Grand Hotel de Clermontissa kaksi yötä poikaystäväni kanssa (molemmat kaksikymmentäluvulla), ja olin todella innoissani hotellista ja kokemuksesta! Tässä on yksityiskohtaisia arvosteluja hotellista; hyppää alaosaan kokonaisvaikutelman saamiseksi. Hotelli: suloinen pieni rakennus, joka sijaitsee yhdessä Pariisin sivukaduilla - todellinen pariisilainen kokemus. Henkilökunta oli erittäin ystävällistä ja mukavaa, ja sisään- ja uloskirjautuminen oli kätevää. Huomaa vain, että huoneet sijaitsevat hotellin baarin yläpuolella. Viikonloppuisin hotellin ulkopinta kiihtyy, ja melua kuuluu, kun ikkunat ovat auki. Tämä oli erittäin hauskaa ja täydellistä minulle ja poikaystävälleni, mutta jotkut eivät ehkä halua tällaista kokemusta. Sijainti: Lähellä Montmartre ja Pigalle, ja hyvin lähellä pari metroasemaa, mikä tekee matkustamisesta ja sisään- ja uloskirjautumisesta melko helppoa. Montmartre on kaunis alue sekä päivällä että yöllä, ja Pigallella on hauska ja vilkas yöelämä. Huoneet: Huoneemme oli standardi, jossa oli kaksi erillistä vuodetta (jotka pystyimme työntämään yhdessä nukkumaan) ja oma kylpyhuone suihkulla. Olen hieman paranoidinen puhtauden ja virheiden suhteen, mutta huomasin, että huone oli erittäin puhdas ja melko tyydyttävä, eikä yövieraita ole: -) Pidimme sitä ihastuttavampana ja mukavampana kuin kuvissa näkyy, ja taas tuntui, että saan todellinen maku pariisilaisesta elämästä. TL; DR: Kaiken kaikkiaan hieno valinta, etenkin niille, joilla on budjetti! Lumoava hotelli, siistit huoneet, erittäin ystävällinen hotellin henkilökunta / baarimikot, ja se sijaitsee upealla alueella lähellä Pariisin parhainta yöelämää. Olisin ehdottomasti täällä taas!
vähemmän
L
lyubatikhomirova
Rybinsk, Venäjä
06/04/2019
“Mukava pysyä, helppo saada!”
Tämä hotelli sijaitsee Pariisin - Monmartren hyvin kuuluisassa osassa, vain muutaman minuutin kävelymatkan päässä Abbesses-metroasemalta ja 5 minuutin kävelymatkan päässä Pigallesta. Kävelymatkan päässä rakkauden seinästä ja kauniista Sacre Coeurista. Tällä alueella löydät myös paljon ja paljon hyv… lisää
Tämä hotelli sijaitsee Pariisin - Monmartren hyvin kuuluisassa osassa, vain muutaman minuutin kävelymatkan päässä Abbesses-metroasemalta ja 5 minuutin kävelymatkan päässä Pigallesta. Kävelymatkan päässä rakkauden seinästä ja kauniista Sacre Coeurista. Tällä alueella löydät myös paljon ja paljon hyviä ruokapaikkoja. Itse hotelli sijaitsee sivukadulla, kaukana melusta, joten se on rauhallinen, meillä oli erittäin hyvä yöunet. Vaikka todella kuulette naapureita, olimme luultavasti hyvin onnellisia, että meillä on melkoiset. Sängyt ovat erittäin mukavia, samoin kuin tyynyt (mitä todella suuri yllätys minulle, koska yleensä kärsin huonosta yöunesta hotelleissa), huone oli hyvin lämmin, mutta voit hallita lämmitystä. Huone on pieni, mutta cozsy on iso peili ja litteä tv seinälle. Vaatekaappi on melko pieni, on myös pieni jääkaappi, mikä on erittäin hyvä. Ainoa asia, johon haluan lisätä, on pieni hylly kylpyhuoneessa, jotta se asetettaisiin hammasharjaksi ja hammastahnaksi, mutta se on vain pieni yksityiskohta. Huone ja kylpyhuone olivat erittäin puhtaita, lakanat ja pyyhkeet olivat tuoreita. Huone puhdistettiin joka päivä. Alakerrassa on kone, jossa voit ostaa teetä tai kahvia ja toisessa välipaloja ja kylmiä juomia ja vettä. On myös erittäin kaunis baari, jossa on mukavia cocktaileja alakerrassa, hyvin suosittu paikallisten keskuudessa, hyvin tunnelmallinen ja mukava. Hotellissa ei ole hissiä, joten varmista, että olet kunnossa. Meille se ei ollut iso juttu. Henkilökunta oli erittäin ystävällinen. Haluaisin erityisesti kiittää M. Fendiä, joka oli erittäin hyödyllinen varauksen hetkestä lähtien, vastaten sähköposteihin hyvin nopeasti ja yksityiskohtaisesti, ja myös erittäin tarkkaavainen ja tyytyväinen sisään- ja uloskirjautumisen aikana. Kiitos paljon. Tämä on palvelu, jonka avulla haluat tulla takaisin. Ehdottomasti suosittelemme tätä hotellia, jos haluat pysyä tässä kauniissa Pariisin osassa, mutta kaukana meluisasta keskustasta ja hyvä yhteys muualle kaupunkiin. Myös erittäin hyvä budjetti. Seuraavan kerran, kun menen Pariisiin, pysyisin onnellisesti siellä uudelleen.
vähemmän
I
Iam_MzShell
Bohemia, New York
28/10/2018
“Rakastettu pysyä täällä!”
Tämä on viehättävä hotelli Montmarte, ystävällinen avulias henkilökunta ja erittäin nopea reagoida. Kävelymatkan päässä metrolla, ravintoloista, kahviloista ja erityisen herkullisesta Chez Toinette -ravintolasta! Suositella! ! Henkilökunta halusi pitää matkatavarani kassan jälkeen, jotta voisin nau… lisää
Tämä on viehättävä hotelli Montmarte, ystävällinen avulias henkilökunta ja erittäin nopea reagoida. Kävelymatkan päässä metrolla, ravintoloista, kahviloista ja erityisen herkullisesta Chez Toinette -ravintolasta! Suositella! ! Henkilökunta halusi pitää matkatavarani kassan jälkeen, jotta voisin nauttia Pariisista ennen lentoa ulos. Olisin täällä taas:)
vähemmän
P
paul m
widnes
21/09/2019
“De Clermont”
Poikani ja minä vietimme täällä maaliskuussa 2019 4 yötä. Se on hyvin tavallista, mutta hinta heijastaa tätä. Pääasiallinen syy vierailullemme Pariisiin oli Mestarien liigan jalkapallo-ottelu ja kustannusten leikkaus oli tekijä. Jos vierailijat haluavat leikata kustannuksia, voisin suositella tätä … lisää
Poikani ja minä vietimme täällä maaliskuussa 2019 4 yötä. Se on hyvin tavallista, mutta hinta heijastaa tätä. Pääasiallinen syy vierailullemme Pariisiin oli Mestarien liigan jalkapallo-ottelu ja kustannusten leikkaus oli tekijä. Jos vierailijat haluavat leikata kustannuksia, voisin suositella tätä hotellia. Se oli puhdasta ja kammaattotuottaja oli käsillä joka aamu. Todellinen plus on myös, että hotellissa on julkinen baari, joka on suosittu paikallisten keskuudessa. Pariisissa suuren oluen yleiset kustannukset ovat 9 euroa, mutta tässä hotellibaarissa iso olut on 5 euroa. Ei Ritz, mutta kannattaa harkita budjetista riippuen.
vähemmän
A
alisonn56
Skipton, Yhdistynyt kuningaskunta
25/06/2018
“Great location”
Hotelli on puhdas mutta perusmukainen. Saavuimme myöhään Eurostarilla ja huonepainikkeemme jäi baarimies - joka oli aivan hieno. Sijainti on upea, rakastimme Montmartrea ja olimme sen sydämessä. Huone oli pieni, mutta sängyt (kaksoset) olivat mukavia ja tarpeeksi helppoa työntää yhteen. Suihku oli … lisää
Hotelli on puhdas mutta perusmukainen. Saavuimme myöhään Eurostarilla ja huonepainikkeemme jäi baarimies - joka oli aivan hieno. Sijainti on upea, rakastimme Montmartrea ja olimme sen sydämessä. Huone oli pieni, mutta sängyt (kaksoset) olivat mukavia ja tarpeeksi helppoa työntää yhteen. Suihku oli kuuma ja veden paine oli hyvä!
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa