Kuvaus
Hyödynnä terassi, puutarha ja ilmainen langaton internetyhteys. Tämän hotellin palveluihin kuuluu muun muassa concierge-palvelut, lahjaliikkeitä/lehtimyymälöitä ja televisio julkisissa tiloissa.
American Legation (rakennus) on lähistöllä
Continental sijaitsee keskustassa, ja American Legation (rakennus) sijaitsee muutaman askeleen päässä ja Petit Socco (aukio) sijaitsee 4 minuutin kävelymatkan päässä. Place de la Kasbah (aukio) sijaitsee 0,4 kilometrin ja Dar-el-Makhzen (rakennus) 0,5 kilometrin päässä tästä hotellista.
Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin. American Legation (rakennus) - 0,1 km / 0,1 mi Petit Socco (aukio) - 0,3 km / 0,2 mi Place de la Kasbah (aukio) - 0,3 km / 0,2 mi Dar-el-Makhzen (rakennus) - 0,4 km / 0,2 mi Old American Legation Museum (museo) - 0,4 km / 0,3 mi Grand Socco (tori) - 0,6 km / 0,4 mi Place du 9 Avril 1947 - 0,6 km / 0,4 mi Tangerin lauttaterminaali - 0,9 km / 0,6 mi Tangerin satama - 1 km / 0,6 mi Tangierin ranta - 1,3 km / 0,8 mi Stade de Marchan - 1,3 km / 0,8 mi Pyhän Andreaksen kirkko - 1,5 km / 1 mi Tanger City Mallin ostoskeskus - 2,9 km / 1,8 mi Tangier Free Zonen yritysalue - 15,3 km / 9,5 mi Cap Spartel (majakka) - 15,3 km / 9,5 mi Lähimmät lentokentät ovat: Tanger (TNG-Ibn Batouta) - 14,3 km / 8,9 mi Tetuan (TTU-Sania Ramel) - 65,4 km / 40,6 mi Majoitusliikkeen ensisijainen lentokenttä on Tanger (TNG-Ibn Batouta).
Hotelli eroittuu muista…
DAR Mana, joka on yksi tämän hotellin 2 ravintolasta, tarjoaa herkkuja joka makuun. Halutessasi käytössäsi on myös ympärivuorokautinen huonepalvelu. Palveluihin kuuluu baari/aulabaari, jos mielesi tekee raikasta juotavaa. Maksullinen buffetaamiainen on tarjolla päivittäin kello 7.30–10.30.
- Viihde
- Kasino
- TV-huone
- Myymälöitä hotellissa
- Tietokonehuone
- Aerobic
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Ulkopysäköinti
- Pysäköinti hotellin lähellä
- Vartioitu parkkipaikka
- Pysäköintipalvelu
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Ravintolat
- All-inclusive-ravintola
- Ravintola terveysmenulla
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Tapahtuma- ja juhlatilat
- Ravintola, jossa buffetaamiainen
- Ravintola, jossa syöttötuoleja
- Kuntosali ja SPA
- Kuntosali
- Kylpylä
- Turkkilainen sauna
- Baarit
- Allasbaari
- Kahvila
- Välipalabaari
- Baari
- Kahvia ja teetä yleisissä tiloissa
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Pesulapalvelu
- Päivittäinen siivouspalvelu
- Itsepalvelupesula
- Pesula
- Kuivausrumpu
- Kuivapesu
- Hissi
- Vastaanotto
- Ympärivuorokautinen vastaanotto
- Vahtimestaripalvelu
- Monikieliset vastaanottovirkailijat
- Pikkolopalvelu
- Lemmikkieläimet
- Lemmikkieläimet kielletty
- Tupakoitsijat
- Hotellissa on tupakointialueita
- Hotellissa palovaroittimet
- Palvelut
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Huonepalvelu
- Pesula
- Lukusali
- Kassakaappi
- Lehtiä
- Valintamyymälä hotellissa
- Autonvuokraus
- Valuutanvaihto
- Faksi/kopiokone
- Matkatavarasäilytys
- Yksityinen sisään- ja uloskirjautuminen
- Silityspalvelu
- Lipunmyynti
- Lukittavat lokerot
- Puutarha
- Kirjasto
- Yleinen kylpylä
- Solarium
- Terassit
- Retkien myyntipiste
- Kuivapesupalvelu
- Myymälät
- Turvapalvelu
- Kuivausrumpu
- Juhla- ja tapahtumasali
- Lääkäripalvelu
- Solarium
- Solarium
- Liiketoimintakeskus
- Konferenssikeskus
- Kokoushuoneet
- Aktiviteetit
- Golfkenttä ( väh. kuin 30km)
- Golfkenttä
- Kieli
- Englanti
- englanti
- Ranskan
- Arabia
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Lähtöselvitys: 14.00–18:00
- Uloskirjautuminen: 12.00–12:00
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 15
Huomioitavaa
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Erittäin hyvä
Perustuu 800 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen sillä se sijaitsee keskustassa Tanger
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 800
D
Davidboe72
Singapore, Singapore
14/02/2020
“erinomainen historiallinen hotelli”
Erittäin mukava hotelli erittäin hyvällä paikalla aivan sataman edessä ja kaupungin historiallisen osan vieressä, erinomainen palvelu, erittäin ystävällinen henkilökunta, erityisesti josef. Kiitos lämpimästä vieraanvaraisuudestasi!
M
mukulkrsingh
Casablanca, Marokko
16/02/2020
“Mukava budjettiperintöhotelli !!”
Tämä on riittävän oikeudenmukaista kaikkien luokkien kannalta! ! avulias - henkilökunta, hyvä aamiainen, tärkein asia tässä hotellissa on merinäköala! ! se sijaitsee mäkisen huipun päässä vanhassa kaupungissa / madinassa. Tämä hotelli on todella vanha perintökokoelma! ! Mukava aula näkee panoraaman… lisää
Tämä on riittävän oikeudenmukaista kaikkien luokkien kannalta! ! avulias - henkilökunta, hyvä aamiainen, tärkein asia tässä hotellissa on merinäköala! ! se sijaitsee mäkisen huipun päässä vanhassa kaupungissa / madinassa. Tämä hotelli on todella vanha perintökokoelma! ! Mukava aula näkee panoraamanäkymät merelle ja kaupunkiin! ! ei ole hissiä, joten vähän voi aiheuttaa vanhemmille pojille! ! kiva vanha semi modernisoida huone meren äärellä! ! hotellin yleinen puhtaus melkein kaikki perusmukavuudet! ! hyvä huonehintaan, ei piilotettua esityslistaa! ! Päästäksesi hotellin porttiin vähän sotkuinen kapean kadun takia, koska se sijaitsee vanhassa kaupungissa / madinassa. suositteli kaikkia varaamaan taksin Careemin kautta! joka tulee sinulle hotellin portilta helposti! ! Lepo näyttää ok ja suositellaan kaikille, jotka etsivät budjettiperintötyyppistä hotellia! !
vähemmän
R
RajatSethi58
Noida, Uttar Pradesh, India
07/10/2019
“Suuri vastinetta rahalle”
Vaikka hotelli on hyvin vanha ja vaatii jonkin verran lisääntymistä, sillä on oma viehätys ja sijainti on erinomainen! Huoneista on näköala satamaan ja ne ovat siistejä! Mukava terassi kahvila, mutta palvelu ei merkitse! Kaiken kaikkiaan hyvä majoituspaikka, jos haluat pysyä vanhassa kaupungissa ja… lisää
Vaikka hotelli on hyvin vanha ja vaatii jonkin verran lisääntymistä, sillä on oma viehätys ja sijainti on erinomainen! Huoneista on näköala satamaan ja ne ovat siistejä! Mukava terassi kahvila, mutta palvelu ei merkitse! Kaiken kaikkiaan hyvä majoituspaikka, jos haluat pysyä vanhassa kaupungissa ja silti saada hotellin mukavuudet!
vähemmän
J
JAYKAY256
Farnborough, Yhdistynyt kuningaskunta
13/09/2019
“Vanha, mutta nautinnollinen”
Hotelli on varmasti nähnyt parempia päiviä, mutta huone ja kylpyhuone olivat siistit ja mukavat. Henkilökunta oli hämmästyttävää ja vastinetta rahalle erinomainen - sinulta vaaditaan varmasti unohtaa "vanhuus" tähän hintaan. Hotellissa on niin omalaatuisuus, ja purkamisissa on paljon katsottavaa, j… lisää
Hotelli on varmasti nähnyt parempia päiviä, mutta huone ja kylpyhuone olivat siistit ja mukavat. Henkilökunta oli hämmästyttävää ja vastinetta rahalle erinomainen - sinulta vaaditaan varmasti unohtaa "vanhuus" tähän hintaan. Hotellissa on niin omalaatuisuus, ja purkamisissa on paljon katsottavaa, joka kertoo kaiken hotellin historiasta - et varmasti löydä niin usein. Vaikka aamiaisen laatu oli hyvä, ne ovat hieman epäjärjestyneitä, joten täydentämistä odotetaan jonkin verran. Jotkut leivonnaiset ovat kuitenkin selvästi kotitekoisia ja niin namia. Hotellin sijainti on loistava ja se oli helpon kävelymatkan päässä hotellilta lauttaterminaalille. Yksi asia, joka on tärkeätä huomata, on se, että vaikka et voi nostaa euroja pankkiautomaateista, paikalliset asukkaat pitävät sitä parempana, jos maksat euroina. Rahaa ei tarvitse vaihtaa. Olisi ollut kiva tietää siitä aiemmin.
vähemmän
M
mark l
Miami, Florida
23/02/2020
“VANHA hotelli, ei mikä se oli”
Olen matkustanut Marokossa 26 päivää ja päättänyt seurata kaikkia hotelli- ja ravintola-arvosteluitasi. Uskon, että arvioni heijastavat tarkkaa kuvausta näistä markkinoiden paikoista, koska siinä on niin monia vertailukohteita. Tällä hotellissa on jotain viehätysvoimaa, mutta se on enemmän sijainni… lisää
Olen matkustanut Marokossa 26 päivää ja päättänyt seurata kaikkia hotelli- ja ravintola-arvosteluitasi. Uskon, että arvioni heijastavat tarkkaa kuvausta näistä markkinoiden paikoista, koska siinä on niin monia vertailukohteita. Tällä hotellissa on jotain viehätysvoimaa, mutta se on enemmän sijainnin ja näkymän funktiota. Näkymä on kuitenkin nyt rakentamassa satamaan. Tähän suureen hotelliin on vaikea löytää sisäänkäyntiä. Kävellessä sisäänkäynti on korkealla sataman puolella. Ei kaupungin puolella - joten se tarkoittaa aina kävelyä rakennuksen ympäri. jos ajat - unohda se! Minulla oli jeepti ja oli melkein mahdotonta navigoida tien heidän pysäköintialueelle. Ehdotan parkkipaikkaa lähellä satamaa lähellä olevassa erässä ja kävelyä ylös ajamisen sijaan. Huoneet ovat vanhoja eivätkä ole erityisen mukavia - mutta julkiset huoneet ovat varsin mielenkiintoisia. Aamiainen ei ollut erityisen hyvä - mutta iso terassi, jossa voit syödä, oli kaunis. Kaiken kaikkiaan en pysyisi täällä enää, mutta se oli mielenkiintoinen kokemus. Varo sijaintia. Se näyttää kartalta helppolta, mutta päästä sinne ei ole helppoa.
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa