Kuvaus
Käytössäsi on kattoterassi sekä ilmainen langaton internetyhteys ja concierge-palvelut. Tämän riadin palveluihin kuuluu muun muassa maksullinen lastenhoitopalvelu, televisio julkisissa tiloissa ja grillausmahdollisuus.
Kaupungissa Marrakech (Medina)
Dar Si Saidin museo sijaitsee muutaman askeleen päässä ja Dar Tiskiwin Museum (museo) 3 minuutin kävelymatkan päässä majoitusliikkeestä. Mellah-tori sijaitsee 0,4 kilometrin ja Place des Ferblantiers 0,4 kilometrin päässä tästä 4 tähden riadista.
Distances are displayed to the nearest 0.1 mile and kilometer. Dar Si Said Museum - 0.1 km / 0.1 mi Dar Tiskiwin Museum - 0.3 km / 0.2 mi Place des Ferblantiers - 0.4 km / 0.3 mi Mellah Market - 0.4 km / 0.3 mi Souk El Bahja - 0.9 km / 0.5 mi Souk Smarine - 1 km / 0.6 mi Kasbah Mosque - 1 km / 0.6 mi Souk Laghzel - 1 km / 0.6 mi Moulay Al Yazid Mosque - 1 km / 0.6 mi Jemaa el-Fnaa - 1 km / 0.6 mi Royal Palace - 1 km / 0.6 mi Rahba Kedima - 1.1 km / 0.7 mi Souk Zrabi - 1.1 km / 0.7 mi Criee Berbere - 1.1 km / 0.7 mi Mouassine Mosque - 1.2 km / 0.8 mi The preferred airport for Riad Dar Attika is Marrakech (RAK-Menara) - 5.9 km / 3.7 mi
Riadin ravintola on hyvä paikka lounaan ja illallisen nauttimiseen. Palveluihin kuuluu myös 2 kahvilaa ja ympärivuorokautinen huonepalvelu. Maksuton mannermainen aamiainen tarjoillaan päivittäin kello 6.00–11.00.
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Itsepalvelupesula
- Kuivapesu
- Kuivausrumpu
- Pesula
- Pesulapalvelu
- Siivouspalvelu
- Vastaanotto
- 24 tunnin vastaanotto
- Monikielinen henkilökunta
- Vahtimestaripalvelu
- Vastaanoton pikkolopalvelu
- Viihde
- Animaatio
- Myymälöitä hotellissa
- Pelihuone
- TV-huone
- Yöelämä
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Pysäköinti lähialueella
- Pysäköintipalvelu
- Kuljetus
- Kuljetus
- Kuljetus lentokentälle
- Kuljetuspalvelu
- Tupakoitsijat
- Tupakointialue
- Palvelut
- Aamiainen huoneessa
- Allasleluja
- Autonvuokraus
- Grilli
- Housuprässi
- Huonepalvelu
- Kaapit
- Kahvi
- Kirjasto
- Kokoushuone
- Kuivausrumpu
- Käteisen käyttöönotto
- Lapsiturvalliset ovet
- Lasten animaatio
- Lasten kerho
- Lasten leikkipaikka
- Lastenhoitopalvelu
- Lautapelejä lapsille
- Lehtiä
- Lipunmyynti
- Lääkäripalvelu
- Matkatavarasäilytys
- Mikroaaltouuni
- Piknik-alue
- Polkupyörien vuokraus
- Puutarha
- Pyyhepalvelu
- Päiväkoti
- Retkien myyntipiste
- Silitysrauta
- Sisäuima-allas
- Solarium
- Takka
- Tallelokero
- Terassi
- Turvallisuus
- Yksityinen sisään-/uloskirjautuminen
- Yleiset kylpyhuonetilat
- Uima-altaat
- Altaalla aurinkotuolit
- Lasten allas
- Leikkikenttä
- Baarit
- Allasbaari
- Baari
- Kahvila
- Välipalabaari
- Ravintolat
- Aamiainen huoneessa
- Grilli
- Jaettu keittiö
- Lasten buffetti
- Lasten menu
- Ruokalista diabeetikoille (pyynnöstä)
- Kuntosali ja SPA
- Hieronta
- Kuntosali
- Kylpylä
- Poreallas
- Sauna
- Turkkilainen sauna
- Vesihieronta
- Aktiviteetit
- Golfkenttä
- Polkupyörien vuokraus
- Esteettömyys
- Liikuntarajoitteisille soveltuvat tilat
- Pääsy pyörätuolilla
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Saapuminen lähtien: 11.00 h — Lähtö saakka: 12.00 h
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 15
Huomioitavaa
Lopulliseen hintaan sisältyvät maksut
Ei
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Epävarma? Katso muita majoituksia kaupungissa Marrakech
Katso kaikki majoitukset kohteessa Marrakech
Erittäin hyvä
Perustuu 132 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen sillä se sijaitsee keskustassa Marrakech
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 132
D
DustyBandit
Berliini, Saksa
02/07/2019
“Kotini Marrakechissa”
Tämä on nyt toinen kerta, kun olen asunut Jamalin ja Azizan kanssa, ja tulen aina takaisin! Riad sijaitsee kauniisti Medinan käsityöläisillä, noin 7 minuutin kävelymatkan päässä Jemaa el-fnasta ja kaikki sen hulluus. Huoneet ovat kaikki upeita, ja katolla sijaitsevan africainen sviitti sopii erin… lisää
Tämä on nyt toinen kerta, kun olen asunut Jamalin ja Azizan kanssa, ja tulen aina takaisin! Riad sijaitsee kauniisti Medinan käsityöläisillä, noin 7 minuutin kävelymatkan päässä Jemaa el-fnasta ja kaikki sen hulluus. Huoneet ovat kaikki upeita, ja katolla sijaitsevan africainen sviitti sopii erinomaisesti perheille, ja siellä on lisämaksu mukavalle kylmälle mini-upealle uima-altaalle, jossa voit heittää lapsia kävellen ympäri hautausta. Aamiaiset ovat upeita, ja niissä on tuoretta mehua ja hunajaa sekä jonkinlaisia munia ja leipää. Aziza tekee hämmästyttävimmän tangiinin, joka on erittäin kohtuullinen ja annokset ovat valtavia. Erityisesti mainitaan hänen munakoison luomus ja porkkanasalaatti.
vähemmän
P
powelly2017
Weymouth, Yhdistynyt kuningaskunta
10/03/2019
“Erinomainen Riad”
Olemme yöpyneet täällä 4 yötä, olimme hyvin hoidettuja, ei yritä saada meidät ostamaan matkoja heiltä (olen nähnyt pari arvostelua, jotka sanoivat, että he olivat painavia). Kolme tarkoittaa ihmisiä, jotka näimme (pahoillani, etten muista nimiä) olivat erinomaisia, ruoka oli hämmästyttävää, söimme … lisää
Olemme yöpyneet täällä 4 yötä, olimme hyvin hoidettuja, ei yritä saada meidät ostamaan matkoja heiltä (olen nähnyt pari arvostelua, jotka sanoivat, että he olivat painavia). Kolme tarkoittaa ihmisiä, jotka näimme (pahoillani, etten muista nimiä) olivat erinomaisia, ruoka oli hämmästyttävää, söimme täällä joka ilta, koska meidän oli kyllästynyt menemään ruokaa varten. Kaunis kaveri, joka työskentelee yötä, oli hyvä, aamiainen on välillä 7 - 10 ja aamulla olimme ennen 7-vuotiaita, joten hän teki meille aamiaisen mukaamme. Riad itse on kaunis ja vain 10 minuutin kävelymatka pääaukiolle. Varaan jäädä tänne uudelleen.
vähemmän
D
Diogojustino
Leiria District, Portugali
07/02/2019
“"tämä on sinun taloasi"”
Viimeinen päivä maksun jälkeen olemme väsyneitä kävelystä ja päättävät odottaa kuljetusbussin tietä. Kysymme, onko mahdollista, ja palvelusta vastaava nainen sanoo "ei ole ongelma tämä on sinun taloasi"? Voin sanoa miljoonat asiat, jotka rakastamme paikasta, mutta sanomme, että jos ei kaupunkia, tä… lisää
Viimeinen päivä maksun jälkeen olemme väsyneitä kävelystä ja päättävät odottaa kuljetusbussin tietä. Kysymme, onko mahdollista, ja palvelusta vastaava nainen sanoo "ei ole ongelma tämä on sinun taloasi"? Voin sanoa miljoonat asiat, jotka rakastamme paikasta, mutta sanomme, että jos ei kaupunkia, tämän riadin ihmiset ansaitsevat vierailunne. Olemme Portugalista 4 yötä Marrakechissa.
vähemmän
C
Cliff161
12/01/2019
“Ystävällinen”
Erittäin herkullinen ruoka ja erittäin ystävällinen perhe! Minttu oli hienoa! Olimme tammikuussa tässä riatissa ja sää oli super, joten voisimme makata katolla olevaan terassiin ja juoda joitakin juomia! Everytime uudelleen
S
sandyat2020
05/01/2020
“Perheen oleskelu”
Kaiken kaikkiaan hyvä Riad-kokemus. Huono viestintä hinnoista omistajalta. Ylimääräisiä kiloja kasattiin kortin käytöstä! Omistajan kautta tehdyt retkivaraukset eivät olleet hyvin hinnoiteltuja eikä vaihtoehtoja selitetty. Ruoka oli aito, mutta kallis verrattuna muihin hyviin ravintoloihin ja ilman… lisää
Kaiken kaikkiaan hyvä Riad-kokemus. Huono viestintä hinnoista omistajalta. Ylimääräisiä kiloja kasattiin kortin käytöstä! Omistajan kautta tehdyt retkivaraukset eivät olleet hyvin hinnoiteltuja eikä vaihtoehtoja selitetty. Ruoka oli aito, mutta kallis verrattuna muihin hyviin ravintoloihin ja ilman vaihtoehtoja. Hyvä, että ainakin yksi ateria kuitenkin. Aziza on ihana. Niin on Munir. Sijainti on hyvä ja erittäin kätevä. Ajoittain yöllä se voi olla meluisa kaduilta. Terassi ja alakerran oleskelutila ovat hyviä. Poreallas ei toiminut eikä ole lämmitetty! ! Joissakin huoneissa on huono ilmanvaihto ilman poistoilmaa.
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa