Kuvaus
Hyödynnä kuntokeskus, kattoterassi ja puutarha. Tämän art deco -tyylisen hotellin palveluihin kuuluu myös ilmainen langaton internetyhteys, lahjaliikkeitä/lehtimyymälöitä ja kampaamo.
Kaupungissa Shanghai (Xuhui)
Tian Ping Hotel sijaitsee keskustassa, ja Jing'anin temppeli ja Shanghain vanhakaupunki 15 minuutin ajomatkan päässä. Bund sijaitsee 8,1 kilometrin ja Shanghai Tower 10,1 kilometrin päässä tästä 4 tähden hotellista.
Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin. Hengshan Road - 0,5 km / 0,3 mi Ferguson Lane - 0,9 km / 0,6 mi Metro City - 1,1 km / 0,7 mi Grand Gateway - 1,1 km / 0,7 mi Pyhän Ignatiuksen katedraali - 1,4 km / 0,9 mi Shanghain ranskalaiskaupunginosa - 2,2 km / 1,4 mi Shanghai Propaganda Poster Art Centre - 2,3 km / 1,4 mi Shanghain stadion - 2,5 km / 1,6 mi Notre Damen kirkko - 3,1 km / 1,9 mi Zhongshanin puisto - 3,3 km / 2 mi Jingan-temppeli - 3,3 km / 2,1 mi Paramount - 3,4 km / 2,1 mi West Nanjing Roadin ostoskatu - 3,5 km / 2,2 mi Tianzifang - 3,5 km / 2,2 mi Fuxing Park - 3,6 km / 2,2 mi Lähimmät lentokentät ovat: Shanghai (SHA-Hongqiaon kansainvälinen lentokenttä) - 10,3 km / 6,4 mi Shanghai (PVG-Pudongin kansainvälinen lentokenttä) - 49,9 km / 31 mi Majoitusliikkeen ensisijainen lentokenttä on Shanghai (SHA-Hongqiaon kansainvälinen lentokenttä).
Nauti ruoista hotellin ravintolassa nimeltä Shanghai Dao, joka on yksi majoitusliikkeen 5 ravintolasta. Palveluihin kuuluu myös ympärivuorokautinen huonepalvelu ja kahvila. Palveluihin kuuluu baari/aulabaari, jos mielesi tekee raikasta juotavaa. Maksullinen buffetaamiainen on tarjolla päivittäin kello 6.
lisää
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Pysäköinti hotellin lähellä
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Nopea kaapeliyhteys
- Ilmainen wifi
- Ravintolat
- À la carte -ravintola
- Buffet-ravintola
- Tapahtuma- ja juhlatilat
- Ravintola, jossa buffetaamiainen
- Ravintola, jossa syöttötuoleja
- Kuntosali ja SPA
- Kuntosali
- Kylpylä
- Hyvinvointi- ja hierontapalvelut
- Sauna
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Pesulapalvelu
- Päivittäinen siivouspalvelu
- Itsepalvelupesula
- Pesula
- Kuivapesu
- Hissi
- Vastaanotto
- Ympärivuorokautinen vastaanotto
- Vahtimestaripalvelu
- Monikieliset vastaanottovirkailijat
- Pikkolopalvelu
- Viihde
- Myymälöitä hotellissa
- Pöytätennis
- Aerobic
- Tupakoitsijat
- Hotellissa on tupakointialueita
- Palvelut
- Huonepalvelu
- Pesula
- Kassakaappi
- Silitysvälineet
- Silitysrauta
- Lehtiä
- Pankkiautomaatti
- Valuutanvaihto
- Faksi/kopiokone
- Matkatavarasäilytys
- Silityspalvelu
- Lipunmyynti
- Puutarha
- Yleinen kylpylä
- Terassit
- Retkien myyntipiste
- Kuivapesupalvelu
- Kampaamo/kauneushoitola
- Kahvinkeitin
- Turvapalvelu
- Kahvinkeitin
- Kuivausrumpu
- Postipalvelu
- Kampaamopalvelut
- Liiketoimintakeskus
- Konferenssikeskus
- Kokoushuoneet
- Baarit
- Kahvila
- Baari
- Kahvia ja teetä yleisissä tiloissa
- Baari
- Aktiviteetit
- Pöytätennis
- Sukellus
- Esteettömyys
- Liikuntarajoitteisille mukautetut tilat
- Pääsy pyörätuolilla
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Saapuminen lähtien: 9.00 h — Lähtö saakka: 14.00 h
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 18
Huomioitavaa
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Erittäin hyvä
Perustuu 77 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen sillä se sijaitsee keskustassa Shanghai
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 77
M
Meeeez
18/12/2017
“erinomainen sijainti lähellä yliopistoa ja ostosaluetta”
Hotelli oli varsin mukava ja puhdas, huoneet olivat hyvin moderneja. Buffetaamiainen oli hyvin varusteltu. Ilmainen wifi huoneissa oli hyvä, kun se toimi, mutta minun piti kirjautua sisään ja ulos melko muutaman kerran päivässä, mutta se voisi olla wifi Kiinassa eikä välttämättä hotelli vika. Hotel… lisää
Hotelli oli varsin mukava ja puhdas, huoneet olivat hyvin moderneja. Buffetaamiainen oli hyvin varusteltu. Ilmainen wifi huoneissa oli hyvä, kun se toimi, mutta minun piti kirjautua sisään ja ulos melko muutaman kerran päivässä, mutta se voisi olla wifi Kiinassa eikä välttämättä hotelli vika. Hotelli on savuton, mutta toisinaan tupakansavun savustukset olivat niin voimakkaita, etten usko, että ihmiset kiinnittäisivät huomiota tupakointikieltoihin. Myös kuntosalilla ei ole tupakointisignaalia, mutta alue näyttää olevan myös henkilökuntahuone, jota käytetään savukkeiden rikkoon
vähemmän
R
Rumples
Tucson, Arizona
23/10/2018
“Monet haitat”
Mieheni ja minä jäimme tänne, koska tämä oli konferenssin paikka, johon osallistuimme. Meillä ei ollut ongelmia suuren, puhtaan, hiljaisen huoneen tunnelmassa. Se oli suuri mukava sänky, mukava alkovi työtila, hyvä tallennustila, televisio yhdellä Englanti kanava, turvallinen ja kylpytakit. Kylpyhu… lisää
Mieheni ja minä jäimme tänne, koska tämä oli konferenssin paikka, johon osallistuimme. Meillä ei ollut ongelmia suuren, puhtaan, hiljaisen huoneen tunnelmassa. Se oli suuri mukava sänky, mukava alkovi työtila, hyvä tallennustila, televisio yhdellä Englanti kanava, turvallinen ja kylpytakit. Kylpyhuoneessa oli kylpyamme ja erillinen suihku, joka kiinnitettiin seinälle ilman koteloa. Suurten ikkunoiden seinä katseli korkeita nousuja, jotka muuttuivat valoisasti näyttävästi värikkäiksi yöllä ja ihastuttavan Xujiahuin puiston päällä. Koska meillä oli itäinen altistuminen, tarvitsemme kuitenkin pitää raskas verhot kiinni aamulla. Jos olisimme jääneet tänne vain yhden yön ajaksi, olisin antanut hotellille korkeamman luokituksen. Mutta viipymme viisi yötä, ja huoneen WiFi: n epäluotettavuus muuttui turhautuneeksi. Kun se toimi, järjestelmä oli uskomattoman hidas. Tämä on ainoa Kiinassa sijaitseva hotelli, jossa olen törmännyt tällaiseen kauheaan Internet-palveluun. Vuorovaikutus henkilöstön kanssa meni huonosti, koska heillä ei ollut englantilaista ymmärtämistä. Useimmat työntekijät harvoin hymyilivät ja näyttivät ärtyneiltä yrittäessään kommunikoida. He eivät yleensä voineet vastata kysymyksiin, ja heistä tuli usein epäkohtia. Siivous teki erinomaista työtä, mutta heidän ehtonsa. He makaavat, vaikka "eivät häiritse" merkkiä ovessa, noudattaen aikataulua. He tulivat näkyvästi ärsytetyiksi, röyhkeästi ja kohottaen ääniä, jos vieraat eivät poistuneet välittömästi, Huoneen hintaan sisältyi kolme päivittäistä buffetausta, mutta söin lounaan hotellin ulkopuolella. Aamiainen ja illallinen tarjoilivat länsimaisia ja kiinalaisia ruokia, jotka olivat usein rasvaisia. Ruoka kylmät nopeasti ja yleensä ei täydennetty. Joten, jos emme saavu, kun ruokasali avattiin klo 6.30 a. m. aamiaiselle ei ollut epätavallista löytää tyhjiä ruokia. Tämä buffet rutiininomaisesti loppui kahvikupista ja henkilökunta ei toki tuonut lisää. Olen turvautunut käyttämään viljakasveja kahtena aamuna kahvia varten. Lasit hävisivät myös nopeasti, mutta henkilökunta toi paperikupit korvikkeeksi. Ostoskeskukset, ravintolat, Starbucks ja Xujiahuin metroasema ovat lähellä. Kestää noin puoli tuntia metrolla ja sitten 10 minuutin kävelymatkan päästä Bundiin. Vaikka huone oli kaunis, en usko, että tämä hotelli yleensä vastasi odotettuja kansainvälisiä standardeja palvelemaan asiakaskunta ympäri maailmaa.
vähemmän
R
rfrueh
Portland, Oregon
14/11/2017
“hiljainen, mukava”
vietti 3 yötä, arvosivat äänieristetyt huoneet keskellä kaupunkia, takaavat hyvän unta. Huone oli kauniisti sisustettu ja kylpyhuone moderni, laasti välillä laatta voi hyötyä joidenkin valkaisuainetta, koska se näyttää alueita homeen. Aamiaisbuffet oli laaja ja mukava valikoima aamiaistuotteita nii… lisää
vietti 3 yötä, arvosivat äänieristetyt huoneet keskellä kaupunkia, takaavat hyvän unta. Huone oli kauniisti sisustettu ja kylpyhuone moderni, laasti välillä laatta voi hyötyä joidenkin valkaisuainetta, koska se näyttää alueita homeen. Aamiaisbuffet oli laaja ja mukava valikoima aamiaistuotteita niille länsimaalaisille. Huomaa, henkilökunta ei puhu englantia.
vähemmän
0
0desireer
Malvern, Australia
11/11/2017
“Dirty Bathroom”
Ok niin ennen kuin tulin Kiinaan, olen käyttänyt runsaasti hotellia ja löysin sen olevan erittäin hyödyllistä. Siksi tämä yrittää maksaa sen eteenpäin. . . Saavuin Pudongin lentoasemalle, jossa Maglev Longyang Stationille on yksinkertainen ja erittäin halpa. Kuitenkin kun tulin Longyangin asemalle… lisää
Ok niin ennen kuin tulin Kiinaan, olen käyttänyt runsaasti hotellia ja löysin sen olevan erittäin hyödyllistä. Siksi tämä yrittää maksaa sen eteenpäin. . . Saavuin Pudongin lentoasemalle, jossa Maglev Longyang Stationille on yksinkertainen ja erittäin halpa. Kuitenkin kun tulin Longyangin asemalle noin klo 8.30 aamulla, yritin matkustaa linjaan 2 ja siirtää sitten riviin 9 ruuhka-aikana, joka oli minun tyrmistelemäni todellakin mahdottomaksi matkatavaroiden kanssa. Kuitenkin taksi Longyang Station hotellista vain maksaa minulle uskon noin 60 - 70 RMB. Haluan kiittää hotellia, check in ei ollut vasta kaksikymmentä ja saavuin vasta klo 9 jälkeen ja he antoivat minun mennä suoraan huoneeseeni, joka oli jumala lähettää, koska olin juuri lentänyt 13 tuntia. Joten kylpyhuone. . . se oli varsin inhottavaa. Olen liittänyt joitain valokuvia, tämä on pahin kylpyhuone, jossa olen koskaan asunut. Siellä oli myös mustan hiusneuloja pitkin sivua, joka on todella kovaa ja tiedän, että he eivät olleet minun, koska minulla on vaaleat hiukset! Sen lisäksi, että kylpyhuone oli helvetin kylpyhuone, hotelli oli miellyttävä. Viestintä etukäteen oli hieman vaikea, mutta olin ladannut Google-kääntäjän ennen kuin tulin Kiinaan, mikä teki asioita miljoonaksi kertaa helpommin. Myös se on niin lähellä Xujiahuin asemaa kuin kirjaimellisesti nurkan takana. Jos olisin palannut ensi kerralla, en olisi tällainen Scrooge ja käytän ylimääräisiä dollareita saadaksesi huoneen ikkunasta, kun tunsin olevani vankilassakin - tämä on oma vikani, jonka ymmärrän, että vain kärki tulevia matkustajia. Tämä hotelli on vielä hieman kaukana kaupungista (sanon vain tämän, koska jos haluat mennä klubille tai jotain uskon metro sulkeutuu kello 22) jos haluat olla missä se on "tapahtuu" Suosittelen sinua pysytellä pitkin Nanjing Road tai Bund.
vähemmän
B
brienanni
Kita, Mali
17/06/2017
“Erinomainen sijainti, palveluita voidaan parantaa”
Hotelli sijaitsee erittäin kätevällä paikalla, lähellä Xujiahuin puistoa ja metroa. Henkilökunta on ystävällistä ja huone siisti ja tilava. Löysin sängyn erittäin mukavaksi, sillä on kova matriisi, jota pidän. Airco on meluisa myös silloin, kun se on pois päältä. Wifi on hyvin hidasta. Aamiainen ai… lisää
Hotelli sijaitsee erittäin kätevällä paikalla, lähellä Xujiahuin puistoa ja metroa. Henkilökunta on ystävällistä ja huone siisti ja tilava. Löysin sängyn erittäin mukavaksi, sillä on kova matriisi, jota pidän. Airco on meluisa myös silloin, kun se on pois päältä. Wifi on hyvin hidasta. Aamiainen aivan rajoitetusti, mieluummin lähellä Starbucksia.
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa