Kuvaus
Hotellin tarjoamiin harrastuksiin/mukavuuksiin kuuluu sauna, kuntokeskus ja kauden mukainen ulkouima-allas. Tämän hotellin palveluihin kuuluu muun muassa ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut ja pelihalli/-huone.. Asiakkaidemme avuksi näytämme luokituksen oman luokitusjärjestelmämme mukaisesti.. Käytössäsi on ilmainen kiinteä internetyhteys, business center ja express-sisäänkirjaut… lisää
Hotel Canton sijaitsee keskustassa, ja Kantonin messukeskus ja Nanyuen valtakunnan palatsin arkeologinen alue 15 minuutin ajomatkan päässä. Tämä hotelli sijaitsee 0,6 km:n päässä kohteesta Beijing Road Pedestrian Street ja 18,3 km:n päässä kohteesta Chimelong Paradise (huvipuisto).. Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin. Peasant Movement Institute -museo - 0,2 km / 0,1 mi Nanyuen valtakunnan palatsin arkeologinen alue - 0,4 km / 0,3 mi Guangdongin maakuntamuseo - 0,6 km / 0,4 mi Beijing Road Pedestrian Street - 0,6 km / 0,4 mi China Plaza - 0,9 km / 0,6 mi Guangdong Museum of Revolutionary History - 1 km / 0,6 mi Liurongin temppeli - 1 km / 0,6 mi Yuexiu-puisto - 1,1 km / 0,7 mi Dafo Temple - 1,2 km / 0,8 mi Sanyuanin temppeli - 1,3 km / 0,8 mi Zhenhain torni - 1,4 km / 0,9 mi Guangxiaon temppeli - 1,5 km / 0,9 mi Viiden kuolemattoman temppeli - 1,7 km / 1,1 mi Guangzhou Martyrs' Memorial Garden - 1,8 km / 1,1 mi Huaishengin moskeija - 1,8 km / 1,1 mi Lähimmät lentokentät ovat: Foshan (FUO-Shadi) - 31,9 km / 19,8 mi Baiyunin kansainvälinen lentokenttä (CAN) - 39,5 km / 24,5 mi . Kaupungissa Kanton (Yuexiu).
Nauti ruoista hotellin ravintolassa nimeltä yu yi ge, joka on yksi majoituspaikan 3 ravintolasta. Palveluihin kuuluu myös ympärivuorokautinen huonepalvelu ja kahvila. Baarissa voit nauttia raikasta juotavaa. Maksullinen buffetaamiainen on tarjolla päivittäin..
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Pysäköinti hotellin lähellä
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Kuntosali ja SPA
- Kuntosali
- Kylpylä
- Sauna
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Pesulapalvelu
- Päivittäinen siivouspalvelu
- Pyykkikone
- Pesula
- Kuivausrumpu
- Kuivapesu
- Hissi
- Vastaanotto
- Ympärivuorokautinen vastaanotto
- Vahtimestaripalvelu
- Monikieliset vastaanottovirkailijat
- Pikkolopalvelu
- Viihde
- Pelihuone
- Myymälöitä hotellissa
- Tietokonehuone
- Lemmikkieläimet
- Lemmikkieläimet kielletty
- Tupakoitsijat
- Hotellissa on tupakointialueita
- Hotellissa palovaroittimet
- Palvelut
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Huonepalvelu
- Kassakaappi
- Silitysrauta
- Lehtiä
- Valintamyymälä hotellissa
- Autonvuokraus
- Pankkiautomaatti
- Valuutanvaihto
- Matkatavarasäilytys
- Herätyspalvelu
- Lipunmyynti
- Kampaamo/kauneushoitola
- Turvapalvelu
- Kahvinkeitin
- Kuivausrumpu
- Hääpalvelu
- Postipalvelu
- Vaatekaappi
- Leikkialue
- Kausiluonteinen ulkouima-allas
- Liiketoimintakeskus
- Konferenssikeskus
- Kokoushuoneet
- Baarit
- Kahvila
- Baari
- Kahvia ja teetä yleisissä tiloissa
- Ravintolat
- Ravintola, jossa buffetaamiainen
- Esteettömyys
- Liikuntarajoitteisille mukautetut tilat
- Pääsy pyörätuolilla
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Saapuminen lähtien: 14.00 h — Lähtö saakka: 12.00 h
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 18
Huomioitavaa
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Epävarma? Katso muita majoituksia kaupungissa Guangzhou
Katso kaikki majoitukset kohteessa Guangzhou
Erittäin hyvä
Perustuu 409 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen sillä se sijaitsee keskustassa Guangzhou
Näytetään 4 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 409
K
KCL315
Singapore, Singapore
09/04/2018
“Erinomainen sijainti ostoksille ja ruokaa”
Viiden hengen ryhmä jäi Hotel Cantonissa 27.-28. Maaliskuuta ja uudelleen 3.-5. Huhtikuuta 2018. Hotelli on erittäin siisti ja ystävällinen henkilökunta. Peking Roadin sijainti on erinomainen ostosmahdollisuuksiin ja hyvään valikoima aitoja paikallisia ruokia, joita nautimme päivittäin oleskelun ai… lisää
Viiden hengen ryhmä jäi Hotel Cantonissa 27.-28. Maaliskuuta ja uudelleen 3.-5. Huhtikuuta 2018. Hotelli on erittäin siisti ja ystävällinen henkilökunta. Peking Roadin sijainti on erinomainen ostosmahdollisuuksiin ja hyvään valikoima aitoja paikallisia ruokia, joita nautimme päivittäin oleskelun aikana. Suosittelemme tätä hotellia perheille, mutta se on yleensä täynnä, koska se on suosittu ja erinomainen arvostelu.
vähemmän
D
Dina626
Selangor, Malesia
07/08/2018
“Tarve parantaa”
Hotelli perii hyvin kallista huonehintaan ja tarjosi vähimmäispalveluja. Huone on hieman vanhentunut ja tarvitsee virkistävää. Aamiainen hinta on erittäin kallis. Vastaanotto henkilökunta on erittäin kohtelias ja yhteistyöhön. Hotellissa on kaksi uloskäyntiä 2. kerroksessa ja toinen G-kerroksessa. … lisää
Hotelli perii hyvin kallista huonehintaan ja tarjosi vähimmäispalveluja. Huone on hieman vanhentunut ja tarvitsee virkistävää. Aamiainen hinta on erittäin kallis. Vastaanotto henkilökunta on erittäin kohtelias ja yhteistyöhön. Hotellissa on kaksi uloskäyntiä 2. kerroksessa ja toinen G-kerroksessa. On hyvä hierontahotelli vastapäätä hotellia (hyvin pieni), joka sijaitsee kukkakaupan vieressä. Lähin rautatieasema tarvitsee noin 20 minuutin kävelymatkan. On runsaasti ruokaa pysähtyy, jos pidät aivan hotellin yli, pääset ulos Pekingin 2. kerroksen uloskäynnästä.
vähemmän
D
drsharmilak
Mumbai (Bombay), Intia
09/04/2018
“Keskiverto.”
Vietimme neljä päivää Hotel Cantonissa, mainitsen ensin positiiviset ja sitten vierailuni kohtaamat epämukavuudet. Sijainti - Suurin plus on sen läheisyys vilkkaaseen naapurustoon, joka on nuorten ja vanhojen suosima ostosalue. Iltaisin kiireisen työpäivän jälkeen lajitellaan, kun katu on 3 minuuti… lisää
Vietimme neljä päivää Hotel Cantonissa, mainitsen ensin positiiviset ja sitten vierailuni kohtaamat epämukavuudet. Sijainti - Suurin plus on sen läheisyys vilkkaaseen naapurustoon, joka on nuorten ja vanhojen suosima ostosalue. Iltaisin kiireisen työpäivän jälkeen lajitellaan, kun katu on 3 minuutin kävelymatkan päässä hotellista. Turvallisuus - Et voinut avata huonehyllyäni tärkeiden tavaroiden kanssa ja vaikuttui siitä, miten asiaa käsiteltiin. Kiva. WiFi - Huoneessa oli erittäin hyvä ilmainen ja vaivaton WiFi-yhteys erinomaisella nopeudella. Suuri plus. Saapuminen - tavoitin klo 10. Klo 30, ja vaikka ymmärrän hotellipoikaa check in aika klo kaksitoista, minua on käsitelty paremmin muissa hotelleissa Kiinassa. Meidän piti pitää matkatavaramme ja vaeltaa ympärillä kulkemaan aikaa väsyneessä valtiossa vain palata ja kieltää uudelleen. Minun täytyi kirjaimellisesti vedota heihin, jotta saataisimme sisään kirjautumisen, koska heillä ei ollut aulassa ajautuneita vieraita, jotka istuivat ja odottaisivat puolestaan. Kuvittele ahdinko, kun minun oli selitettävä niin paljon henkilökunnalle, jolla ei ollut englannin kielen taitoa. Kaikki kiitos puhelimen kääntäjä app, minun valitus kuuli eräänlainen nuori tyttö ja minä annettiin sisään. Check out - Jouduin lähtemään hyvin varhain aamulla ja kokemuksemme muiden kuin englantia puhuvien henkilöstön kanssa soitimme ja ilmoitimme vastaanottoa edellisenä iltana. Kutsuimme vastaanottoa aamulla vain henkilökunnan tervehtimiksi, jotka eivät vielä ymmärtäneet, mitä halusimme. Menimme matkatavaroillamme ja huomasimme, että ei ollut conciergea, ei kellotähtiä, vain yksinäinen vastaanottovirkailija. Henkilökunta kertoi meille aiemmin, etteivät he vaatineet takseja vieraille. Tämä oli outoa, koska olen matkustanut laajasti Kiinassa ja että taksi on peruspalvelu, jonka tarjoaa jokin hyvä hotelli Kiinassa. Jouduin ulos hotellista hailamaan joka kerta kun meillä oli pakko mennä ulos. Huone - Hyvä kokoinen. Puhdas, hyvä sänky ja kylpypyyhkeet. Huone riehui tupakoivista höyryistä, vaikka se sanottiin tupakointivyöhykkeelle. Henkilökunta ei kiusannut sitä. Vedenkeitin ja vihreää teetä tarjotaan. Suuri miinus täällä tavallisille tee- ja kahvijuomareille. Mikään ei säädetty - ei teetä, kahvia, sokeria tai kermajauhetta. Siivous oli nopea tarjota silitysrauta ja lauta kuitenkin. Aamiainen oli hyvä. Rakastin leviämistä vaikka olen kasvissyöjä. Ei liian mukava jakaa pöytä muiden vieraiden kanssa. Siellä ei ole muuta vaihtoehtoa. Shuttle to Canton Fair - EI sukkulaa, ilmainen tai muuten hotellin tarjoama. Henkilökunta toimi yllättäen, kun kysyin. Olin lukenut yhden arvosteluista ja odotin heidän tekevänsä. Yhteenvetona, ajattelee kahdesti ennen paluuta tähän omaisuuteen.
vähemmän
T
Tiong15
Bandar Seri Begawan, Brunei Darussalam
08/04/2018
“Hyvä sijainti mutta sisäänkirjautuminen on hidasta”
Vietimme hotellin kantoniin maaliskuussa matkamme jälkeen guilin. Se sijaitsee Pekingin tien päällä, mikä tekee siitä strategisen sijainnin ostoksille ja ravintoloille. Huone on puhdas, mutta haju savukkeilta. Kiitti siivoojalle, mutta hän sanoi, että hän ei voi tehdä mitään paljon. Aamiainen ei ol… lisää
Vietimme hotellin kantoniin maaliskuussa matkamme jälkeen guilin. Se sijaitsee Pekingin tien päällä, mikä tekee siitä strategisen sijainnin ostoksille ja ravintoloille. Huone on puhdas, mutta haju savukkeilta. Kiitti siivoojalle, mutta hän sanoi, että hän ei voi tehdä mitään paljon. Aamiainen ei ole todella hyvä. Vaikka länsimaissa on vaihtoehtoja, valinnat eivät ole kovin hyviä. Etkö nauttinut aamiaista. Piti jakaa pöytä. Metro on noin 15 - 20 minuutin kävelymatkan päässä Mitä tulee sisäänkirjautumiseen, vain kaksi vastaanottoa käsittelee checkin. Siksi se hidastui. Saavuin aroind 11. 30, mutta häntä pyydettiin palaamaan kello 14.00. Voin jättää matkatavarani portinvartijalle. Useimmat hotellit yleensä antavat kirjautua sisään klo 12.00 tai aiemmin, mutta ei tätä. Erittäin pettymys. Uima-allas on hyvä. Älä ajattele, että pysyn täällä taas, koska on parempia valintoja. Katso muut Guangzhou-hotellien arvostelut.
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa