Kuvaus
Seuraavat palvelut ovat saatavissa: ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut.
Wienin valtionooppera lähellä
Wienin valtionooppera ja MAK sijaitsevat 10 minuutin ajomatkan päässä majoitusliikkeestä. Wienin kaupunginpuisto sijaitsee 1,4 kilometrin ja Stephansplatz (aukio) 1,5 kilometrin päässä tästä hotellista.
Distances are displayed to the nearest 0.1 mile and kilometer. Schwedenplatz - 0.3 km / 0.2 mi Vienna Ring Tram - 0.4 km / 0.2 mi St. Stephen's Cathedral - 0.4 km / 0.3 mi Graben - 0.5 km / 0.3 mi Stephansplatz - 0.5 km / 0.3 mi St. Peter's Church - 0.6 km / 0.4 mi MAK - 0.8 km / 0.5 mi Urania - 0.8 km / 0.5 mi Ronacher - 1 km / 0.6 mi Augustinian Church - 1 km / 0.6 mi Michaelerplatz - 1 km / 0.6 mi Viennese City Park - 1 km / 0.6 mi Spanish Riding School - 1 km / 0.6 mi Schottenkirche - 1.1 km / 0.7 mi House of Music Museum - 1.1 km / 0.7 mi The preferred airport for Hotel Kärntnerhof is Vienna (VIE-Vienna Intl.) - 19.8 km / 12.3 mi
Hotelli eroittuu muista…
Hotelli tarjoaa asiakkailleen huonepalvelun (rajoitettuina aikoina). Maksuton buffetaamiainen tarjoillaan päivittäin kello 7.00–11.00.
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Pysäköinti hotellin lähellä
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Pesulapalvelu
- Päivittäinen siivouspalvelu
- Kuivapesu
- Hissi
- Vastaanotto
- Ympärivuorokautinen vastaanotto
- Vahtimestaripalvelu
- Kuljetus
- Kuljetus lentokentälle
- Kuljetus
- Tupakoitsijat
- Tupakointi kielletty koko hotellissa
- Hotellissa palovaroittimet
- Palvelut
- Huonepalvelu
- Pesula
- Kassakaappi
- Lehtiä
- Matkatavarasäilytys
- Kengänkiillottaja
- Herätyspalvelu
- Lipunmyynti
- Kirjasto
- Terassit
- Retkien myyntipiste
- Kuivausrumpu
- Ravintolat
- Ravintola terveysmenulla
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Ravintola, jossa buffetaamiainen
- Kieli
- englanti
- Saksan
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Saapuminen lähtien: 14.00 h — Lähtö saakka: 11.00 h
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 18
Huomioitavaa
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Erinomainen
Perustuu 357 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen sillä se sijaitsee keskustassa Wien
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 357
J
Jbezl
Lontoo, Yhdistynyt kuningaskunta
18/02/2020
“Erinomaisella paikalla ja hiljainen”
Täydellinen hotelli meille. Ystävällinen, avulias, hiljainen ja rauhallinen. Erinomainen sijainti kävellä vanhan kaupungin ympäri. Herkullinen ja runsas aamiainen monella tuoreella leivällä. Mukava sisustus, puhdas mukavalla saippualla kylpyhuoneissa, hyvä wi - fi teini - ikäisellemme. Henkilökunta… lisää
Täydellinen hotelli meille. Ystävällinen, avulias, hiljainen ja rauhallinen. Erinomainen sijainti kävellä vanhan kaupungin ympäri. Herkullinen ja runsas aamiainen monella tuoreella leivällä. Mukava sisustus, puhdas mukavalla saippualla kylpyhuoneissa, hyvä wi - fi teini - ikäisellemme. Henkilökunta oli erittäin avulias neuvoja ja tarvittavien lippujen tulostamista varten.
vähemmän
D
D1714AEjohnl
Brisbane, Australia
14/12/2019
“Erinomainen majoitus ...”
Vaimoni ja minä matkusimme Australiasta lyhyelle 3 yön vierailulle Wieniin. Sijainti oli täydellinen ja helpon kävelymatkan päässä kaikista tärkeimmistä nähtävyyksistä ja julkisesta liikenteestä. Vastaanoton henkilökunta oli vieraanvaraista ja tunsi nähtävyydet hyvin. Vieraanvaraisuuden henkilökunt… lisää
Vaimoni ja minä matkusimme Australiasta lyhyelle 3 yön vierailulle Wieniin. Sijainti oli täydellinen ja helpon kävelymatkan päässä kaikista tärkeimmistä nähtävyyksistä ja julkisesta liikenteestä. Vastaanoton henkilökunta oli vieraanvaraista ja tunsi nähtävyydet hyvin. Vieraanvaraisuuden henkilökunta, joka palveli meitä päivittäin upealla aamiaisella, oli ilahduttava. Huoneet olivat tilavia eurooppalaisten standardien mukaisia ja erittäin siistejä. Suosittelisin tätä hotellia perusteellisesti lyhytaikaista tai pitkäaikaista oleskelua varten. Se oli upea paikka aloittaa kuuden viikon eurooppalainen lomamme pitkän lennon jälkeen.
vähemmän
G
Glendra
Lontoo, Yhdistynyt kuningaskunta
24/09/2019
“Upea sijainti, huomaavainen henkilökunta”
Kaikki oli erinomaista - varsinkin kun viimeisenä päivänä concierge tulosti meille pysäköintikorttimme, jotka pelastivat meidät menemään lentokentälle varhain. Hissi on puhdasta iloa ja 5. kerroksen ilmava huone oli kevyt ja hiljainen. Rakastanut vierailumme.
V
vonKassu
Joensuu, Suomi
01/03/2020
“Sijainniltaan aivan ykkönen”
Kiva pieni hotelli vanhalla sisustuksella aivan keskustassa. Sijainti on ehdottomasti hotellin parasta antia. Huoneet siistit ja viihtyisät, katumelu ei kantaudu sisälle. Hyvän tuntuinen sänky, jossa sai makoisat unet. Aamiainen melko vaatimaton mutta kuten yleensä, aivan riittävä.
2
274grahama
Potton, Yhdistynyt kuningaskunta
16/12/2019
“Klassinen tyylikäs hotelli rauhallisella, keskeisellä paikalla”
Tämä yksityisomistuksessa oleva hotelli tarjoaa erinomaisen vastineen rahalle niille, jotka haluavat tutustua Wienin keskustaan jalka. Se on 5 minuutin kävelymatkan päässä Val 2 -lentokenttäbussilta, joka pudottaa sinut Wieniin. Tämä palvelu suoritetaan puolen tunnin välein 8 eurolla yhteen suunta… lisää
Tämä yksityisomistuksessa oleva hotelli tarjoaa erinomaisen vastineen rahalle niille, jotka haluavat tutustua Wienin keskustaan jalka. Se on 5 minuutin kävelymatkan päässä Val 2 -lentokenttäbussilta, joka pudottaa sinut Wieniin. Tämä palvelu suoritetaan puolen tunnin välein 8 eurolla yhteen suuntaan tai 13 eurolla paluu. Liput ovat voimassa 28 päivää, ja niitä voi ostaa lentokentän ulkopuolella linja-autoissa, jotka sijaitsevat bussipysäkien vieressä. Huoneet ovat melko pieniä, mutta niissä on erittäin korkeat katot, jotka valaisevat niitä. Huoneet ovat tahrattomia, ja niissä on moderni kylpyhuone, joka on varustettu joko seinälle kiinnitetyllä kylpyammeella tai vain suihkulla. Vesi oli aina kuumaa ja kylpytuotteita, kuten teräviä, valkoisia pyyhkeitä. Meillä oli parivuode, jossa oli 2 erillistä peittoa, mikä on Euroopassa yhä kasvava tyyli. Huoneet olivat tahrattomia ja niitä huollettiin hiljaisesti aamiaisen aikana. Aamiainen tarjosi erinomaisen valikoiman fayreja. Kauniit leivät, hedelmät, jogurtit, munanmuna, pekoni, makkarat, vilja, juusto, tomaatit ja kylmä liha. Laaja valikoima teetä ja kahvia (caffettiera tai kone). Tämä palvelu ei kiireinen toisinaan, koska aamiaishuone on melko pieni ja henkilökunta pidettiin melko kiireisenä täydentämällä ainesosia loppuessaan ja puhdistamalla pöytiä. Voit saada teetä tai kahvia vastaanotosta kello 13–22 viehättävän urnan kautta. Vastaanoton henkilökunta oli erittäin tehokasta melko jäykällä tavalla, mutta oli erittäin avulias ja kohtelias. Yläkerroksia palveli vanha hissi, joka vastasi rakennusta, joka oli hiljainen ja uutuus. Suosittelen tätä hotellia sen sijainnin vuoksi, että se on rauhallisessa umpikujassa ja muutaman minuutin kävelymatkan päässä valtavasta katedraalista ja muista tärkeimmistä nähtävyyksistä, joita tämä upea paikka tarjoaa. Huoneessamme ei ollut teen tai kahvin valmistusvälineitä, mikä oli ainoa haittapuoli. Huonekaapissa oli hieman kömpelö sen mekanismissa, jota emme voineet olla hiljainen mestari. Hyvä arvo ja hyvä sijainti.
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa