Kuvaus
Hyödynnä sauna, terassi ja puutarha. Tämän hotellin palveluihin kuuluu ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut ja takka aulassa.
Pyhän Stefanin katedraali lähellä
Hollmann Beletage Design & Boutique Hotel sijaitsee keskustassa, ja Pyhän Stefanin katedraali sijaitsee 5 minuutin kävelymatkan päässä ja Wienin kaupunginpuisto 13 minuutin kävelymatkan päässä. Espanjalainen ratsastuskoulu sijaitsee 1 kilometrin ja Albertina 1,2 kilometrin päässä tästä 4 tähden hotellista.
Distances are displayed to the nearest 0.1 mile and kilometer. Schwedenplatz - 0.2 km / 0.1 mi Jewish Museum - 0.2 km / 0.1 mi Jesuit Church - 0.3 km / 0.2 mi Vienna Ring Tram - 0.3 km / 0.2 mi St. Stephen's Cathedral - 0.4 km / 0.2 mi Graben - 0.4 km / 0.3 mi Stephansplatz - 0.5 km / 0.3 mi Kaerntner Strasse - 0.5 km / 0.3 mi St. Peter's Church - 0.6 km / 0.4 mi Urania - 0.7 km / 0.5 mi Michaelerplatz - 1 km / 0.6 mi Viennese City Park - 1 km / 0.6 mi Spanish Riding School - 1 km / 0.6 mi Sissi Museum - 1.1 km / 0.7 mi Albertina - 1.2 km / 0.7 mi The preferred airport for Hollmann Beletage Design & Boutique Hotel is Vienna (VIE-Vienna Intl.) - 19.8 km / 12.3 mi
Hotelli eroittuu muista…
Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen välipalabaarin/delin ja huonepalvelun (rajoitettuina aikoina). Maksuton täysi aamiainen tarjoillaan päivittäin kello 7.00–11.30.
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Pysäköinti hotellin lähellä
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Palvelut
- Päiväkoti
- Lasten animaatio
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Huonepalvelu
- Pesula
- Tavarasäilytys
- Kassakaappi
- Silitysvälineet
- Lehtiä
- Faksi/kopiokone
- Matkatavarasäilytys
- Kengänkiillottaja
- Yksityinen sisään- ja uloskirjautuminen
- Herätyspalvelu
- Silityspalvelu
- Lipunmyynti
- Lukittavat lokerot
- Puutarha
- Kirjasto
- Yleinen kylpylä
- Terassit
- Retkien myyntipiste
- Kuivapesupalvelu
- Kahvinkeitin
- Kuivausrumpu
- Juhla- ja tapahtumasali
- Tietokonehuone
- Takka
- Lääkäripalvelu
- Lautapelit
- Leikkialue
- Lastenhoitopalvelu
- Liiketoimintakeskus
- Konferenssikeskus
- Kokoushuoneet
- Kuntosali ja SPA
- Kuntosali
- Kylpylä
- Hyvinvointi- ja hierontapalvelut
- Turkkilainen sauna
- Sauna
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Pesulapalvelu
- Päivittäinen siivouspalvelu
- Itsepalvelupesula
- Pesula
- Kuivausrumpu
- Kuivapesu
- Hissi
- Vastaanotto
- Vahtimestaripalvelu
- Vastaanotto
- Monikieliset vastaanottovirkailijat
- Viihde
- TV-huone
- Pelihuone
- Myymälöitä hotellissa
- Tietokonehuone
- Kirjojen lainauspalvelu
- Kuljetus
- Kuljetus lentokentälle
- Kuljetus
- Tupakoitsijat
- Hotellissa on tupakointialueita
- Hotellissa palovaroittimet
- Uima-altaat
- Virkistysalue
- Baarit
- Välipalabaari
- Baari
- Kahvia ja teetä yleisissä tiloissa
- Baari
- Ravintolat
- Ravintola terveysmenulla
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Ravintola, jossa lasten buffet
- Tapahtuma- ja juhlatilat
- Ravintola, jossa buffetaamiainen
- Aktiviteetit
- Polkopyorien vuokraus
- Esteettömyys
- Pistekirjoitus hississä
- Kieli
- Englanti
- englanti
- Saksan
- Ranskan
- Italian
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Lähtöselvitys: 14.00–22:00
- Uloskirjautuminen: 12.00–12:00
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 18
Huomioitavaa
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Erinomainen
Perustuu 1470 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen sillä se sijaitsee keskustassa Wien
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 1470
N
nvmcal
04/02/2020
“Upea oleskelu”
Upea sijainti ja upea palvelu, henkilökunta kävi ympäri karttamme ympyräpaikoilla mennä ja nähdä asioita. Huone oli valtava ja mukava, korkeilla kattoilla. Ilmapiiri oli todella mukava. Aamiainen oli rehellisesti hiukan liian tyylikäs tarpeilleni / makuun, mutta viileä, jos pidät siitä. Paitsi, ett… lisää
Upea sijainti ja upea palvelu, henkilökunta kävi ympäri karttamme ympyräpaikoilla mennä ja nähdä asioita. Huone oli valtava ja mukava, korkeilla kattoilla. Ilmapiiri oli todella mukava. Aamiainen oli rehellisesti hiukan liian tyylikäs tarpeilleni / makuun, mutta viileä, jos pidät siitä. Paitsi, että pysyn ehdottomasti täällä taas, mutta yritän myös heidän hotellejaan myös muissa kaupungeissa.
vähemmän
W
WilliamW11114
San Diego, Kalifornia
19/09/2019
“Vain paras”
Piti siirtää sijainteja Wienissä viime hetkellä. Hollmann Beletage osoittautui loistavaksi vaihtoehdoksi - reagoiva henkilökunta; moderni, hiljainen huone; ilmainen wifi; hedelmät ilmaiseksi; sanoin päivittäin, erinomaisen täyden aamiaisen; ja upea sijainti. Palaisivat sykeeseen.
D
DJFLondon
Lontoo, Yhdistynyt kuningaskunta
19/09/2019
“Piilotettu helmi”
Hollman Beletage oli meille upea löytö. Se sijaitsee kävelymatkan päässä Stephansplatzista ja katedraalista. Se on erittäin kätevä kaikille kohteille sekä lähellä U-metroasemaa. Henkilökunta, etenkin vastaanoton henkilökunta, olivat hurmaavia ja erittäin avuliaita. Erityinen maininta Kathleenille, … lisää
Hollman Beletage oli meille upea löytö. Se sijaitsee kävelymatkan päässä Stephansplatzista ja katedraalista. Se on erittäin kätevä kaikille kohteille sekä lähellä U-metroasemaa. Henkilökunta, etenkin vastaanoton henkilökunta, olivat hurmaavia ja erittäin avuliaita. Erityinen maininta Kathleenille, joka auttoi meitä löytämään paikallisia ravintoloita ja oli tiedon kaivos. Meidän makuuhuone oli valtava ja erittäin mukava. Oli rauhan paratiisi palata kiireisen päivän nähtävyyksien jälkeen. Kylpyhuoneen ovi piilotettiin taitavasti paneeliovien alueelle ja oli erittäin riittävä paitsi, jos olisimme rakastelleet suihkua. Ainoa vähäinen kritiikkimme oli seinät, jotka olisi voinut tehdä parilla kuvalla! Julkiset huoneet olivat viihtyisiä ja vieraanvaraisia, ja siellä oli jopa pieni puutarha. Mitä aamiaiseen - voitto! Olemme yöpyneet monissa luksushotelleissa, ja heidän omaansa oli paras, mitä meillä on ollut. Oli jopa päivän munaruokia. Kaiken kaikkiaan tämä on erinomainen hotelli Wienissä oleskelua varten ja suosittelemme sitä perusteellisesti
vähemmän
M
MosesVillain
26/05/2018
“Ihana hotelli loistavalla sijainnilla”
Yövyimme hotellissa kolme yötä. Hotelli oli helppo löytää, sijaitsee rauhallisen sivukadun varrella. Huone oli suurehko, sänky hyvä. Ikkunat antoivat sisäpihalle. Aamupala oli loistava, kokki teki tilauksesta munakkaita ja erikoiskahveja sai myös. Nälkä ei jäänyt yhtenäkään aamuna. Aamupala kestää … lisää
Yövyimme hotellissa kolme yötä. Hotelli oli helppo löytää, sijaitsee rauhallisen sivukadun varrella. Huone oli suurehko, sänky hyvä. Ikkunat antoivat sisäpihalle. Aamupala oli loistava, kokki teki tilauksesta munakkaita ja erikoiskahveja sai myös. Nälkä ei jäänyt yhtenäkään aamuna. Aamupala kestää joka päivä 11.30 asti, joka on kiva, koska harvemmin sitä jaksaa lomalla nousta ennen klo. kymmentä. Vaikka Itävaltalaisten palveluasenteesta voi noin yleisesti antaa korkeimmillaan tyydyttävän arvosanan, oli kyseisessä hotelissa henkilökunta aina iloista ja auttavaista! Saimme mm. lainata ala-aulassa olevia matkalaukun säilytyskaappeja, vaikka olimme uloskirjautuneet hotellista jo kaksi päivää aikaisemmin. Päivällä tarjoillaan ilmaiseksi olutta, teetä ja lihaleipiä. Tämä oli kivaa ja erikoista. Hotellissa on myös pieni elokuvateatteri, joka pyörittää aika ajoin elokuvia. Alakerran pienellä patiolla voi istuskella suojassa kaupunkin melulta ja maistella vaikka viskiä, jota hotelli tarjoaa, myöskin ilmaiseksi. Jos matkalla on tärkeintä olla hyvällä paikalla ja lähellä nähtävyyksiä, kaiken "ytimessä", on hotelli tähän loistovalinta. Hotelli mainostaa itseään kodinomaisena, joka on ihan osuva, mietitty konsepti. Tavallisiin bisnesshotelleihin verrattuna luksusta on ehkä vähemmän, mutta tosiaan hotellista huokuu erikoinen, ehkä juuri kodinomainen tunnelma. Syy, miksi en anna hotellille täysiä pisteitä, on huoneessa olevat vanhanaikaiset kylmä,- ja kuumavesihanat. Suomalaista se hämmentää aina - miksi ei modernissa huoneistossa voi olla toimivaa, nykyaikaista vesijärjestelmää. Jos Wieniin vielä joskus palaan, tulen luultavasti yöpymään tässä hotellissa uudestaan, oli se sen verran hyvä kokemus.
vähemmän
M
massimogE4606YX
Geneva
15/03/2020
“Rentouttava viikko Wienissä”
Hotelli on varmasti erittäin hyvä. Huoneet ovat erittäin tilavia ja alkuperäisen sisääntulon mukaisia. Aamiainen on myös erittäin hyvä! Ehdottaisin laajempaa valikoimaa leivonnaisia niille, jotka eivät halua suolaista ruokaa aamiaisella. On mahdollista nauttia juomien ja ruokien iltapäivästä klo 17… lisää
Hotelli on varmasti erittäin hyvä. Huoneet ovat erittäin tilavia ja alkuperäisen sisääntulon mukaisia. Aamiainen on myös erittäin hyvä! Ehdottaisin laajempaa valikoimaa leivonnaisia niille, jotka eivät halua suolaista ruokaa aamiaisella. On mahdollista nauttia juomien ja ruokien iltapäivästä klo 17.00 asti. On valitettavaa, että kuumien juomien saaminen ei ole mahdollista tunnin kuluttua: neljän tähden hotellissa tämän pitäisi olla!
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa