Lemmikkieläimet sallittu Tuloaika alkaa kello 14.00 Lähtöaika on kello 11.00
Hyvä tietää ennen lähtöä Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää viranomaisen myöntämä valokuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi. Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 2999.99 EUR summaa tässä majoitusliikkeessä. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoitusliikkeeseen. Vain hotelliin kirjautuneet vieraat saavat oleskella huoneissa. Asiakkaat voivat järjestää lemmikkiensä majoituksen ottamalla yhteyttä suoraan majoitusliikkeeseen käyttämällä varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja (lemmikeistä peritään lisämaksuja, ja niistä löytyy lisätietoja lisämaksuja koskevassa osiossa). Maksut Hotelli veloittaa seuraavat maksut ja vakuudet palvelun toimittamisen, sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Buffetaamiainen: noin 0 EUR per henkilö Lemmikit: 15 EUR per majoitus per vierailu Vauvansänky: 15.0 EUR per yö Edellinen luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja vakuudet eivät välttämättä sisällä veroja ja ne saattavat muuttua. Pakolliset maksut ja verot Majoitusliike veloittaa seuraavat maksut: Kaupunki veloittaa majoitusliikkeessä maksettavan veron saavuttaessa. Tätä veroa ei veloiteta Venetsian asukkailta eikä alle 10-vuotiailta lapsilta. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa potilaisiin ja heidän avustajiinsa sekä henkilöihin, jotka yöpyvät kaupungissa tietystä syystä/velvollisuudesta, jos he esittävät asianmukaiset asiakirjat majoitusliikkeessä. 1.–31.1. välisenä aikana vero on 30 % alempi. Kaupungin perimä vero: 2 EUR per henkilö, per yö aikuisilta; 1 EUR per yö asiakkailta, jotka ovat 10–16 vuotta vanhoja. Tässä on mainittu kaikki hotellien meille ilmoittamat maksut. Maksut saattavat kuitenkin muuttua riippuen siitä, kuinka kauan yövyt majoitusliikkeessä tai valitsemastasi huoneesta.
Lisähenkilöistä saatetaan periä maksu, joka vaihtelee majoitusliikekohtaisesti. Sisäänkirjautumisen yhteydessä vaaditaan virallinen kuvallinen henkilöllisyystodistus ja luottokortti tai käteistalletus mahdollisten lisämaksujen varalta. Erityisvaatimusten toteutuminen riippuu saatavuudesta sisäänkirjautumishetkellä, ja niistä saatetaan periä lisämaksuja. Erityisvaatimusten täyttymistä ei voida taata. Tässä hotellissa ei ole pysäköintimahdollisuutta.
Kaikkien 36 huoneen mukavuuksiin kuuluu ilmastointi. Mukavuuksiin kuuluu satelliittikanavat sekä ilmainen langaton internetyhteys. Käytössäsi on kylpyhuone, jossa on kylpyamme tai suihku ja hiustenkuivaaja. Varusteluun kuuluu puhelin, ja maksulliset vauvansängyt voidaan toimittaa pyynnöstä.
Hotelli veloittaa seuraavat maksut ja vakuudet palvelun toimittamisen, sisään- tai uloskirjautumisen yhteydessä. Buffetaamiainen: noin 0 EUR per henkilö Lemmikit: 15 EUR per majoitus per vierailu Vauvansänky: 15.0 EUR per yö Edellinen luettelo ei ehkä kata kaikkea. Maksut ja vakuudet eivät välttämättä sisällä veroja ja ne saattavat muuttua.
Majoitusliike veloittaa seuraavat maksut: Kaupunki veloittaa majoitusliikkeessä maksettavan veron saavuttaessa. Tätä veroa ei veloiteta Venetsian asukkailta eikä alle 10-vuotiailta lapsilta. Muita poikkeuksia saatetaan soveltaa potilaisiin ja heidän avustajiinsa sekä henkilöihin, jotka yöpyvät kaupungissa tietystä syystä/velvollisuudesta, jos he esittävät asianmukaiset asiakirjat majoitusliikkeessä. 1.–31.1. välisenä aikana vero on 30 % alempi. Kaupungin perimä vero: 2 EUR per henkilö, per yö aikuisilta; 1 EUR per yö asiakkailta, jotka ovat 10–16 vuotta vanhoja. Tässä on mainittu kaikki hotellien meille ilmoittamat maksut. Maksut saattavat kuitenkin muuttua riippuen siitä, kuinka kauan yövyt majoitusliikkeessä tai valitsemastasi huoneesta.
Kaikkien asiakkaiden, myös lasten, tulee olla läsnä sisäänkirjautumisen yhteydessä, ja heidän tulee näyttää viranomaisen myöntämä valokuvallinen henkilöllisyystodistus tai passi. Kansallisten määräysten vuoksi käteismaksut eivät voi ylittää 2999.99 EUR summaa tässä majoitusliikkeessä. Lisätietoja saat ottamalla yhteyttä majoitusliikkeeseen. Vain hotelliin kirjautuneet vieraat saavat oleskella huoneissa. Asiakkaat voivat järjestää lemmikkiensä majoituksen ottamalla yhteyttä suoraan majoitusliikkeeseen käyttämällä varausvahvistuksessa olevia yhteystietoja (lemmikeistä peritään lisämaksuja, ja niistä löytyy lisätietoja lisämaksuja koskevassa osiossa).
Erittäin hyvä
Perustuu 780 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen sillä se sijaitsee keskustassa Venetsia
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 780
5
585pias
29/08/2015
“Erinomainen valinta!”
Olimme elokuussa 11 hengen voimalla Venetsiassa. Valitsimme hotelliksi Serenissiman sijainnin, TA:n hyvien arvostelujen ja Venetsian hintatasoon nähden edullisen hinnan vuoksi. Emme todellakaan pettyneet! Sijainti on keskeinen, pari minuuttia San Marcolta ja silti rauhallinen. Rautatieasemalta vesi… lisää
Olimme elokuussa 11 hengen voimalla Venetsiassa. Valitsimme hotelliksi Serenissiman sijainnin, TA:n hyvien arvostelujen ja Venetsian hintatasoon nähden edullisen hinnan vuoksi. Emme todellakaan pettyneet! Sijainti on keskeinen, pari minuuttia San Marcolta ja silti rauhallinen. Rautatieasemalta vesibussi no 2 (no 1 pääsee myös, mutta pysähtelee useammin) ja toisella pysäkillä pois eli Rialtolla, kävelyä muutama minuutti ja olet perillä. Hotellissa on vanhan ajan charmia heti vastasnotosta lähtien. Kaikki huoneet olivat vähän erilaisia. Meillä oli 3hh toisessa kerroksessa: riittävän kokoinen, siisti, turkoosiksi maalatut koristellut kalusteet, kaksi ikkunaa kadulle. Hyvät sängyt! Pienenpieni kylppäri, riitti meille. Veden lämpö ja paine vaihteli, vaati pientä taiteilua. Ilmanen wifi, kohtuuhyvin toimi. Aamupalalla tarjolla runsaasti valikoimaa, jos oli ajoissa liikkeellä: pieniä suupaloja erilaisia täytettyjä leipiä, jugurttia, munakokkelia, croissantteja, mehuja. Kahvi pöytiin tarjoiltina. Aamiaistila oli melko pieni, ennen kymmentä ruuhkaisaa ja valikoima vähissä. Eli aloittakaa aamu ennen yhdeksää :) Palvelu oli erittäin ystävällistä. Sähköposteihin vastattiin välittömästi, antoivat hyviä ravintolavinkkejä ja varasivat pöytiä. Liikuntarajotteisille hotelli ei sovi: kapeat jyrkähköt portaat eikä hissiä. Muuten käy kuntoilusta! Matkalaukuissa auttoivat pyytämättä. Loistovalinta! Vinkki: tehkää retki vesibussilla Buranoon. Upeita värikkäitä taloja ja kiva tunnelma!
vähemmän
C
CaglarE_13
Istanbul, Turkki
30/11/2019
“Ihana hotelli”
Majoittui 3 yötä. Erittäin mukava ja siisti hotelli, joka sijaitsee rialton sillan ja San Marco -aukion välissä. Aamiainen oli erittäin hyvä ja henkilökunta oli kohtelias ja avulias. Plussaa - sijainti, aamiainen, puhtaus, henkilökunta Miinukset - no elevator
C
Camy T
04/11/2019
“Viehättävä hotelli loistavalla paikalla - erinomainen palvelu!”
Olimme täällä erillään Rick Steven Best of Europe -kiertueestamme ja se oli täydellinen paikka oleskella Venetsiassa. Henkilökunta oli niin ystävällistä ja avuliasta, ja sillä on todellakin merkitystä. Emme löytäneet tätä kaikkialta Euroopasta. Sijainti oli meille täydellinen, niin lähellä kaikkea … lisää
Olimme täällä erillään Rick Steven Best of Europe -kiertueestamme ja se oli täydellinen paikka oleskella Venetsiassa. Henkilökunta oli niin ystävällistä ja avuliasta, ja sillä on todellakin merkitystä. Emme löytäneet tätä kaikkialta Euroopasta. Sijainti oli meille täydellinen, niin lähellä kaikkea ja keskeisellä paikalla. Huoneemme oli viihtyisä ja sanoisin, ettei sitä ole päivitetty, mutta se on meille hienoa, koska pidämme mielenkiintoisuutta ja tässä paikassa oli sen paikoillaan. Mietin, saattaako olla meluisa yöllä olla ensimmäisessä kerroksessa vastaanoton yläpuolella ikkunan kanssa kadulle, mutta suljimme ikkunaluukut ja se oli kunnossa (ja olen kevyt nukkuja). Huone ja kylpyhuone olivat poikkeuksellisen puhtaat ja sänky mukava. Aamiainen oli ilahduttava, sillä siinä oli useita pienempiä huoneita, henkilökunta erittäin tarkkaavainen ja monipuolinen. Rakastimme tätä hotellia ja pysymme ehdottomasti uudelleen, kun vierailemme taas Venetsiassa.
vähemmän
N
Natalie L
Derby, Yhdistynyt kuningaskunta
13/10/2019
“Upea oleskelu!”
Rakastanut tätä hotellia! Henkilökunta oli ystävällistä ja vieraanvaraista. Aamiainen oli upea ja se oli erinomaisella paikalla. Henkilökunta auttaa aina mielellään. Edes edes huoli olleensa ylimmässä kerroksessa. . . Se meni pois kaikkeen herkulliselle ruoalle, jonka söin! Astuisi ehdottomasti uud… lisää
Rakastanut tätä hotellia! Henkilökunta oli ystävällistä ja vieraanvaraista. Aamiainen oli upea ja se oli erinomaisella paikalla. Henkilökunta auttaa aina mielellään. Edes edes huoli olleensa ylimmässä kerroksessa. . . Se meni pois kaikkeen herkulliselle ruoalle, jonka söin! Astuisi ehdottomasti uudestaan ja suosittelisi jokaiselle, joka haluaa kohtuuhintaisen hotellin upealla paikalla.
vähemmän
B
Bailey_571A
Derby, Yhdistynyt kuningaskunta
17/10/2019
“Hotelli Serenissima, Venetsia”
Mikä ihana hotelli. Sijaitsee kävelymatkan päässä San Marcon aukiolta ja Rialton sillan alueelta ottaen uskomattomia musiikillisia gondolieereja. Aamiainen on runsas ja kauniisti esitelty. Tämän hotellin erityisenä tekee henkilökunta, joka varmistaa asiakkaiden erinomaisen oleskelun. Haluatko tiet… lisää
Mikä ihana hotelli. Sijaitsee kävelymatkan päässä San Marcon aukiolta ja Rialton sillan alueelta ottaen uskomattomia musiikillisia gondolieereja. Aamiainen on runsas ja kauniisti esitelty. Tämän hotellin erityisenä tekee henkilökunta, joka varmistaa asiakkaiden erinomaisen oleskelun. Haluatko tietää mistä löytää kattoravintolan, haluat lippuja Vivaldi / barokkikonsertteihin, haluat varata matkan Murano / Burano-saarille, kysy vain concierge-pöydältä.
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa