Kuvaus
Seuraavat palvelut ovat saatavissa: ilmainen langaton internetyhteys, televisio julkisissa tiloissa.
Pyhän Markuksen tori lähellä
Canal Grande sijaitsee muutaman askeleen päässä ja Pyhän Markuksen tori sijaitsee 5 minuutin kävelymatkan päässä. Rialton silta sijaitsee 0,8 kilometrin ja Lido, Venetsia 15,1 kilometrin päässä tästä 4 tähden hotellista.
Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin. La Fenicen oopperatalo - 0,1 km / 0,1 mi Canal Grande - 0,1 km / 0,1 mi Santa Maria del Giglio (kirkko) - 0,2 km / 0,1 mi Museo Correr - 0,3 km / 0,2 mi Musica a Palazzon kulttuurikeskus - 0,3 km / 0,2 mi Palazzo Fortunyn taidemuseo - 0,4 km / 0,2 mi Procuratie Nuove (rakennus) - 0,4 km / 0,2 mi Pyhän Markuksen tori - 0,4 km / 0,2 mi Riva degli Schiavoni - 0,4 km / 0,2 mi Pyhän Markuksen kellotorni - 0,4 km / 0,3 mi Pyhän Markuksen kellotorni - 0,4 km / 0,3 mi Campo Santo Stefano - 0,5 km / 0,3 mi Dogen palatsi - 0,5 km / 0,3 mi Pyhän Markuksen basilika - 0,5 km / 0,3 mi Basilica di Santa Maria della Salute - 0,5 km / 0,3 mi Lähimmät lentokentät ovat: Venetsia (VCE-Marco Polo) - 17,9 km / 11,2 mi Treviso (TSF) - 45,5 km / 28,3 mi Majoitusliikkeen ensisijainen lentokenttä on Venetsia (VCE-Marco Polo).
Hotelli tarjoaa asiakkailleen huonepalvelun (rajoitettuina aikoina). Päätä päiväsi nauttimalla muutama drinkki baarissa. Maksuton buffetaamiainen tarjoillaan päivittäin kello 7.30–10.30.
- Viihde
- Aktiviteetteja
- TV-huone
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Pysäköinti hotellin lähellä
- Lemmikkieläimet
- Lemmikkieläimet on sallittu
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Ilmainen wifi
- Palvelut
- Päiväkoti
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Huonepalvelu
- Pesula
- Kassakaappi
- Silitysvälineet
- Lehtiä
- Valuutanvaihto
- Matkatavarasäilytys
- Herätyspalvelu
- Yleinen kylpylä
- Turvapalvelu
- Kuivausrumpu
- Hyväksyy luottokortit
- Vaatekaappi
- Maksullinen matkatavarasäilytys
- Lastenhoitopalvelu
- Liiketoimintakeskus
- Konferenssikeskus
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Pesulapalvelu
- Päivittäinen siivouspalvelu
- Pesula
- Kuivausrumpu
- Kuivapesu
- Hissi
- Vastaanotto
- Ympärivuorokautinen vastaanotto
- Vahtimestaripalvelu
- Monikieliset vastaanottovirkailijat
- Pikkolopalvelu
- Kuljetus
- Kuljetus lentokentälle
- Kuljetus
- Tupakoitsijat
- Tupakointi kielletty koko hotellissa
- Hotellissa palovaroittimet
- Huoneita tupakoimattomille
- Baarit
- Kahvila
- Välipalabaari
- Baari
- Kahvia ja teetä yleisissä tiloissa
- Ravintolat
- Ravintola terveysmenulla
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Ravintola, jossa buffetaamiainen
- Esteettömyys
- Liikuntarajoitteisille mukautetut tilat
- Pääsy pyörätuolilla
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 18
Huomioitavaa
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Erittäin hyvä
Perustuu 1469 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen sillä se sijaitsee keskustassa Venetsia
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 1469
G
Garieth W
30/08/2019
“Hotel Kette teki 25-vuotisjuhlamme erityisen!”
Itse hotelli on viehättävä erittäin keskeisellä paikalla sijaitseva hotelli. Suuri tervetuloa ja henkilökunta on mahtava. Kaikki oli toteutettavissa eikä koskaan ollut liikaa vaivaa. Meillä oli ylimmän kerroksen huone ja päivitettiin parvekkeelle, joka antoi meille näkymät Markin Campanile-kadulle.… lisää
Itse hotelli on viehättävä erittäin keskeisellä paikalla sijaitseva hotelli. Suuri tervetuloa ja henkilökunta on mahtava. Kaikki oli toteutettavissa eikä koskaan ollut liikaa vaivaa. Meillä oli ylimmän kerroksen huone ja päivitettiin parvekkeelle, joka antoi meille näkymät Markin Campanile-kadulle. Suosittelen ehdottomasti.
vähemmän
H
Hayley P
Essex, Yhdistynyt kuningaskunta
17/08/2019
“Kaunis hotelli upealla paikalla!”
Sijainti ei olisi voinut olla parempi! ! ! Ihana lyhyt tauko kauniissa hotellissa, erinomainen henkilökunta, runsas mannermainen aamiainen, mukavat vuoteet ja gondolierit, jotka laulavat makuuhuoneesi ikkunan ulkopuolella joka päivä, puhdas autuus! En olisi voinut toivoa lisää.
C
ClaireR0b
Louth, England, United Kingdom
14/02/2020
“Upea sijainti”
Olin kahden yön tauko ystävien kanssa täällä tammikuussa ja huomasin, että hotellin sijainti on loistava. Huoneemme olivat hotellin takana kanavan näköisenä, joten oli uutta nähdä gondolit kulkevan. Aamiaiselle tarjottu ruoka oli aika hyvää - aamiaishuone on kuitenkin hyvin pieni ja voi olla hieman… lisää
Olin kahden yön tauko ystävien kanssa täällä tammikuussa ja huomasin, että hotellin sijainti on loistava. Huoneemme olivat hotellin takana kanavan näköisenä, joten oli uutta nähdä gondolit kulkevan. Aamiaiselle tarjottu ruoka oli aika hyvää - aamiaishuone on kuitenkin hyvin pieni ja voi olla hieman ahdas. Hotellin henkilökunta oli ystävällistä ja avulias. Hotelli toimitti ilmaisen vesitaksin Muranon saaren lasinpuhallustehtaalle - olemme hyödyntäneet tätä ja rakastelimme vesitaksimatkaa - tiedä, että sinun on järjestettävä oma tiensä takaisin. WIFI oli ilmainen ja melko hyvä
vähemmän
T
Theresa W
New Smyrna Beach, Florida
26/01/2020
“Äiti / tytär matka”
Vesitaksi ei tullut hotellille, mutta Porter kantoi laukkuja Grand Canal -telakalta alaspäin tieltä toiselle, sitten toi meidät hotellin ovelle. Huone oli valmis heti, huone pidetään pimeänä. Avasimme puiset ikkunaluukut saadaksesi valoa, joka kerta kun huone puhdistetaan, ne sulkevat ikkunaluukut.… lisää
Vesitaksi ei tullut hotellille, mutta Porter kantoi laukkuja Grand Canal -telakalta alaspäin tieltä toiselle, sitten toi meidät hotellin ovelle. Huone oli valmis heti, huone pidetään pimeänä. Avasimme puiset ikkunaluukut saadaksesi valoa, joka kerta kun huone puhdistetaan, ne sulkevat ikkunaluukut. Suuri huone, vaikka suihku pieni. Aamiainen oli rajoitettu. Se ei ole pääkadulla, vesistöllä tai Piazza, joten se oli hiljainen.
vähemmän
L
LastMinuteTourist
Chicago, Illinois
18/08/2019
“Erinomainen sijainti, kaunis näköala kanavalle ilman jalkaliikennettä.”
Valitsimme Kette, koska voimme saada 2 huonetta yhden hinnan hinnasta muissa hotelleissa. (Tarvitsimme 2 huonetta.) Olin hieman huolissani ottaen huomioon joitain kielteisiä arvosteluja. Hotelli kuitenkin ylitti odotukseni. Saimme kanavanäkymät huoneet 3. kerroksessa. On hienoa katsoa alaa pitkin … lisää
Valitsimme Kette, koska voimme saada 2 huonetta yhden hinnan hinnasta muissa hotelleissa. (Tarvitsimme 2 huonetta.) Olin hieman huolissani ottaen huomioon joitain kielteisiä arvosteluja. Hotelli kuitenkin ylitti odotukseni. Saimme kanavanäkymät huoneet 3. kerroksessa. On hienoa katsoa alaa pitkin ohitsevia gondoleja koko päivän ajan ja kuulla upeita italialaisia lauluja. Luin, että joillakin muilla hotelleilla oli ”kanavanäkymä” -huoneita, joissa oli turistijalan liikenne heti ikkunoiden ulkopuolella, mutta Hotel Keten kanavanosalla ei ole kävelytieä, joten se on yksityisempi. Sijainti on 5 minuutin päässä Marco-kadulta, mutta sijaitsee rauhallisella kujalla. Huoneet ovat pieniä, mutta käytännöllisiä, sisustettu vintage / klassiseen tyyliin. Kylpyhuone / suihku on vähän tiukka. Ilmainen aamiainen riitti. Leipärullit olivat aika tuoreita. Hotellin henkilökunta ei ollut avulias. Tarkastuksen jälkeen meidän piti vetää raskaat matkalaukkumme raskaan jousen 2-kaistaisen kapean etuoven läpi. 3-4 miespuolisen hotellin henkilökunta seisoi siellä keskustelemassa, kun tyttäreni ja minä yritimme pitää ovipaneelin riittävän auki vedämään matkalaukkumme poikki.
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa