Kuvaus
Hyödynnä kattoterassi, puutarha ja ilmainen langaton internetyhteys. Tämän huoneistohotellin palveluihin kuuluu myös concierge-palvelut ja televisio julkisissa tiloissa.
Villa Borghese (puutarha) lähellä
Aldrovandi Residence City Suites sijaitsee keskustassa, ja Villa Borghese (puutarha) sijaitsee muutaman askeleen päässä ja Espanjalaiset portaat sijaitsee 13 minuutin kävelymatkan päässä. Fontana di Trevi sijaitsee 2,8 kilometrin ja Piazza Navona 4 kilometrin päässä tästä 4 tähden huoneistosta.
Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin. Villa Borghese (puutarha) - 0,1 km / 0,1 mi Nykytaiteen kansallisgalleria - 0,4 km / 0,2 mi Espanjalaiset portaat - 1,1 km / 0,7 mi Pincio - 1,2 km / 0,7 mi Galleria Borghese - 1,3 km / 0,8 mi Via Veneto - 1,4 km / 0,9 mi Piazza del Popolo (aukio) - 1,5 km / 1 mi Via del Corso - 1,6 km / 1 mi Via del Babuino - 1,7 km / 1,1 mi Via Nomentana - 1,8 km / 1,1 mi Via Cola di Rienzo - 2 km / 1,3 mi Trinita dei Monti (kirkko) - 2,1 km / 1,3 mi Auditorium Parco della Musica (teatteri) - 2,1 km / 1,3 mi Espanjalaiset portaat (Piazza di Spagna) - 2,2 km / 1,3 mi Il Sistinan teatteri - 2,2 km / 1,4 mi Lähimmät lentokentät ovat: Rooma (CIA-Ciampino) - 39 km / 24,2 mi Rooma (FCO-Fiumicino - Leonardo da Vincin kansainvälinen lentokenttä) - 48,9 km / 30,4 mi Majoitusliikkeen ensisijainen lentokenttä on Rooma (FCO-Fiumicino - Leonardo da Vincin kansainvälinen lentokenttä).
Hotelli eroittuu muista…
Maksuton täysi aamiainen tarjoillaan päivittäin kello 7.00–10.30.
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Hissi
- Itsepalvelupesula
- Kuivapesu
- Kuivausrumpu
- Pesula
- Pesulapalvelu
- Siivouspalvelu
- Vastaanotto
- 24 tunnin vastaanotto
- Monikielinen henkilökunta
- Vahtimestaripalvelu
- Viihde
- Myymälöitä hotellissa
- TV-huone
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Pysäköinti lähialueella
- Kuljetus
- Kuljetus
- Kuljetus lentokentälle
- Lemmikkieläimet
- Lemmikit eivät ole sallittuja
- Tupakoitsijat
- Savunilmaisin
- Tupakointialue
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Palvelut
- Faksi/kopiokone
- Herätyspalvelu
- Hotellissa supermarketti
- Huonepalvelu
- Kahvi
- Kahvinkeitin
- Kausiluontoinen ulkouima-allas
- Kuivausrumpu
- Lehtiä
- Lipunmyynti
- Matkatavarasäilytys
- Mikroaaltouuni
- Myymälät
- Myyntiautomaatit
- Pesula
- Puutarha
- Retkien myyntipiste
- Solarium
- TV-kanavia lapsille
- Tallelokero
- Terassi
- Turvallisuus
- Vaatteiden säilytyspalvelu
- Yksityinen sisään-/uloskirjautuminen
- Yleiset kylpyhuonetilat
- Baarit
- Allasbaari
- Baari
- Kahvila
- Välipalabaari
- Ravintolat
- Buffetaamiainen
- Uima-altaat
- Altaalla aurinkotuolit
- Altaalla aurinkovarjot
- Lasten allas
- Kuntosali ja SPA
- Kuntosali
- Turkkilainen sauna
- Aktiviteetit
- Tenniskenttä
- Kieli
- Englanti
- Italian
- Ranskan
- englanti
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Saapuminen lähtien: 16.00 h — Lähtö saakka: 11.00 h
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 18
Huomioitavaa
Vastaanottovirkailijamme ovat monikielisiä
Lopulliseen hintaan sisältyvät maksut
Ei
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Erittäin hyvä
Perustuu 397 asiakaspalautteet
Hiljaisuus huoneessa
Sijainti
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen rauhallisen ja hiljaisen sijaintinsa ansiosta
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 397
M
Mary-Ann L
Welland, Kanada
29/09/2019
“Kuten vierailevat perheen kanssa!”
Kuten vierailulla perheen kanssa, mutta parempi, koska ne palvelevat kaikkea mitä tarvitset. Upeat aamiaiset, siistit huoneet, upea uima-allas ja kylmät juomat uima-altaan äärellä. Sijainti on kävelymatkan päässä kaikesta, mitä haluaisit nähdä ja tehdä Roomassa, ja lähellä on joitain erittäin muka… lisää
Kuten vierailulla perheen kanssa, mutta parempi, koska ne palvelevat kaikkea mitä tarvitset. Upeat aamiaiset, siistit huoneet, upea uima-allas ja kylmät juomat uima-altaan äärellä. Sijainti on kävelymatkan päässä kaikesta, mitä haluaisit nähdä ja tehdä Roomassa, ja lähellä on joitain erittäin mukavia ravintoloita. Seuraava matkamme on Irlanti, mutta lisäämme muutaman päivän myös Roomassa, jotta voimme käydä uudelleen Aldrovandissa. Kiitos Luigi, Manuel, Clodio, Raphael ja viimeisenä mutta ei vähäisimpänä, Davide. Valitettavasti ikävöimme sinua Allessandro. Kiitos koko henkilökunnalle, joka jatkaa tämän hienon hotellin pitämistä.
vähemmän
K
Kristiina P
Suomi
07/11/2017
“Hillitty charmikas hotelli”
Todella tilava tyylikäs huoneisto, minikeittiö, olohuone, makuuhuone ja kylpyhuone. Viikon oleskeluun ihanteellinen varustelu. Siisti uima-allasalue. Aamiaisbufeessa herkkuja vatsan täydeltä. Erittäin hyvä palvelu. Kävelymatka historialliseen keskustaan. Raitiovaunu hotellin edestä Vatikaaniin ja C… lisää
Todella tilava tyylikäs huoneisto, minikeittiö, olohuone, makuuhuone ja kylpyhuone. Viikon oleskeluun ihanteellinen varustelu. Siisti uima-allasalue. Aamiaisbufeessa herkkuja vatsan täydeltä. Erittäin hyvä palvelu. Kävelymatka historialliseen keskustaan. Raitiovaunu hotellin edestä Vatikaaniin ja Colosseumille. Pimeällä keskustasta kannattaa palata taksilla. Lähin kauppa noin kilometrin päässä.
vähemmän
J
Juhani_thetraveller
Helsinki, Suomi
16/10/2015
“Oikein hyvä vaihtoehto Roomassa”
Todella palveluhenkinen henkilökunta ja ystävällinen koko ajan. Huone (101) oli varustettu omalla sisäänkäynnillä kadulta sekä omalla pihalla ja erillisellä makuuhuoneella. Huoneen kunto oli hyvä ja pohjakerroksesta huolimatta sijainti myös miellyttävä. Kadulta huoneeseen kuului, tai pikemminkin tu… lisää
Todella palveluhenkinen henkilökunta ja ystävällinen koko ajan. Huone (101) oli varustettu omalla sisäänkäynnillä kadulta sekä omalla pihalla ja erillisellä makuuhuoneella. Huoneen kunto oli hyvä ja pohjakerroksesta huolimatta sijainti myös miellyttävä. Kadulta huoneeseen kuului, tai pikemminkin tuntui, ohikulkevien raitiovaunujen ääni, joka voi herkkäunisinta häiritä. Buffet-aamiainen sisälsi perusvalikoiman lämmintä ja kylmää ruokaa sekä hedelmiä. Ainoan miinuksen aamiainen saa tiivistetuoremehun käytöstä. Hotellissa on myös uima-allas, joka vielä lokakuun puolessa välissä olisi ollut käytössä (mutta jäi kokeilematta). Hotellin vieraita arvostava asenne tuli hyvin ilmi viereisen huoneen piharemontissa. Vierailuaikanamme pihojemme väliin rakennettiin metallinen varapoistumisportti ja naapurin piha laatoitettiin kuljettamalla uudet laatat kadulta pihamme läpi. Kaikesta tästä huolimatta emme kuulleet mitään työääniä koko aikana tai havainneet työmiehiä pihallamme - hotelli oli ajoittanut kaikki työt sen mukaan kun olimme poissa huoneesta! Hotellin sijainti on noin kilometrin päässä vanhan kaupungin reunalta ja lähimmältä metroasemalta. Suorin tie kävellen ylittää korkean mäen huonokuntoista puistopolkua pitkin. Hotellin edessä on raitiovaunupysäkki, mutta tätä emme kokeilleet.
vähemmän
S
saguaroWiltshire
Salisbury, Yhdistynyt kuningaskunta
30/09/2019
“Ei 4 tähden hotelli”
Mieheni ja minä olimme täällä neljä päivää syyskuussa 2019. Vaikka kuvausta mainostetaan 4 tähden hotellina, kuvauksen tulisi olla 3 tähden palvelutasoja. He tarjoavat aamiaisen (josta on paljon valittavissa) ja kevyitä välipaloja ja juomia baarin ulkopuolelta 6 päivään saakka. 30 pm. Meillä oli hu… lisää
Mieheni ja minä olimme täällä neljä päivää syyskuussa 2019. Vaikka kuvausta mainostetaan 4 tähden hotellina, kuvauksen tulisi olla 3 tähden palvelutasoja. He tarjoavat aamiaisen (josta on paljon valittavissa) ja kevyitä välipaloja ja juomia baarin ulkopuolelta 6 päivään saakka. 30 pm. Meillä oli huoneistossamme pieni keittiötila, jossa voimme valmistaa ruokaa halutessaan. Henkilökunta on riittävän ystävällistä ja kaikki on erittäin puhdasta, mutta sisustus on hiukan päivätty (1980-luku) ja jotkut alueet ovat melko rappeutuneita. Meillä oli Superior-sviitti, joka on mielestäni yksi parhaimmista huoneista - se oli kiireisen tien päällä, mutta liikennemelut eivät todella häirinneet meitä. Siellä on uima-allas, mutta sitä ei lämmitetä ja se saa hyvin vähän aurinkoa, joten se jäätyy kylmäksi ja hiukan reheväksi. Allas (yhdessä baarin kanssa) sulkeutuu klo 6. Klo 30.00, joten päivällisen jälkeen ja suunnilleen on vähän aikaa hyödyntää näitä mukavuuksia. On sääli, koska joidenkin TLC: n kanssa koko alue voi olla ihana illalla ja odotan melko suosittua. Alue on melko mukava, vastapäätä on kaunis puisto, joka kannattaa kävellä aurinkoisena päivänä, mutta odottaa hyvää 15 minuutin kävelymatkaa ravintoloihin jne. Se on mukava kävelymatka matkalla, mutta pieni mäkinen paluumatkalla. Raitiovaunu pysähtyy vastapäätä 'asuntoja', mutta kaupunkiin ei ole suoraa - joudut vaihtamaan linjat. Saimme raitiovaunun takaisin Coliseum-vierailultamme, joka oli suora, mutta kesti noin 50 minuuttia (samaan aikaan kuin kävellen). Hintaan suosittelen tätä majoitusta. Se on kaukana kauhistuttavasta, mutta älä odota 4 tähden hotellia.
vähemmän
T
Trudy B
09/08/2019
“Keskeinen kaikkiin tarpeisiisi”
Tämä hotelli on pois kaupungista, mutta raitiovaunupysäkki ovesi askeleella. Olimme 10 minuutin kävelymatkan päässä ravintoloista ja gelato-myymälästä. Hotelli oli vanha antiikki, mutta erittäin mukava, meillä oli perhesviitti ja juniori aivan vierekkäin - koska olemme 5-vuotias perhe. Rooma on hy… lisää
Tämä hotelli on pois kaupungista, mutta raitiovaunupysäkki ovesi askeleella. Olimme 10 minuutin kävelymatkan päässä ravintoloista ja gelato-myymälästä. Hotelli oli vanha antiikki, mutta erittäin mukava, meillä oli perhesviitti ja juniori aivan vierekkäin - koska olemme 5-vuotias perhe. Rooma on hyvin vanha kaupunki - heidän huonekalutyyli on erilainen - mutta se kokee kulttuuria. Joten älä tule pettymään täällä. Se oli upea majoitus. Allas oli miellyttävä lisäys, kun menimme ruuhka-aikaan. Lämpötila oli enimmäkseen 40 astetta, joten uskallamme aamulla Roomassa ja palasimme iltapäivällä uimaan lasten kanssa. Allas ei kuitenkaan ollut lapsiystävällinen paikka. Yksi uima-altaan herrasmiestyöntekijöistä ei pitänyt lasten hengittämisestä uima-altaassa. Siellä oli muutama aussia, ja tunsimme, että lapsemme olivat lapsia nauramassa roiskeita - ei satuttamatta ketään - mutta uima-altaan mies kertoi heille aina - joten se oli eräänlainen pettymys - uima-allas oli niin iso, etten tuntenut sen olevan uima-allas vain istua sisään. . . siitä pitäisi nauttia.
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa