Kuvaus
Seuraavat palvelut ovat saatavissa: ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut, hääpalvelut.
Kaupungissa Milano (Centralen asema)
ADI Doria Grand Hotel sijaitsee keskustassa, ja Corso Como ja Corso Buenos Aires 15 minuutin ajomatkan päässä. Castello Sforzesco sijaitsee 4,1 kilometrin ja Pinacoteca di Brera 4,4 kilometrin päässä tästä 4 tähden hotellista.
Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin. Corso Buenos Aires - 0,3 km / 0,2 mi Piazza Lima - 0,9 km / 0,6 mi Pirellin pilvenpiirtäjä - 0,9 km / 0,6 mi Politecnico di Milano - 1,6 km / 1 mi Piazza della Repubblica - 1,6 km / 1 mi Porta Venezia - 1,6 km / 1 mi Modernin taiteen museo - 1,9 km / 1,2 mi Villa Reale - 1,9 km / 1,2 mi Luonnontieteellinen museo - 2 km / 1,2 mi Corso Como - 2,3 km / 1,4 mi Galleria Photology - 2,4 km / 1,5 mi Via della Spiga - 2,4 km / 1,5 mi Armani Megastore - 2,4 km / 1,5 mi Teatro alla Scala - 2,7 km / 1,7 mi Milanon kaupungintalo - 2,9 km / 1,8 mi Lähimmät lentokentät ovat: Milano (LIN-Linate) - 8,7 km / 5,4 mi Bergamo (BGY-Orio Al Serio) - 48,5 km / 30,1 mi Milano (MXP-Malpensan kansainvälinen lentokenttä) - 53,1 km / 33 mi Majoitusliikkeen ensisijainen lentokenttä on Milano (LIN-Linate).
Hotelli eroittuu muista…
Hotellin ravintola, Il Capriccio, on hyvä paikka lounaan tai illallisen nauttimiseen. Palveluihin kuuluu myös huonepalvelu (rajoitettuina aikoina). Palveluihin kuuluu baari/aulabaari, jos mielesi tekee raikasta juotavaa. Maksuton aamiainen tarjoillaan päivittäin kello 7.00–10.30.
- Viihde
- Aktiviteetteja
- TV-huone
- Myymälöitä hotellissa
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Pysäköinti hotellin lähellä
- Pysäköintipalvelu
- Lemmikkieläimet
- Lemmikkieläimet on sallittu
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Palvelut
- Päiväkoti
- Sisäuima-allas
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Huonepalvelu
- Pesula
- Tavarasäilytys
- Kassakaappi
- Silitysvälineet
- Silitysrauta
- Lehtiä
- Valuutanvaihto
- Faksi/kopiokone
- Matkatavarasäilytys
- Herätyspalvelu
- Silityspalvelu
- Lukittavat lokerot
- Yleinen kylpylä
- Kuivapesupalvelu
- Turvapalvelu
- Kahvinkeitin
- Kuivausrumpu
- Juhla- ja tapahtumasali
- Hyväksyy luottokortit
- Hääpalvelu
- Vaatekaappi
- Lastenhoitopalvelu
- Lasten sänky
- Liiketoimintakeskus
- Konferenssikeskus
- Kokoushuoneet
- Ravintolat
- À la carte -ravintola
- Ravintola terveysmenulla
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Tapahtuma- ja juhlatilat
- Ravintola, jossa buffetaamiainen
- Kuntosali ja SPA
- Kuntosali
- poreallas
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Pesulapalvelu
- Päivittäinen siivouspalvelu
- Pesula
- Kuivausrumpu
- Kuivapesu
- Hissi
- Vastaanotto
- Ympärivuorokautinen vastaanotto
- Vahtimestaripalvelu
- Monikieliset vastaanottovirkailijat
- Pikkolopalvelu
- Kuljetus
- Kuljetus lentokentälle
- Kuljetus
- Tupakoitsijat
- Hotellissa on tupakointialueita
- Hotellissa palovaroittimet
- Huoneita tupakoimattomille
- Baarit
- Kahvila
- Baari
- Kahvia ja teetä yleisissä tiloissa
- Esteettömyys
- Liikuntarajoitteisille mukautetut tilat
- Mukautetut huoneet
- Pääsy pyörätuolilla
- Esteetön pääsy
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Saapuminen lähtien: 15.00 h — Lähtö saakka: 12.00 h
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 18
Huomioitavaa
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Erittäin hyvä
Perustuu 1328 asiakaspalautteet
Hiljaisuus huoneessa
Sijainti
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen rauhallisen ja hiljaisen sijaintinsa ansiosta
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 1328
J
jordanfitzy91
Limerick, Irlanti
09/03/2020
“Erinomainen sijainti vastaavalla hinnalla”
Pysyi täällä helmikuussa ystävänpäivänä 5 päivää. Sijainti on loistava, koska se on 6/7 minuutin kävelymatkan päässä Centralen asemalta, ja metroasemalle on kaksi metroasemaa, vain muutaman minuutin kävelymatkan päässä hotellin molemmilta puolilta. Henkilökunta oli ystävällistä ja avuliaasta. Pysty… lisää
Pysyi täällä helmikuussa ystävänpäivänä 5 päivää. Sijainti on loistava, koska se on 6/7 minuutin kävelymatkan päässä Centralen asemalta, ja metroasemalle on kaksi metroasemaa, vain muutaman minuutin kävelymatkan päässä hotellin molemmilta puolilta. Henkilökunta oli ystävällistä ja avuliaasta. Pystyimme jättämään pussimme vastaanottoon kassan jälkeen. Aamiaiseksi siellä oli pääasiassa mannermaisia munia, pekonia ja Frankfurtersia joka aamu. Hinta ja sijainti, ehdottomasti pysyä täällä uudelleen.
vähemmän
C
Clare T
Neath Port Talbot, Yhdistynyt kuningaskunta
29/11/2019
“Mukava yhden yön oleskelu”
Pysyi täällä yhden yön matkalla Comoon. Ihana hotelli, jolla on perinteinen tunnelma. Lähellä asemaa. Kyllä, pistorasioiden puute, mutta teen ja kahvin valmistusvälineet ovat suuri plus, koska tämä on minulle tärkeä asia. Valitettavasti poistui komissiosta aamuisin, kun lähdin ja piti tavaroidani k… lisää
Pysyi täällä yhden yön matkalla Comoon. Ihana hotelli, jolla on perinteinen tunnelma. Lähellä asemaa. Kyllä, pistorasioiden puute, mutta teen ja kahvin valmistusvälineet ovat suuri plus, koska tämä on minulle tärkeä asia. Valitettavasti poistui komissiosta aamuisin, kun lähdin ja piti tavaroidani kahdeksaan kerrokseen.
vähemmän
A
asLoveTravel
Bangalore, Intia
02/11/2019
“Mukava hotelli, jossa perinteinen ja ylellinen tunnelma”
Olimme yöpyneet Doria Grand -hotellissa 3 N matkallamme Eurooppaan. Hyvä: - Huoneiden sisustuksella ja hotellilla on perinteinen ulkoasu ja se on erittäin hyvin suunniteltu ja ylläpidetty antaen ripauksen ylellistä tunnelmaa. - Huoneessa oli kunnollista tilaa ja sänky oli myös mukava nukkua - K… lisää
Olimme yöpyneet Doria Grand -hotellissa 3 N matkallamme Eurooppaan. Hyvä: - Huoneiden sisustuksella ja hotellilla on perinteinen ulkoasu ja se on erittäin hyvin suunniteltu ja ylläpidetty antaen ripauksen ylellistä tunnelmaa. - Huoneessa oli kunnollista tilaa ja sänky oli myös mukava nukkua - Kylpyhuone oli myös puhdas ja siinä oli kylpyamme ja hyvät kylpytuotteet - Huoneessa oli myös teen- / kahvinkeitin - Aamiaisbuffetilla oli mannermaisia vaihtoehtoja, ja siellä oli hyvä määrä hedelmiä, salaatteja, leipiä ja viljakasvissyöjille - Meillä on pari metroasemaa 5 minuutin kävelymatkan päässä hotellista - Henkilökunta oli myös erittäin kohtelias ja auttoi meitä kaupungin nähtävyyksissä sekä matkustamisessa jne. - Aulassa tai ravintolassa järjestetään satunnaisia jazz-musiikkiesityksiä ja voit nauttia utista, jos oleskelet noina päivinä parannukset: - Tarvitsetko enemmän pistorasioita huoneessa, jotta puhelinlaturi kytketään. On vain yksi, jota tarvitaan myös vedenkeittimeen, jos käytät. Jouduimme irrottamaan jotkut lamput pistorasioistamme matkapuhelinten lataamiseksi.
vähemmän
U
UllaHelsinki
Rooma, Italia
03/10/2017
“Hyvällä paikalla”
Siisti, rauhallisella kadulla oleva hotelli. Lyhyt matka ostoskadulla ja rautatieasemalle. Sänky oli meidän mielestämme kova, vuodevaatteet ja peitot hyvät. Olimme kaksi yötä ja molempina aamuina heräsimme klo 6 kadunpuoleisessa huoneessamme erittäin kovaan kolinaan. Roskakuskit raahasivat säiliö… lisää
Siisti, rauhallisella kadulla oleva hotelli. Lyhyt matka ostoskadulla ja rautatieasemalle. Sänky oli meidän mielestämme kova, vuodevaatteet ja peitot hyvät. Olimme kaksi yötä ja molempina aamuina heräsimme klo 6 kadunpuoleisessa huoneessamme erittäin kovaan kolinaan. Roskakuskit raahasivat säiliöitä autoon ja takaisin. Toinen roska -auto tuli klo 7. Netti katkesi viimeisenä aamuna klo 7. Ei kannata ottaa huonetta kadun puolelta. Me olimme pyytäneet rauhallisen huoneen.
vähemmän
S
sandybeachhampshire
Portsmouth, Yhdistynyt kuningaskunta
30/01/2020
“ok lyhytaikaista oleskelua varten”
Huoneet päivätty ja pieni. Ravintola on suljettu viikonloppuisin, mutta voit tilata ruokaa rajoitetusta valikosta ja syödä baarissa. Baarin henkilökunta oli erittäin ystävällistä ja avulias kiitos Saverio. Aamiainen oli unohdettava. Hyvät ystävät vastaanotosta (Olga hei) lukuun ottamatta miestä, jo… lisää
Huoneet päivätty ja pieni. Ravintola on suljettu viikonloppuisin, mutta voit tilata ruokaa rajoitetusta valikosta ja syödä baarissa. Baarin henkilökunta oli erittäin ystävällistä ja avulias kiitos Saverio. Aamiainen oli unohdettava. Hyvät ystävät vastaanotosta (Olga hei) lukuun ottamatta miestä, jotka ovat päivystykseen aamulla 21/01/2020, joilla ei ollut hyviä tapoja ja vieraanvaraisuutta. Maksaessani maksin laskuni ja rahat otettiin kädestäni ilman kiitoksia, hyvästit tai tiedusteluja oleskelustani. Vanhempi miesvastaanottovirkailija tarvitsee uudelleenkoulutusta.
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa