Kuvaus
Hotellin tarjoamiin harrastuksiin/mukavuuksiin kuuluu ulkouima-allas ja kuntosali. Tämän hotellin palveluihin kuuluu muun muassa ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut ja hääpalvelut.
Piazza Vittoria (aukio) on lähistöllä
Hotel Como sijaitsee keskustassa, ja Piazza Vittoria (aukio) ja Arkeologinen kansanmuseo (Civico Museo Archeologico P. Giovio) 15 minuutin kävelymatkan päässä. Sveitsin Alpit sijaitsee 16,4 kilometrin ja FoxTownin tehtaanmyymälät 16,2 kilometrin päässä tästä 4 tähden hotellista.
Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin. Piazza Vittoria (aukio) - 0,8 km / 0,5 mi Arkeologinen kansanmuseo (Civico Museo Archeologico P. Giovio) - 0,9 km / 0,6 mi Palazzo Giovio (palatsi) - 0,9 km / 0,6 mi Historian museo (Museo Storico G. Garibaldi) - 1 km / 0,6 mi Palazzo Olginati (palatsi) - 1 km / 0,6 mi San Fedelen kirkko - 1 km / 0,6 mi Kansallinen taidegalleria (Pinacoteca Civica) - 1,1 km / 0,7 mi Basilica of Sant'Abbondio (kirkko) - 1,2 km / 0,8 mi Casa del Fascio (rakennus) - 1,3 km / 0,8 mi Piazza Broletto - 1,4 km / 0,8 mi Teatro Sociale (teatteri) - 1,4 km / 0,8 mi Torre del Comune (torni) - 1,4 km / 0,8 mi Comon katedraali - 1,4 km / 0,9 mi Piazza Cavour (aukio) - 1,6 km / 1 mi Castello Baradello (linna) - 2 km / 1,2 mi Lähimmät lentokentät ovat: Lugano (LUG-Agno) - 36,2 km / 22,5 mi Milano (MXP-Malpensan kansainvälinen lentokenttä) - 50,6 km / 31,4 mi Milano (LIN-Linate) - 66,4 km / 41,2 mi Majoitusliikkeen ensisijainen lentokenttä on Milano (MXP-Malpensan kansainvälinen lentokenttä).
Hotelli eroittuu muista…
Hotelli tarjoaa asiakkailleen kahvila ja huonepalvelun (rajoitettuina aikoina). Palveluihin kuuluu myös baari/aulabaari ja allasbaari, joissa voit rentoutua raikkaan juoman parissa. Maksullinen buffetaamiainen on tarjolla päivittäin kello 7.00–10.30.
- Pysäköinti
- Sisäpysäköinti
- Pysäköinti
- Ulkopysäköinti
- Pysäköinti hotellin lähellä
- Lemmikkieläimet
- Lemmikkieläimet on sallittu
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Palvelut
- Päiväkoti
- Huonepalvelu
- Pesula
- Lukusali
- Kassakaappi
- Lehtiä
- Valintamyymälä hotellissa
- Valuutanvaihto
- Faksi/kopiokone
- Matkatavarasäilytys
- Herätyspalvelu
- Silityspalvelu
- Yleinen kylpylä
- Solarium
- Terassit
- Kuivapesupalvelu
- Turvapalvelu
- Kahvinkeitin
- Kuivausrumpu
- Polkupyörien vuokrauspalvelu
- Hyväksyy luottokortit
- Lääkäripalvelu
- Myyntiautomaatit
- Hääpalvelu
- Vaatekaappi
- TV-kanavia lapsille
- Leikkialue
- Lastenhoitopalvelu
- Lasten sänky
- Kausiluonteinen ulkouima-allas
- Solarium
- Kattoallas
- Solarium
- Liiketoimintakeskus
- Konferenssikeskus
- Kokoushuoneet
- Ravintolat
- À la carte -ravintola
- Ravintola terveysmenulla
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Tapahtuma- ja juhlatilat
- Ravintola, jossa buffetaamiainen
- Ravintola, jossa syöttötuoleja
- Kuntosali ja SPA
- Kuntosali
- Baarit
- Allasbaari
- Kahvila
- Välipalabaari
- Myyntiautomaatit
- Baari
- Kahvia ja teetä yleisissä tiloissa
- Baari
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Pesulapalvelu
- Päivittäinen siivouspalvelu
- Itsepalvelupesula
- Pesula
- Kuivausrumpu
- Kuivapesu
- Hissi
- Vastaanotto
- Ympärivuorokautinen vastaanotto
- Vahtimestaripalvelu
- Monikieliset vastaanottovirkailijat
- Pikkolopalvelu
- Viihde
- TV-huone
- Pelihuone
- Tietokonehuone
- Tupakoitsijat
- Hotellissa on tupakointialueita
- Hotellissa palovaroittimet
- Huoneita tupakoimattomille
- Uima-altaat
- Aurinkotuolit
- Ulkouima-allas vain aikuisille
- Aktiviteetit
- Golfkenttä ( väh. kuin 30km)
- Polkopyorien vuokraus
- Golfkenttä
- Esteettömyys
- Liikuntarajoitteisille mukautetut tilat
- Mukautetut huoneet
- Pääsy pyörätuolilla
- Kieli
- englanti
- Saksan
- Ranskan
- Italian
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Saapuminen lähtien: 14.00 h — Lähtö saakka: 11.00 h
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 18
Huomioitavaa
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Erittäin hyvä
Perustuu 329 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen hotellin tarjoamien palveluiden ansiosta
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 329
S
Sapaess
Zürich, Sveitsi
08/07/2019
“Nice hotel fantastinen henkilökunta”
Pysyn Hotel Comossa kesäkuun lopussa, jatkoin oleskeluani kahdesti, niin paljon pidin hotellista. Vastaanoton henkilökunta on erittäin mukava ja avulias, aamiainen oli ok, mutta mikä teki siitä poikkeuksellisen, oli Bartender Carlos kattopalkissa. Hän on äärimmäisen ammattimainen baarimikko, jota o… lisää
Pysyn Hotel Comossa kesäkuun lopussa, jatkoin oleskeluani kahdesti, niin paljon pidin hotellista. Vastaanoton henkilökunta on erittäin mukava ja avulias, aamiainen oli ok, mutta mikä teki siitä poikkeuksellisen, oli Bartender Carlos kattopalkissa. Hän on äärimmäisen ammattimainen baarimikko, jota olen koskaan tavannut, erittäin kohtelias ja aina kaunis hymy. Suosittelen tätä hotellia milloin tahansa ja Carlin juomia! ! ! !
vähemmän
E
ewadelaw
13/02/2020
“Moderni ja mukava”
Tämä sijainti on mukava, ja helposti autolla pääsee kaikkiin paikallisiin nähtävyyksiin. Itse hotelli on erittäin siisti ja erittäin hienoa. Aamiainen oli paras, mitä meillä oli 2 viikon matkallamme. Paljon erilaisia ja kaikki oli tuoretta. Henkilökunta oli kohtuullista, vaikka meillä oli joitakin … lisää
Tämä sijainti on mukava, ja helposti autolla pääsee kaikkiin paikallisiin nähtävyyksiin. Itse hotelli on erittäin siisti ja erittäin hienoa. Aamiainen oli paras, mitä meillä oli 2 viikon matkallamme. Paljon erilaisia ja kaikki oli tuoretta. Henkilökunta oli kohtuullista, vaikka meillä oli joitakin ongelmia varauksemme kanssa. Pystyimme selvittämään sen, mutta meistä oli turhautumista. Kaiken kaikkiaan suosittelen oleskelua täällä.
vähemmän
S
SampoK42
Savonlinna, Suomi
24/10/2019
“Hyvä hotelli hyvällä paikalla”
Vieraillut neljän perheen kanssa. Perhehuone oli erittäin hyvän kokoinen. Aamiainen oli ok / hyvä. Palvelu oli ystävällistä. Sijainti on kunnossa, vain muutaman minuutin kävelymatkan päässä Como Nordhi -rautatieasemalta ja noin 15 minuutin päässä historiallisesta keskustasta. Kaiken kaikkiaan suosi… lisää
Vieraillut neljän perheen kanssa. Perhehuone oli erittäin hyvän kokoinen. Aamiainen oli ok / hyvä. Palvelu oli ystävällistä. Sijainti on kunnossa, vain muutaman minuutin kävelymatkan päässä Como Nordhi -rautatieasemalta ja noin 15 minuutin päässä historiallisesta keskustasta. Kaiken kaikkiaan suosittelen hotellia Como.
vähemmän
S
Sarahld1985
Marple, Yhdistynyt kuningaskunta
16/08/2019
“Todella mukava hotelli”
Olimme täällä 5 yötä ja se oli loistava paikka perustautua itsemme tutkimaan järveä. Se on hiljaisemmalla asuinalueella ja kestää noin 20 minuuttia kävellä myöhään eteen, mutta sisällä. 10 minuuttia olet vanhassa kaupungissa. Hotelli on erittäin moderni ja huoneet olivat erittäin tilavia. Aamiainen… lisää
Olimme täällä 5 yötä ja se oli loistava paikka perustautua itsemme tutkimaan järveä. Se on hiljaisemmalla asuinalueella ja kestää noin 20 minuuttia kävellä myöhään eteen, mutta sisällä. 10 minuuttia olet vanhassa kaupungissa. Hotelli on erittäin moderni ja huoneet olivat erittäin tilavia. Aamiainen oli ihana ja kohtuuhintainen. Kattoterassi ja uima-allas olivat todella mukavia ja hienoja tehdä puolen päivän nähtävyyksien katseluun ja toisen puolen rentoutumiseen. Lopuksi henkilökunta oli erittäin avulias.
vähemmän
J
jeannie86
Woodbridge, Virginia
28/07/2019
“Vain missaa Mark”
Pysyin täällä mieheni ja poikani kanssa heinäkuussa. Hotellien sisäänkirjautuminen oli hienoa - ystävälliset kasvot vastaanottivat meidät ja nainen antoi meille tietoja aamiaisesta, uloskirjautumisesta, WiFi: stä, uima-altaasta ja jopa vauvan huoneesta ja erityisistä vauvan mukavuuksista paikan pää… lisää
Pysyin täällä mieheni ja poikani kanssa heinäkuussa. Hotellien sisäänkirjautuminen oli hienoa - ystävälliset kasvot vastaanottivat meidät ja nainen antoi meille tietoja aamiaisesta, uloskirjautumisesta, WiFi: stä, uima-altaasta ja jopa vauvan huoneesta ja erityisistä vauvan mukavuuksista paikan päällä. Pysäköinti oli saatavilla ja saatavilla hotellin pysäköintialueella ja niiden maanalainen autotalli. Meidän huone oli tilava ja ilmastointi oli suuri. Meillä oli iso sänky (2 sänkyä työnsi hienosti yhteen), vauvansänky, jalka, 2 tuolia, kirjoituspöytä, vaatekaappi matkatavaroihin, vedenkeitin teetä ja pikakahvia, hiustenkuivaaja ja minijääkaappi. Kylpyhuone oli tilava ja siinä oli lisähyllyt varastointia varten. Aamiainen oli loistava kuumien ja kylmien vaihtoehtojen, tuoreiden leipien, mehujen ja kahvin kanssa. Kattouima-allas on ollut suuri koko verrattuna muihin eurooppalaisiin hotelleihin. On lepotuoleja sekä tummennetut istuimet pöydillä. Hotellissa on allasbaari, jossa tarjoillaan ruokia ja juomia. Palvelua ei kuitenkaan ole. Meidän piti odottaa 10 minuuttia palvelimen näkyvän. Kun kysyimme uima-allaspyyhkeistä, he sanoivat, että meidän oli mentävä aina vastaanottotietoihin asti. Mieheni meni alas vain palatakseen takaisin, koska hänelle kerrottiin, että se on € 5 talletus pyyhkeelle! Ensinnäkin allasbaarin työntekijän olisi pitänyt kertoa hänelle, jotta hän voisi ottaa rahaa; toiseksi, miksi uima-altaalla ei ole pyyhkeitä katolla? ; lopuksi, miksi heidän täytyy veloittaa asiakkailta 5 euron talletus? Jos jotain, he voisivat pyytää huoneen numeroa ja veloittaa tarvittaessa. Tilasin 2 voileipiä ja kerrottiin, että siellä oli vain yksi jäljellä, joten tilasin yhden voileivän ja yhden pizzan, joka maksaa kaksi kertaa niin paljon. Kun ruoka saapui, oli 2 voileipiä! Joten maksoin ylimääräistä pizzaa ilman mitään. Baarimikko palveli juomia muille suojelijoille ennen meitä saapuessamme ensin. Lopuksi, kun meidän piti lähteä äkillisesti, koska vauva oli hermostunut, baarin takana oleva ovi suljettiin ja baarimikko ei nähnyt mitään. joten lähdimme ja jouduimme tekemään pisteen allekirjoittamaan ruokaa ennen kassalle. Hotellin tulisi harkita palvelun parantamista uima-allasbaarissa, jotta ympäristöstä tulisi rentouttavampi ja nautinnollisempi. Meillä oli aikainen lento ja vauvalla halusimme tarkistaa edellisenä iltana, mutta hotelli ei sovi siihen. Asun Euroopassa ja olen asunut MANY-hotelleissa, ja tämä on ainoa hotelli, joka veloitti vauvansängyn. 10 € / yö - erittäin tyyris, kun pidimme 3 yötä. Pidän tämän olevan ristiriidassa heidän näennäisesti ”perheystävällisen” ilmapiirin kanssa. Annoin palautteen vastaanotosta, ja he sanoivat jakavansa sen johtajan kanssa. Meidän huoneessamme oli outo rikkihappo, mutta emme tuonut sitä hotellin henkilökunnan huomioon, koska olemme jo purkaneet ja asettuneet. Hotelli on noin kilometrin päässä vedestä ja pääkaupungista. Mutta hintaan ja saatavuuteen varaushetkellämme (viime hetkellä) se oli hyvä arvo.
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa