Kuvaus
Hyödynnä kattoterassi, puutarha ja ilmainen langaton internetyhteys. Tämän hotellin palveluihin kuuluu myös concierge-palvelut ja televisio julkisissa tiloissa.
Scaligerin linna lähellä
Hotel degli Oleandri sijaitsee historiallisella alueella, ja Scaligerin linna sijaitsee muutaman askeleen päässä ja Grotte di Catullu sijaitsee 13 minuutin kävelymatkan päässä. Movieland sijaitsee 21,9 kilometrin ja Gardaland 22,1 kilometrin päässä tästä hotellista.
Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin. Scaligerin linna - 0,1 km / 0,1 mi Santa Maria Maggiore - 0,1 km / 0,1 mi Chiesa di Santa Maria della Neve - 0,1 km / 0,1 mi Center Aquaria Spa and Wellness Center - 0,4 km / 0,3 mi Church of San Pietro - 0,8 km / 0,5 mi Grotte di Catullu - 1 km / 0,6 mi Provenza Cantine - 5,7 km / 3,6 mi Le Ninfee del Garda -vesipuisto - 7,5 km / 4,7 mi Maratonan satama - 8,8 km / 5,5 mi Zenato-viinitila - 9 km / 5,6 mi Torre di San Martino - 9,2 km / 5,7 mi Castello di Desenzano - 9,3 km / 5,8 mi Cathedral of St. Mary Magdalene - 9,5 km / 5,9 mi Villa romana di Desenzano del Garda - 9,8 km / 6,1 mi Azienda agricola e Frantoio Montecroce - 10,4 km / 6,4 mi Lähimmät lentokentät ovat: Verona (VRN-Valerio Catullo) - 34,7 km / 21,6 mi Brescia (VBS-Gabriele D'Annuzio) - 41,4 km / 25,7 mi Majoitusliikkeen ensisijainen lentokenttä on Verona (VRN-Valerio Catullo).
Hotelli eroittuu muista…
Hotellin baari on hyvä paikka illallisen nauttimiseen, tai voit hyödyntää huonepalvelun (rajoitettuina aikoina). Maksuton buffetaamiainen tarjoillaan päivittäin kello 7.30–10.30.
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Maksuton pysäköinti hotellin lähellä
- Pysäköinti hotellin lähellä
- Wifi
- Ilmainen wifi
- Nopea kaapeliyhteys
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Päivittäinen siivouspalvelu
- Hissi
- Vastaanotto
- Vahtimestaripalvelu
- Vastaanotto
- Monikieliset vastaanottovirkailijat
- Viihde
- TV-huone
- Kuljetus
- Kuljetus lentokentälle
- Kuljetus
- Tupakoitsijat
- Hotellissa on tupakointialueita
- Palvelut
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Huonepalvelu
- Kassakaappi
- Faksi/kopiokone
- Matkatavarasäilytys
- Lipunmyynti
- Puutarha
- Kirjasto
- Yleinen kylpylä
- Solarium
- Terassit
- Retkien myyntipiste
- Turvapalvelu
- Kuivausrumpu
- Lautapelit
- Solarium
- Solarium
- Konferenssikeskus
- Baarit
- Välipalabaari
- Baari
- Kahvia ja teetä yleisissä tiloissa
- Baari
- Ravintolat
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Ravintola, jossa buffetaamiainen
- Kieli
- Englanti
- englanti
- Italian
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Lähtöselvitys: 14.00–22:30
- Uloskirjautuminen: 8.00–11:00
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 18
Huomioitavaa
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Epävarma? Katso muita majoituksia kaupungissa Sirmione Brescian maakunta
Katso kaikki majoitukset kohteessa Sirmione Brescian maakunta
Erinomainen
Perustuu 260 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen sillä se sijaitsee keskustassa Sirmione Brescian maakunta
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 260
L
lindylooWestSussex
west sussex
13/09/2019
“Piilotettu helmi Sirmionen vanhassakaupungissa”
Majoittui 5 yötä ja voi suositella tätä pientä ystävällistä hotellia. Pieni kahden hengen huoneemme oli hieno. Kaikki mitä tarvitsimme ja puhtaasti siistinä. Paljon kuumaa vettä ja tehokas ilmastointi. Aamiainen oli hyvä ja täydennettiin säännöllisesti. Henkilökunta oli erittäin avulias etenkin sil… lisää
Majoittui 5 yötä ja voi suositella tätä pientä ystävällistä hotellia. Pieni kahden hengen huoneemme oli hieno. Kaikki mitä tarvitsimme ja puhtaasti siistinä. Paljon kuumaa vettä ja tehokas ilmastointi. Aamiainen oli hyvä ja täydennettiin säännöllisesti. Henkilökunta oli erittäin avulias etenkin silloin, kun minulla oli vaikeuksia varaamani kiertueen kanssa. Erinomainen sijainti ja rakastimme kattoterassi.
vähemmän
S
suerod
Tel Aviv, Israel
26/06/2019
“Helmi vanhassakaupungissa”
Erittäin avulias henkilökunta toivotti meidät tervetulleiksi ja antoi meille hyviä neuvoja löytääksemme tien ympäri kaupunkia ja ympäristöä. Meille annettiin 3 päivän järvivene-alennuslippu. Veneen terminaali, linna ja ravintolat ovat 2 minuutin kävelymatkan päässä. Löysimme hotellin historian kieh… lisää
Erittäin avulias henkilökunta toivotti meidät tervetulleiksi ja antoi meille hyviä neuvoja löytääksemme tien ympäri kaupunkia ja ympäristöä. Meille annettiin 3 päivän järvivene-alennuslippu. Veneen terminaali, linna ja ravintolat ovat 2 minuutin kävelymatkan päässä. Löysimme hotellin historian kiehtovaksi, täydellisessä rauhallisessa asemassa vanhassakaupungissa ja kaikkea enemmän kuin odotimme. Erityisen nautimme monipuolisista aamiaisista, erityisesti Stefanian leivonnaisista ihanista kakuista. Meidän huoneessamme oli hyvä ilmastointi, oli siististi puhdas ja sänky oli mukava. Wi-fi oli erinomainen kaikkialla. Palaisimme mielellämme tulevan loman.
vähemmän
E
EAH59
09/06/2019
“Täydellinen majoitus Hotel Degli Oleandri”
Grazie mille kaikille Hotel Degli Oleandrin henkilökunnalle. Pysyin siellä 6 yötä tyttäreni kanssa, jokainen haviing omassa huoneessa. Hotelli sijaitsee erittäin hyvällä paikalla, lähellä Sirmionen vanhankaupungin sisäänkäyntiä. Se on myös hyvin lähellä järven uimapaikkaa. Haluaisin kuvata tämän h… lisää
Grazie mille kaikille Hotel Degli Oleandrin henkilökunnalle. Pysyin siellä 6 yötä tyttäreni kanssa, jokainen haviing omassa huoneessa. Hotelli sijaitsee erittäin hyvällä paikalla, lähellä Sirmionen vanhankaupungin sisäänkäyntiä. Se on myös hyvin lähellä järven uimapaikkaa. Haluaisin kuvata tämän hotellin "boutique" -ravintolana, joka on hyvin sisustettu ja esitelty, ja on selvää, että he ovat ylpeitä hotellistaan. Henkilökunta on kohtelias ja aina, kun tapaat jokaisen henkilökunnan jäsenen, sinut tervehditään ystävällisellä Buongiornolla. Minulla oli kahden hengen huone, kun tyttäreni oli pieni. Molemmat huoneet olivat kauniisti sisustettuja ja viihtyisiä, ja ne sopivat täydellisesti tarpeisiimme. Kylpyhuoneissa oli kaikki, mitä halusimme, suihkut toimivat tehokkaasti ja jokainen oli puhdas. Minulla oli ongelma huoneessani, josta ilmoitin vastaanotolle. Asia otettiin hyvin vakavasti, anteliaita anteeksipyyntöjä annettiin ja asia lajiteltiin, josta olin hyvin kiitollinen. Buffetaamiainen tarjoillaan kauniisti, ja henkilökunta kykeni tyhjentämään ja palauttamaan kohteita, kun niitä käytettiin. Buffetilla oli suuri valikoima tuotteita kuumasta ja kylmästä mausteeseen ja makeaan. On selvää, että eri kansallisuudet syövät eri asioita aamiaiseksi, mutta mielestäni aamiaisbuffet otettiin huomioon kaikilta makuilta ja siellä oli jokaiselle jotakin. Vastaanoton henkilökunta haluaa auttaa mahdollisimman paljon ja voi auttaa varauksissa ja antaa alennuskuponkeja. Joten puhu heille ja anna heille neuvoja. Me nautimme vierailustamme Sirmionessa erittäin paljon ja kun lähdimme ja sanoimme hyvästit, lupasin jättää hyvän katsauksen ja niin tässä on. Jos palaan Sirmioneen tulevaisuudessa, pysyn varmasti siellä uudelleen.
vähemmän
N
NataliyaJ5
28/05/2019
“Ihana rentouttava oleskelu”
Lähes vuosi lähti meitä antamaan palautetta Sirmionessa oleskellessamme kesäkuussa 2018. Vielä vuoden kuluttua olemme edelleen kiitollisia erinomaisesta palvelusta ja vieraanvaraisuudesta, jota saimme siellä. Emme voi korostaa tarpeeksi, kuinka miellyttävä oleskelumme oli siitä hetkestä lähtien, ku… lisää
Lähes vuosi lähti meitä antamaan palautetta Sirmionessa oleskellessamme kesäkuussa 2018. Vielä vuoden kuluttua olemme edelleen kiitollisia erinomaisesta palvelusta ja vieraanvaraisuudesta, jota saimme siellä. Emme voi korostaa tarpeeksi, kuinka miellyttävä oleskelumme oli siitä hetkestä lähtien, kun saavuimme ennen lähtöä. Hotelli sijaitsee Sirmionen sydämessä lähellä linnaa rauhallisella kadulla kaukana väkijoukoista ja melusta. Meidän huone oli ihana ja kodikas. Aamiainen oli runsaasti herkullisia. Juusto, leivonnaiset ja kakut, tuoreet mehut, jogurtit ja jne. Joka aamu oli jotain muuta miellyttävän yllätyksenä. Suosittelemme varmasti varaamaan aamiaisen kattoterassilla vähintään kerran lomallesi, koska se oli kaunis kokemus, jossa voit nauttia henkeäsalpaavista näkymistä Garda-järvelle ruokailun aikana. Mukava oli myös juoda terassi pitkän tapahtumapäivän jälkeen. Henkilökunta oli kaikki erittäin ystävällisiä ja erittäin hyödyllisiä. Valitettavasti emme muista kaikkia nimiä. Vastaanottaja Valentina oli erityisen avulias ja ystävällinen, mikä auttoi meitä lajittelemaan ongelmamme ulkoisten matkojen kanssa, jotka olemme varanneet ennen saapumistamme. Hotelli tarjosi myös erilaisia alennuskuponkeja paikallisille nähtävyyksille, mukaan lukien ihastuttava kylpylä. Odotamme innolla laajennettua oleskelua tämän vuoden heinäkuussa ja emme voi odottaa palata tähän ihanaan paikkaan uudelleen. Arrivererci
vähemmän
J
Jayne J
30/05/2019
“Honeymoon klo Hotel Degli Oleandri”
Olemme yöpyneet Hotel Degli Oleandrissä 25.-29. Toukokuuta Honeymoon-matkan aikana. Kaupungin muurin sisäpuolella sijaitseva hotelli oli helppo löytää eikä liian kaukana saapumispaikastamme kaupungin muurin ulkopuolella, vaikka olimme jalkakäytävällä matkalla. Hotellin sijainti oli erinomaista käv… lisää
Olemme yöpyneet Hotel Degli Oleandrissä 25.-29. Toukokuuta Honeymoon-matkan aikana. Kaupungin muurin sisäpuolella sijaitseva hotelli oli helppo löytää eikä liian kaukana saapumispaikastamme kaupungin muurin ulkopuolella, vaikka olimme jalkakäytävällä matkalla. Hotellin sijainti oli erinomaista kävelemään kävellen ruokailemaan paikallisesti monissa ravintoloissa, jotka olivat seinän sisällä iltaisin. Vaikka aamiainen toimitettiin ja se oli monipuolinen ja runsas, "kuuma ruoka" oli todellakin kylmä (ei haalea) joka aamu, myös viimeisenä päivänä, jolloin saimme ensimmäisen aamiaisen. Otimme kahden hengen huoneen järvinäköalalla, se oli pieni, mutta se oli vain muutaman päivän ajan, joten meillä ei ollut syytä valittaa. Erityisesti kylpyhuone oli hyvin pieni, mutta se oli vain muutama päivä, joten meillä ei ollut enää syytä valittaa. Meillä oli kuitenkin suuria pettymyksiä: - 1 Huoneessa ei ollut teetä ja kahvia tai vettä. 2 Meillä oli kirjaimellisesti "kerrottu" mieheltä (oletetaan, että omistaja / johtaja) käyttää teehuoneen valmistusvälineitä aamiaishuoneessa noin puolivälissä. 3 Meiltä veloitettiin teetä ja kahvia, jotka olimme jo edellä mainituista. 4 Hotellin vastaanottovirkailija kieltäytyi asettamasta ilmastointilaitetta huolimatta huoneen lämpötilasta 27 astetta joka ilta ja totesi, että hotellin ulkopuolella oleva sää oli liian kylmä sen takaamiseksi. 5 Jostain syystä valaistus heilutti tarjouksen useita kertoja noin kello 10, mikä ilmoitettiin, mutta meitä ei ilmoitettu, jos toimiin on ryhdytty.
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa