Kuvaus
Hotellin tarjoamiin harrastuksiin/mukavuuksiin kuuluu ulkouima-allas, sauna ja ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus. Tämän hotellin palveluihin kuuluu ilmainen langaton internetyhteys, concierge-palvelut ja lastenhoitopalvelu (lisämaksusta).
Hilton-ranta lähellä
Ben Yehudan katu (ostospaikka) ja Gordon-ranta sijaitsevat 10 minuutin kävelymatkan päässä. Hilton-ranta sijaitsee 0,8 kilometrin ja Dizengoff Centre (ostoskeskus) 1,8 kilometrin päässä tästä 5 tähden hotellista.
Etäisyydet pyöristetään lähimpään 0,1 mailiin ja kilometriin. Ben Yehudan katu (ostospaikka) - 0,6 km / 0,4 mi Independence Park (urheilukeskus) - 0,6 km / 0,4 mi Ben Gurion -museo - 0,6 km / 0,4 mi Nordau-ranta - 0,6 km / 0,4 mi Gordonin uima-allas - 0,6 km / 0,4 mi Gordon-ranta - 0,8 km / 0,5 mi Metzitzimin ranta - 0,8 km / 0,5 mi Hilton-ranta - 0,8 km / 0,5 mi Gordon Gallery (taidegalleria) - 0,9 km / 0,5 mi Tel Avivin satama - 1 km / 0,6 mi Frishman-ranta - 1,1 km / 0,7 mi Vanhan Tel Avivin portti - 1,3 km / 0,8 mi Bograshovin ranta - 1,4 km / 0,9 mi Bauhaus Center -arkkitehtuurikeskus - 1,4 km / 0,9 mi Tel Avivin kaupungintalo - 1,5 km / 0,9 mi Lähimmät lentokentät ovat: Tel Aviv (SDV-Sde Dov) - 5,5 km / 3,4 mi Tel Aviv (TLV-Ben Gurion) - 30,3 km / 18,8 mi Majoitusliikkeen ensisijainen lentokenttä on Tel Aviv (TLV-Ben Gurion).
Hotelli eroittuu muista…
Nauti ruoista hotellin ravintolassa nimeltä Blue Sky, joka on yksi majoitusliikkeen 2 ravintolasta. Palveluihin kuuluu myös ympärivuorokautinen huonepalvelu ja kahvila. Päätä päiväsi nauttimalla muutama drinkki allasbaarissa. Maksullinen buffetaamiainen on tarjolla päivittäin kello 6.30–11.
lisää
- Pysäköinti
- Pysäköinti
- Pysäköinti hotellin lähellä
- Pysäköintipalvelu
- Palvelut
- Päiväkoti
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Huonepalvelu
- Pesula
- Tavarasäilytys
- Kassakaappi
- Kappeli
- Silitysvälineet
- Silitysrauta
- Lehtiä
- Autonvuokraus
- Pankkiautomaatti
- Valuutanvaihto
- Faksi/kopiokone
- Matkatavarasäilytys
- Housuprässi
- Yksityinen sisään- ja uloskirjautuminen
- Herätyspalvelu
- Silityspalvelu
- Lipunmyynti
- Yleinen kylpylä
- Solarium
- Terassit
- Retkien myyntipiste
- Kuivapesupalvelu
- Myymälät
- Kahvinkeitin
- Turvapalvelu
- Grilli
- Kahvinkeitin
- Kuivausrumpu
- Lääkäri
- Juhla- ja tapahtumasali
- Polkupyörien vuokrauspalvelu
- Kukkakauppa
- Lääkäripalvelu
- Vaatekaappi
- Lastenhoitopalvelu
- Kausiluonteinen ulkouima-allas
- Kattoallas
- Kampaamopalvelut
- Ympäri vuorokauden toimiva kuntosali
- Liiketoimintakeskus
- Konferenssikeskus
- Kokoushuoneet
- Ravintolat
- À la carte -ravintola
- Buffet-ravintola
- Ravintola terveysmenulla
- Aamiaispalvelu huoneeseen
- Tapahtuma- ja juhlatilat
- Ravintola, jossa grilli
- Ravintola, jossa buffetaamiainen
- Ravintola, jossa syöttötuoleja
- Kuntosali ja SPA
- Kylpylä
- Kuntosali
- Hyvinvointi- ja hierontapalvelut
- Sauna
- poreallas
- Baarit
- Allasbaari
- Kahvila
- Välipalabaari
- Baari
- Kahvia ja teetä yleisissä tiloissa
- Baari
- Uima-altaat
- Täyden palvelun kylpylä
- Aurinkotuolit
- Aurinkovarjot
- Muut
- Ilmastointi
- Lämmitys
- Lisäpalvelut
- Pesulapalvelu
- Päivittäinen siivouspalvelu
- Itsepalvelupesula
- Pesula
- Kuivausrumpu
- Kuivapesu
- Hissi
- Vastaanotto
- Ympärivuorokautinen vastaanotto
- Vahtimestaripalvelu
- Monikieliset vastaanottovirkailijat
- Pikkolopalvelu
- Viihde
- TV-huone
- Pelihuone
- Myymälöitä hotellissa
- Kuljetus
- Kuljetus lentokentälle
- Kuljetuspalvelu
- Kuljetus
- Tupakoitsijat
- Hotellissa on tupakointialueita
- Hotellissa palovaroittimet
- Aktiviteetit
- Tennis
- Vesipuisto
- Vesiurheilua
- Polkopyorien vuokraus
- Golfkenttä
- Esteettömyys
- Liikuntarajoitteisille mukautetut tilat
- Mukautetut huoneet
- Pääsy pyörätuolilla
- Esteetön pääsy
- Kieli
- englanti
- Lähtöselvitys/Uloskirjautuminen
- Saapuminen lähtien: 14.00 h — Lähtö saakka: 12.00 h
- Vähimmäisikä rekisteriin ilman valvontaa
- 18
Huomioitavaa
Tällä majoituksella on lisätietoja, joita voit
katsoa tästä
Erinomainen
Perustuu 2337 asiakaspalautteet
Sijainti
Hiljaisuus huoneessa
Huoneet
Palvelu
Hinta - Laatu
Siivous
Tämä majoitus erottuu edukseen sillä se sijaitsee keskustassa Tel Aviv
Näytetään 5 merkittävää mielipidettä Tripadvisor-mielipiteiden kokonaismäärästä, joka on 2337
E
elanakastner
New York, New York
10/02/2020
“Hämmästyttävä”
Mikä uskomaton palvelu! ! ! Saavuimme w Gal vastaanotti meidät vastaanotossa lämpimästi. Hän sai meidät tuntemaan olonsa kotoisaksi heti ottamalla meidät kiertueelle, osoittamalla meidät huoneeseemme ja tarjoamalla apua Shabbat-suunnitelmiin ja varauksiin. Hän oli todella erinomainen asiakaspalvelu… lisää
Mikä uskomaton palvelu! ! ! Saavuimme w Gal vastaanotti meidät vastaanotossa lämpimästi. Hän sai meidät tuntemaan olonsa kotoisaksi heti ottamalla meidät kiertueelle, osoittamalla meidät huoneeseemme ja tarjoamalla apua Shabbat-suunnitelmiin ja varauksiin. Hän oli todella erinomainen asiakaspalvelunsa kanssa. Siivoushenkilöstö oli loistavaa. Concierge oli avulias ja ystävällinen. Oli hienoa puhua vastaanotolla jonkun kanssa, jonka perhe on asunut Jerusalemissa 600 vuotta. Ruoan suhteen aamiainen oli runsas, cappuccino oli täydellinen. Lisäksi Lumina-ravintola oli erinomainen kulinaarinen kokemus, se oli yksi parhaimmista aterioista, mitä minulla on koskaan ollut Israelissa. Huone oli upea - sängyt olivat mukavat, kylpyhuone puhdas, rannalle päin oleva kuisti oli täydellinen. Yö huoneessamme oli viihtyisää, makaa sängyssä kuuntelemalla valtameren aaltojen upeita ääniä ja tunteen valtameren tuulet. Lyhyesti sanottuna suosittelen tilat. Yksi pettymys oli kuitenkin se, että Shabbat-hissi ei ollut toiminnassa, ja se oli ongelmallista ystävällemme matkustaville ystävilleni, toivottavasti siihen puututaan pian.
vähemmän
C
ChadNYC212
New York, New York
05/02/2020
“Erinomainen palvelu”
Matkan usein Israeliin ja oleskelen Tel Avivissa, kuitenkin tämä oli ensimmäinen kerta, kun vietin Carltonissa. Olin Carlton-hotellissa 4 yötä työmatkalla. Hotelli oli mukava, ja henkilökunta oli loistavaa. Tyypillisesti olen yöpymässä Hiltonissa (joka on mukavamman näköinen hotelli), mutta henkil… lisää
Matkan usein Israeliin ja oleskelen Tel Avivissa, kuitenkin tämä oli ensimmäinen kerta, kun vietin Carltonissa. Olin Carlton-hotellissa 4 yötä työmatkalla. Hotelli oli mukava, ja henkilökunta oli loistavaa. Tyypillisesti olen yöpymässä Hiltonissa (joka on mukavamman näköinen hotelli), mutta henkilökunta jättää paljon toivomisen varaa. Carltonin henkilökunta on avulias, kunnioittava ja nopea. Suosittelen pysyä täällä ja pysyisin täällä jälleen tulevilla liikematkoilla. Se on mukava hotelli ja erittäin hyvä vastine rahalle.
vähemmän
S
samuelson_moran
Madrid, Espanja
04/02/2020
“Takaisin "poissa kotoa"”
On kulunut jonkin aikaa, mutta minulla oli ilo palata takaisin suosikkipaikkaani Israelissa. Carlton on parantunut paljon viimeisestä vierailustani lähtien, enkä voi olla kiitollisempi Yossille ja hänen tiimilleen, erityisesti Gilalle, Elalle ja muulle henkilökunnalle siitä, että hän on unohtanut 3… lisää
On kulunut jonkin aikaa, mutta minulla oli ilo palata takaisin suosikkipaikkaani Israelissa. Carlton on parantunut paljon viimeisestä vierailustani lähtien, enkä voi olla kiitollisempi Yossille ja hänen tiimilleen, erityisesti Gilalle, Elalle ja muulle henkilökunnalle siitä, että hän on unohtanut 3 viikon vierailuni
vähemmän
C
caritar2016
Kokkola
13/12/2018
“Erinomainen rantahotelli”
Hotelli oli hyvä viiden tähden hotelli ja erittäin siistit huoneet, vaikka se ulkoa olikin remontin tarpeessa. Luultiin alussa jopa että tultiin väärään hotelliin. Aamiainen oli loistava erillisisessä viihtyisässä rantaklubissa, josta oli mahtavat näkymät merelle. Conciergen palvelut loistavat, eri… lisää
Hotelli oli hyvä viiden tähden hotelli ja erittäin siistit huoneet, vaikka se ulkoa olikin remontin tarpeessa. Luultiin alussa jopa että tultiin väärään hotelliin. Aamiainen oli loistava erillisisessä viihtyisässä rantaklubissa, josta oli mahtavat näkymät merelle. Conciergen palvelut loistavat, erityisesti haluan kiittää ruotsia puhuva israelilainen nainen, joka maksutta opasti meitä hienosti eri paikkoihin ja sitten myös varasi meille opastetun matkan Jerusalemiin ja Kuolleelle merelle. Siellä kannattaa käydä. Koimme, että Tel Avivissa on parasta asua rannalla olevassa hotellissa ja käydä kaupungilla sieltä käsin. Hotellin tuntumassa oli pyöriä vuokrattavana luottokortilla 4 $/vrk + matka aika, kuitenkin niin, että jos käyttii pyörää korkeintaan 30 (29) minuuttia kerralla, ei tullut lisämaksua matka-ajasta. Vuokrapyörätelineitä on ympäri kaupunkia, johon voidaan jättää pyörän ja ottaa toinen pyörä, kun uudestaan lähdetään liikkeelle. Hotellin ylimmäisessä kerroksessa on hyvä ravintola ulkoterasseineen ja kaupunkinäköaloineen, mutta meille oli yllätyksenä se, että siellä tarjottiin ainoastaan Koscher ruoka, eli kalaa kyllä mutta ei lihaa. Hyviä liharavintoloita oli kyllä läheisyydessä.
vähemmän
1
12345Arsenal
10/02/2020
“Lyhyt, mutta ihana oleskelu”
Tämä on erittäin kaunis hotelli erinomaisella paikalla Tel Avivin rannalla. Valitettavasti olin siellä vain 2 yötä liiketoimintaa varten, joten en voinut kokea kaikkia tämän hotellin tarjoamien palveluiden laajuutta. Saapuessaan sisäänkirjautuminen oli nopeaa ja saumattoman henkilökunnan kanssa eri… lisää
Tämä on erittäin kaunis hotelli erinomaisella paikalla Tel Avivin rannalla. Valitettavasti olin siellä vain 2 yötä liiketoimintaa varten, joten en voinut kokea kaikkia tämän hotellin tarjoamien palveluiden laajuutta. Saapuessaan sisäänkirjautuminen oli nopeaa ja saumattoman henkilökunnan kanssa erittäin ystävällistä. He pyysivät vahingonkorvausta varten maksukorttia asiakirjassa. Tämä oli järkevää ja he ovat kokeneet tällaisia pyyntöjä muissa hotelleissa. Olin kuitenkin pettynyt kuullessani, että he todella estävät / ennakkolupavat 200 dollaria kortilla. Minulle ei kerrottu tästä, ja sain selville vasta, kun olen kirjautunut verkkopankkiini. Niiden tulisi saada ihmiset tietoisiksi, koska ihmiset voivat halutessaan tarjota luottokortin eikä pankkitilin. Huoneen ilmastointi ei ollut kovin hyvä, ja minun piti tosiasiallisesti jäähdyttää huone pitämällä parvekkeen ovi avoinna eikä ilmastointia. Jos olisin ollut siellä kauemmin, olisin nostanut tämän, ja olen varma, että he olisivat korjaantuneet. Ainoa pieni rapistumiseni oli, kun tuli laskuttaa aamiaista. Minulle kerrottiin, että se olisi noin 32 dollaria (NIS 110). Kun sain laskun, se oli NIS 140. Kerroin heille, että minulle kerrottiin, että se olisi NIS 110, ja minua kehotettiin veloittamaan se huoneeseeni ja kun kassalle, he näkevät, että minulla ei ole Israelin passia, joten minun ei tarvitse maksaa veroa ja se veloitetaan NIS 110. Siksi minulta kaikki aamiaiset veloitettiin huoneesta ja tule kassalle, minulta veloitettiin NIS 140 molemmista aamiaisista. Selitin aiemmat keskustelut ja heillä ei tuntunut olevan aavistustakaan verosta ja siitä, mitä muut henkilökunnat olivat kertoneet minulle. He tekivät manuaalisen säädön ja veloitettiin NIS 110, mutta minusta tuntui niin suurella nimihotellilla, että jotain tällaista olisi pitänyt tapahtua suoraan eteenpäin. Koko hotelli oli erittäin puhdas ja ruoka oli mahtavaa. Kuntosali oli pieni, mutta riittävä ja myös kylpylä näytti mukavalta. Yllä olevien pienten ripausten lisäksi pysyn varmasti täällä taas.
vähemmän
Näytettyjä arvosteluja ei ole vahvistettu. Viajes El Corte Inglés, S.A. ei takaa, että ne vastaavat palvelun todellisia käyttäjiä, eikä se ole vastuussa niiden sisällöstä. Enemmän tietoa